Search
Close this search box.

ویزای استارتاپ دانمارک

ویزای استارتاپ دانمارک + شرایط و هزینه

ویزای استارتاپ دانمارک یکی از برنامه های مهاجرتی توسط دولت دانمارک است تا به کارآفرینان با استعداد و ایده پرداز، فرصت نقل مکان به این کشور اروپایی و رشد استارتاپ‌ آنها در یک فضای بین المللی را بدهد.

استفاده از ویزای استارتاپ دانمارک برای تمامی افراد مستعدی که به دنبال راه اندازی کسب و کار خود با یک ایده نو آورانه هستند، توصیه می‌شود.

به تصویب دولت دانمارک، این ویزا برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا نیستند، صادر شده و فرصت خوبی برای دریافت اقامت در یک کشور اروپایی است.

در ادامه راجع به شرایط دریافت این ویزا، متوسط هزینه‌ها، مزایای انتخاب دانمارک به عنوان کشور مقصد در مهاجرت و غیره صحبت خواهیم کرد. این اطلاعات به شما کمک می‌کند تا در کنار سنجیدن شریط خودتان، بتوانید بهترین شرایط را برای یک مهاجرت موفقیت آمیز، در نظر بگیرید.

ویزای استارتاپ دانمارک چیست؟

ویزای استارتاپ دانمارک (Startup visa Denmark) یک راه بسیار مناسب برای افرادی است که می‌خواهند با استفاده از تسهیلات یک کشور اروپایی، کسب و کار جدید خود را راه اندازی کرده و به سود دهی برسند.

شما می‌توانید پس از طی کردن روندی که دولت دانمارک در نظر گرفته است، پس از مدتی به صورت رسمی شهروند دانمارک شوید. البته این موضوع منوط به رعایت قوانین و داشتن یکسری شروط است که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

امروزه باتوجه به پیشرفت سرسام‌آور تکنولوژی و نیاز به تلفیق علوم مختلف، انواع استارت‌آپ‌ها با هدف توسعه خدمات و محصولات جدید ایجاد شدند. در همین راستا کشورهای پیشتاز در حوزه‌های مختلف اقدام به تصویب ویزای استارتاپی گرفتند.

این ویزا بستر مناسب و حمایت‌های دولتی را در اختیار افرادی میگذارد که می‌خواهند ایده‌های خلاقانه خود را در زمینه‌های مختلف پیاده سازی کنند.

دانمارک هم با شناخت نیازها و منابع خود، اقدام به اهدای ویزای استارتاپ به افراد متخصص و کاربلد کرده است. آمارها نشان می‌دهند در نهایت بخش اعظمی از کسب و کارهای نوپایی که در این کشور پایه گذاری شده‌اند، به سود دهی خوبی رسیده‌اند.

در ادامه راجع به امتیازات منحصر به فرد ویزای استارتاپ دانمارک بیشتر توضیح خواهیم داد.

شرایط اخذ ویزای استارتاپ دانمارک چیست؟

 • ارائه ایده کسب و کار نوآورانه
 • تایید ایده توسط اداره کسب و کار دانمارک (Danish Business Authority)
 • ارائه طرح کسب و کار مورد تایید اداره کسب و کار دانمارک
 • درخواست مجوز اقامت و کار از طریق اداره مهاجرت دانمارک (SIRI)
 • پرداخت هزینه‌ها به سرویس مهاجرت دانمارک SIRI
ویزای استارتاپ دانمارک

چرا ویزای استارتاپ دانمارک؟

دانمارک یکی از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا است که به لحاظ مختلف شرایط مناسبی برای مهاجرین در نظر گرفته است. این کشور در بین 39 کشور اروپایی، هفتمین اقتصاد بزرگ را دارد و به لحاظ سرمایه و منابع انسانی هم رتبه 9 را در بین این کشورها به خود اختصاص داده است.

زیرساخت‌های دانمارک به شدت مستحکم و پایدار هستند به طوریکه رتبه آن در بین کشورهای اروپایی سوم است.

دانمارک حدود 6 میلیون نفر جمعیت دارد و به لحاظ فرهنگی کشور مهاجر‌پذیری محسوب می‌شود. این کشور دارای 6 شهر بزرگ و صنعتی است که هریک می‌تواند بستر بسیار مناسبی برای رشد یک کسب و کار جدید باشد.

البته شهرهای دیگر دانمارک هم می‌تواند بسته به حوزه کاری شما مناسب باشند.

رتبه شاخص نوآوری GII دانمارک 9 از بین 132 کشور است که یک آمار فوق العاده محسوب می‌شود؛ می‌توانید تصویر مربوط به آن را در پایین مشاهده ‌کنید.

مجموعه این عوامل در کنار شرایط پایدار و امن این کشور به لحاظ شاخص‌های امنیتی، حمل و نقل، بهداشت و درمان، آموزش، گردشگری و… باعث می‌شود تا برنامه ویزای استارتاپ دانمارک به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای افراد متقاضی راه‌اندازی کسب و کار در نظر گرفته شود.

رتبه شاخص نوآوری دانمارک

مزایای ویزای استارتاپ دانمارک چیست؟

استفاده از این ویزا به شما کمک می‌کند تا با استفاده از آخرین تکنولوژی روز دنیا بتوانید کسب و کار خود را گسترش دهید. در حال حاضر دانمارک به عنوان یکی از دیجیتالی‌ترین کشورهای دنیا شناخته می‌شود.

به همین دلیل شما می‌توانید کسب و کار خود را مطابق با آخرین اپلیکیشن‌ها و تکنولوژی‌های روز دنیا مدیریت کنید.

دانمارک یکی از کشورهایی است که در آن زنان به راحتی می‌توانند کسب و کار خود را گسترش دهند. تعداد زنان مدیر استارتاپ و شرکت‌ها در این کشور قابل توجه است.

به علاوه آمارها نشان داده است که خروجی استارتاپ‌هایی که توانسته‌اند به صورت موفقیت آمیز در این کشور فعالیت کنند، بالا است.

به طور مثال در سال 2021 حدود 4300 استارتاپ و اسکیل آپ (Scale up) در این کشور شروع به کار کرده است. این آمارها نشان می‌دهند که دانمارک توانسته پذیرای انواع ایده‌های استارتاپی و نوآورانه باشد.

البته شما باید بتوانید طبق سیاست‌های دولت دانمارک، معیارهای مورد نظر را برای پایداری و درآمدزایی کسب و کارتان پیاده سازی کنید.

شما می‌توانید با ویزای استارتاپ دانمارک، برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود هم ویزا بگیرید.

برای دریافت این ویزا شما باید چند شرط اصلی داشته باشید تا احتمال پذیرفته شدن طرح شما از طرف دولت افزایش پیدا کند.

1- اثبات صلاحیت و توانایی کامل برای راه اندازی استارتاپ

ابتدا باید حتما در نظر داشته باشید که مهارت شغلی شما، تجربه کاری و میزان تحصیلاتتان مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. پس اطمینان حاصل کنید که مدارک خود را به صورت کامل ارسال می‌کنید.

اگر بتوانید ثابت کنید که در حوزه کاری خود توانایی کافی را دارید، تاثیر مثبتی روی پذیرش شما خواهد داشت.

2- طرح قوی و نوآورانه

مهم‌ترین رکن دریافت ویزای استارتاپ دانمارک ارائه یک طرح قوی و یک ایده کارامد است. طرح شما توسط افراد متخصص با حوزه کاری خودتان مورد ارزیابی کامل قرار می‌گیرد.

شما حتما باید در معرفی ایده کسب و کارتان مدت زمان تقریبی به سود رسیدن، اجرایی بودن ایده، میزان خلاقانه بودن محصول یا خدماتی که می‌خواهید ارائه دهید و دیگر موارد را به خوبی شرح دهید.

3- اثبات مهارت‌های زبان دانمارکی

در کنار ارائه برنامه زمانی و شرح شفاف ایده، باید حتما ثابت کنید مهارت‌هایی از جمله تسلط نسبی به زبان و مهم‌تر از همه توانایی اثبات تمکن مالی برای پایه گذاری استارتاپ را دارید.

البته اگر فکر می‌کنید از لحاظ مالی توانایی پرداخت تمام هزینه‌ها را ندارید، می‌توانید یک حامی مالی پیدا کنید. خوشبختانه دولت دانمارک برای پذیرش حامی‌های مالی منعی ندارد.

مدارک موردنیاز ویزای استارتاپ دانمارک

مهمترین مدارکی که باید آماده کنید:

 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزا
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • تاییدیه بازرگانی دانمارک مبنی بر پذیرفتن ایده کسب و کار شما
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • اسناد مالکیت شرکت در صورت لزوم
Denmark Startup Visa

مراحل درخواست ویزای استارتاپ دانمارک

در این بخش به مراحل درخواست ویزای استارتاپ دانمارک به صورت گام به گام اشاره خواهیم کرد.

1. دریافت شناسه

اولین کاری که برای ثبت درخواست ویزای استارتاپ دانمارک باید انجام دهید، دریافت شناسه مخصوص است. این کد به نوعی هویت شما در طول دوره درخواست ویزا است و در تمامی مراحل ثبت درخواست، ارسال مدارک و… باید آن را به خاطر داشته باشید.

برای دریافت این شناسه باید به وب سایت SIRI مراجعه کنید.

پس از مراجعه به این سایت قسمت Startup Denmark را انتخاب ‌کنید. سپس باید در این قسمت اطلاعات شخصی‌ خود را از جمله: نام و نام خانوادگی، ملیت، تاریخ تولد، جنسیت، ایمیل و… را وارد ‌کنید. در گام بعدی وب سایت شماره پرونده شخصی شما را نمایش می‌دهد.

2. پرداخت هزینه دریافت ویزا استارتاپ

در مرحله بعدی، شما باید در وب سایت SIRI هزینه درخواست ویزای استارتاپ دانمارک را پرداخت کنید تا درخواست شما به صورت رسمی ثبت شود.

واحد پول کشور دانمارک کرون است و شما باید 2.110 کرون پرداخت کنید. این مبلغ چیزی معادل 255 یورو است.

3. پرکردن فرم درخواست ویزا

در این بخش باید فرم درخواست ویزای خود را پر کنید. توجه داشته باشید که دادن اطلاعات اشتباهی می‌تواند روی روند تایید ویزای شما تاثیر بسیار منفی داشته باشد. پس حتما پیش از ارسال فرم، درست بودن اطلاعات خود را چک کنید.

لینک فرم درخواست

شما می‌تواند از این فرم را از سایت siri دریافت کنید. در این مرحله با پیگیری دستورالعمل‌هایی که در سایت وجود دارد، باید نسبت به ارسال مدارک خود به صورت دیجیتالی اقدام نمایید.

4. ثبت اطلاعات بیومتریک

یکی از مراحل ثابت در پروسه اخذ ویزا، ثبت اطلاعات بیومتریک است. در این بخش یک عکس کاملا واضح را ظرف مدت 14 روز پس از ارسال مدارک باید بگیرید و برای سفارت ارسال کنید.

امکان ثبت اطلاعات بیومتریک در سفارت دانمارک یا یکی از مراکز دیپلماتی دانمارک وجود دارد.

به علاوه در شعب SIRI هم امکان ثبت اطلاعات بیومتریک مثل اثر انگشت و… وجود دارد. توجه کنید که حتما تمامی موارد خواسته شده را رعایت کنید و بارگذاری تصاویر به صورت کامل انجام شود.

5. ارسال مدارک برای ویزای استارتاپ

در این مرحله باید تمام مدارک خواسته شده را برای دولت دانمارک ارسال کنید. در صورت نقص در مدارک ممکن است، فرایند بررسی درخواست کمی طولانی‌تر شود.

6. دریافت پاسخ

مدت زمان پردازش و بررسی درخواست شما حدود یک ماه است و پس از این مدت جواب درخواست ویزای شما برایتان ایمیل خواهد شد. درصورت تایید می‌توانید مراحل بعدی از جمله دریافت ویزای خانواده را انجام دهید.

درصورت رد درخواست هم می‌توانید با بررسی نواقص وارد شده، آن‌ها را رفع کنید.

اگر فکر می‌کنید ایرادهای وارد شده به پرونده شما صحیح نیست، می‌توانید اعتراض خود را ثبت کنید تا درخواست شما دوباره مور بررسی قرار گیرد. درصورت رد شدن از این مرحله باید در گام بعدی با مراکز توسعه کسب و کار محلی در دانمارک ارتباط برقرار کنید.

مبلغ اثبات تمکن مالی ویزای استارتاپ چقدر است؟

شما باید بتوانید به دولت دانمارک ثابت کنید که توانایی ساپورت کردن هزینه‌های خود و خانواده‌تان را در سال اول اقامت در دانمارک دارید. اگر به صورت فردی می‌خواهید سفر کنید باید مبلغی حدود 19000 یورو داشته باشید.

اگر می‌خواهید به صورت دونفری و با همسرتان مهاجرت کنید، باید مبلغی حدود 39000 یورو داشته باشید.

اگر هم قصد دارید به همراه همسر و یک یا چند فرزند زیر 18 سال خود مهاجرت کنید باید مبلغی حدود 44000 یورو داشته باشید. درصورتی که خودتان به همراه فرزندان و بدون همسرتان می‌خواهید مهاجرت کنید، باید حدود 25000 یورو داشته باشید.

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌ها برای افراد مختلف هزینه‌های مربوط به فرایند درخواست و تایید ویزا است. ابتدا باید در نظر بگیرید که نمی‌توان برای این پروسه هزینه‌های ثابتی در نظر گرفت.

البته هزینه‌های ثابتی مثل مبلغ ثبت درخواست ویزا و… که از سوی دولت دانمارک اعلام می‌شود، ثابت است.

 با این وجود هزینه‌های متغیر بسیاری از جمله: مبالغ پرداخای برای بیمه، وکیل، اقامت، غذا، بلیط و… وجود دارد.

در جدول پایین سعی کرده‌ایم متوسط مبالغ مورد نیاز را در هر بخش ارائه کنیم تا شما بتوانید یک برآورد حدودی از سرمایه مورد نیاز برای درخواست ویزای استارتاپ دانمارک داشته باشید. در مجموع این فرایند نیاز به مبلغی حدود 10000 تا 25000 یورو دارد.

هزینه‌ ویزای استارتاپ دانمارک

هزینه درخواست ویزا2.110 کرون معادل حدودا 257 یورو
بلیط هواپیمابسته به کشور مقصد و هواپیمایی بین 500 تا 1000 یورو
معاینات پزشکی300 تا 500 یورو
بیمه درمانیبسته به نوع بیمه و پوشش درمانی آن از 100 تا 200 یورو در ماه
خدمات وکالتبین 1000 تا 2000 یورو
هزینه اقامتبسه به هتل انتخابی 500 تا 1000 یورو در ماه
متوسط هزینه غذا200 تا 400 یورو در ماه
متوسط هزینه حمل و نقل100 تا 200 یورو در ماه
ترجمه مدارک50 تا 100 یورو برای هر مدرک
متوسط هزینه‌های متفرقه100 تا 200 یورو در ماه

دریافت تاییدیه ویزای استارتاپ دانمارک

برای اینکه طرح نوآورانه شما و همچنین درخواست ویزای استارتاپ با موفقیت تایید شود، باید به نکاتی که در ادامه آورده‌ایم، توجه کنید.

 • بررسی ایده استارتاپ

ابتدا شما باید بررسی کنید که آیا ایده‌ای واقعا نوآورانه برای راه اندازی یک کسب و کار نوپا دارید یا خیر. پایه اصلی دریافت این ویزا روی کیفیت ایده شما متمرکز خواهد بود.

دولت دانمارک به صورت ریزبینانه بررسی می‌کند که ایده شما یک فکر رویایی نباشد و پتانسیل خوبی برای اجرا شدن داشته باشد.

به علاوه سوابق خود شما هم بررسی می‌شود تا اطمینان حاصل کنند که توانایی کنترل و تاسیس یک کسب و کار را در حوزه مربوطه دارید یا خیر.

شرط اصلی یک ایده نوآورانه هم این است که بتواند یک محصول یا خدمت جدید و جذاب را ارائه دهد.

 • نوشتن طرح تجاری به صورت شفاف

باید بتوانید طرح خود را به صورت شفاف روی کاغد بیاورید. این کار کمک می‌کند تا در مصاحبه هم بتوانید ایده خود را به بهترین شکل توضیح دهید. توجه به چند فاکتر در این مرحله باید مهم است. شما باید از لحاظ زمانی یک چشم انداز تقریبی را برای استارتاپ خود در نظر بگیرید.

اگر فکر می‌کنید به دستگاه یا مواد اولیه خاصی نیاز دارید یا مجوزهای مخصوصی برای راه اندازی استارتاپتان مورد نیاز است، باید همه را روی کاغذ بنویسید.

نیاز سنجی جوامع مختلف به محصول یا خروجی کسب و کارتان را هم در نظر بگیرید. در نهایت باید معیارهای اقتصادی مثل هزینه حدودی تمام شده محصولات و… را هم مدنظر قرار دهید.

 • دریافت تاییدیه SIRI

دقت کنید که باید طرح شما به تایید وزارت بازرگانی دانمارک برسد. در این اداره طرح شما توسط کارشناسان متخصص در زمینه کاری خودتان، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در صورت جذاب بودن طرح، داشتن صرفه اقتصادی و اجرایی بودن، طرح شما مورد تایید قرار می‌گیرد. پس از دریافت این تاییدیه می‌توانید درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

 • پاسخ  صحیح به سوالات در مصاحبه

ممکن است برای شرح بیشتر ایده کسب و کارتان، از شما برای یک مصاحبه هم دعوت بعمل بیاید.

اگر دعوت به مصاحبه شدید، حتما سعی کنید پاسخ تمامی سوالات را صادقانه و به صورت شفاف بیان کنید تا نقاط ابهام احتمالی به صورت کامل برطرف شود.

سعی کنید با آرامش کامل در جلسه مصاحبه شرکت کنید و با اعتماد بنفس درمورد ایده خود صحبت کنید.

تسهیلات دولت دانمارک برای استارتاپ ویزا

یک چالش بسیار مهم که پیش روی افراد قرار می‌گیرد، برنامه ریزی و چگونگی به ثمر رساندن استارتاپ مورد نظر است؛ چرا که بعد از مدت زمان 2 ساله داده شده عملکرد شما مورد بررسی قرار می‌گیرد. در ابتدا می‌توانید با کسب و کارهای کوچک و بزرگ فعال در حیطه کاری خودتان تعامل برقرار کنید و از تجربیات آن‌ها استفاده کنید.

خوشبختانه دولت دانمارک سیاست‌های حمایتی خوبی برای اعطلای تسهیلات و وام‌های بانکی با درصد سود پایین برای کسب و کارهای نوپا درنظر گرفته است. به علاوه در ابتدا برای راحت کردن پروسه کاری شما، دولت دانمارک مالیات بر درآمد صفر یا بسیار کمی از شما دریافت می‌کند.

یکی دیگر از موارد بسیار مهم برای موفقیت کسب و کارتان، شبکه سازی موفق است. درواقع شما برای کنترل یک استارتاپ نیاز به یک یا چند کارمند متعند و کاربلد در زمینه‌های مختلف هستید.

خوشبختانه شاخص سواد در دانمارک بالا است و اکثریت جامعه را افراد تحصیلکرده و کاربلد تشکیل می‌دهند. شما می‌توانید به سادگی از میان آن‌ها افراد مناسب را انتخاب کنید.

آیا امکان تمدید این نوع ویزا وجود دارد؟

بله، به صورت کلی مدت زمان ویزای استارتاپ دانمارک (Danish Startup visa) دو سال است. شما باید بتوانید در مدت این 2 سال، وضعیت کسب و کار نوپای خود را تا حد قابل قبولی تثبیت کنید. امکان تمدید این ویزا برای یک مدت 3 ساله وجود دارد. البته باید بتوانید ثابت کنید که کسب و کار شما توانسته وارد بازار کار شود.

اشتغال زایی، گردش مالی حساب بانکی شما و غیره مورد نظر قرار می‌گیرد. دانمارک برای دادن شهروندی به افراد خارجی سیاست‌های سخت گیرانه‌ای اعمال می‌کند. مثلا شما می‌توانید پس از 9 سال اقامت بی وقفه در این کشور، اقامت دائم بگیرید.

درصورت دریافت ویزای استارتاپ دانمارک از چه حقوقی برخوردار می‌شوم؟

شما به عنوان یک فرد مهاجر  که عضو اتحادیه اروپا نیستید، می‌توانید کسب و کار خود را مدیرت کنید. دولت هیچگونه دخل و تصرفی در کارهای جانبی مرتبط با کسب و کار شما نخواهد داشت.

شما اجازه رزرو هر اقامتگاهی که مناسب بدانید را خواهید داشت. به علاوه شهرداری شهری که به عنوان محل سکونت خود انتخاب کرده‌اید، کلاس‌های زبان آلمانی را با دریافت شهریه به شما ارائه خواهد داد. زبان کشور دانمارک نوعی از ژرمنی است که لازم است تسلط نسبی داشته باشید.

جمع بندی و سخن پایانی

در حال حاضر ویزای اسارتاپ دانمارک به عنوان یکی از بهترین فرصت‌ها برای مهاجرت شناخته می‌شود. شما می‌توانید ایده کسب و کار خود را به همراه مدارک مربوطه و اثبات تماکن مالی برای دولت دانمارک ارسال کرده و درصورت تایید، به مدت 2 سال به این کشور مهاجرت کنید.

این ویزا می‌تواند برای افرادی که به دنبال گرفتن اقامت دائم دانمارک هستند هم مفید باشد. در این مطب تمامی اطلاعت مورد نیاز شما برای اخذ ویزای استارتاپ دانمارک از جمله هزینه‌ها، مدارک مورد نیاز و غیره اشاره شد.

سوالات متداول

دریافت ویزای استارتاپ دانمارک چقدر طول می‌برد؟

دریافت پذیرش استارتاپ دانمارک یک فرایند نسبتاً زمان‌بر است و شما باید در طول این فرآیند صبور باشید. معمولاً، به طور میانگین، می‌تواند یک ماه طول بکشد تا درخواست شما پس از ثبت، بررسی شود. البته زمان بررسی بسته به تعداد متقاضیان و شرایط دیگر نیز متفاوت خواهد بود.

خوشبختانه، امکان دریافت ویزای استارتاپ به صورت فردی و گروهی در دانمارک وجود دارد. اگر کسب و کار شما به صورت گروهی است، همچنان می‌توانید از این راه برای مهاجرت به دانمارک استفاده کنید.

با این حال، باید توجه داشته باشید که اهدای ویزای استارتاپ به صورت گروهی ممکن است مقداری سخت‌تر باشد. دولت دانمارک باید اطمینان حاصل کند که همه اعضای تیم شما برای موفقیت استارتاپ ضروری هستند.

اگر شما احساس می‌کنید که قادر به پرداخت هزینه‌های اولیه برای شروع استارتاپ نیستید، می‌توانید یک حامی مالی مناسب پیدا کنید. بسیاری از استارتاپ‌ها با موفقیت توانسته‌اند حامیان مالی مناسبی را جذب کنند.

دولت دانمارک این امکان را به شما می‌دهد که از داخل خود دانمارک حامی مالی پیدا کنید. البته، در هنگام ثبت درخواست ویزای استارتاپ کانادا، باید اطلاعات مربوط به حامی مالی خود را نیز ارائه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *