Search
Close this search box.

افتتاح حساب بانکی در کانادا

افتتاح حساب در کانادا و یافتن بهترین بانک های کانادا از دغدغه‌های افراد بعد از مهاجرت به کانادا محسوب می‌شود. مهاجرین بعد از انجام کار‌های مهاجرت کانادا، گرفتن ویزا، پیدا کردن مکانی برای اسکان، نیاز به افتتاح حساب بانکی در کانادا دارند. فرایند افتتاح حساب کار ساده‌ای است. در این مقاله به روش افتتاح حساب بانکی برای افراد تازه‌وارد کانادا به منظور کاهش استرس مهاجرین می‌پردازیم.

از آنجا که متقاضیان مهاجرت کانادا، پس از ورود به این کشور برای انجام امور مالی، تراکنش‌ها و… نیاز به افتتاح حساب بانکی دارند؛ از این رو برای یافتن بهترین بانک‌های کانادا باید شرایط و ضوابط بانک‌ها را بشناسند تا بتوانند بسته به نیاز خود بانک مورد نظر را انتخاب کنند.

افتتاح حساب بانکی در کانادا | سوگیموتو ویزا

افتتاح حساب بانکی در کانادا برای تازه واردان یکی از اقدامات اولیه و ضروری است. برای این منظور، باید یک بانک معتبر را انتخاب کرده و با ارائه مدارکی نظیر گذرنامه، کارت اقامت کانادا و مدارک مربوط به وضعیت مهاجرتی خود به یکی از شعب بانک مراجعه کنید. برخی از بانک‌ها حتی سرویس‌های ویژه‌ای را برای تازه واردان ارائه می‌دهند که می‌تواند شامل حساب‌های بدون هزینه، وام‌های شخصی یا کارت اعتباری باشد. با افتتاح حساب، شما قادر خواهید بود که معاملات مالی خود را به راحتی و بدون دردسر انجام دهید.

افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران چگونه صورت می‌پذیرد؟

روش‌های افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران به شرح زیر است.

افراد تازه‌وارد می‌توانند از طریق دوست یا خانواده مورد اعتماد خود به کشور کانادا پول ارسال کنند. سپس افراد مقیم کانادا می‌توانند برای فرد مورد نظر حساب بانکی ایجاد کرده و پول‌‌های ارسالی را در حساب نگه‌داری کنند. با وجود این روش افراد دیگر نیازی به حمل پول نقد ندارند.

متقاضیان جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران می‌توانند از طریق بانکداری آنلاین در برخی بانکها با توجه به شرایط خود یک حساب ایجاد نمایند.

در این روش از افراد سوالاتی برای شناخت وضعیت مهاجرت‌شان(اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا) پرسیده می‌شود. سپس تیم تخصصی جهت افتتاح حساب با افراد تماس می‌گیرد، البته این تماس ممکن است چندین روز بعد از درخواست افراد انجام پذیرد.

برگه‌های مهاجرت کانادا به طور دقیق و کامل باید در دسترس افراد باشد، در غیر این صورت، افراد نمی‌توانند به ادامه درخواست خود بپردازند.

این فرایند ممکن است پیچیده باشد و چندین روز زمان ببرد. همچنین در برخی موارد، افراد باید وقت ملاقات تعیین کرده و از شعبه بانک در کانادا بازدید کنند.

باید به این نکته توجه داشت که هر بانکی مقررات و قوانین خاص خود را دارد و این احتمال وجود دارد که افتتاح حساب در برخی بانک‌ها به صورت آنلاین ارائه نشود. برخی دیگر از بانک‌های کانادایی اجازه ندارند افتتاح حساب به صورت آنلاین را در اختیار مشتری خود قرار دهند. بنابراین بعد از تصمیم‌گیری و انتخاب بانک باید به خوبی با شرایط و قوانین آن آشنا شد.

همچنین بانک‌های اصلی کانادایی دارای محصولات سفارشی برای افراد تازه‌وارد هستند. بنابراین افراد بهتر است حساب بانکی خود را در کشور کانادا افتتاح کنند.

بهترین بانک‌های کانادا برای تازه‌واردان کدامند؟

بهترین بانک کانادا برای ایرانیان تازه‌وارد بعد از ورود به کشور کانادا، به اولویت افراد برای ایجاد حساب بستگی دارد. 

انواع بانک‌ها با شعب و دفاتر در بیشتر شهرهای کانادا وجود دارند. همچنین کانادا از بانک‌های منطقه‌ای، اتحادیه بانک‌ها و بانک‌های بین‌المللی برخوردار است. در بیشتر بانک‌های کانادایی خدمات مشابهی مانند خدمات بانکداری آنلاین یا عابر بانک‌ها ارائه می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از بانک‌ها، پکیج‌ها و خدماتی برای تازه‌واردان کانادا در نظر گرفته‌اند.

افزون بر آن، افراد مختلف برای انتخاب بانک در جهت افتتاح حساب ممکن است عواملی همچون فاصله شعبه بانک تا منزل خود، زبان و خدمات ارائه شده در بانک، در دسترس بودن صندوق امانات، توانایی رفتن به بانک (خارج از ساعت کاری) و ساعات کاری بانک را در نظر بگیرند.

در ادامه برخی از بهترین بانک کانادا برای ایرانیان جهت افتتاح حساب را بررسی می‌کنیم.

Royal Bank of Canada (RBC) رویال بانک کانادا

بزرگ‌ترین بانک کشور کانادا، بانک رویال کانادا است. بیش از ۲۰۰ زبان را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. برای تازه‌واردان پکیچ‌ها و خدمات جامعی فراهم می‌آورد. 

دارندگان اقامت موقت کانادا می‌توانند برای افتتاح حساب بانکی ۶ ماهه از سرویس بدون محدودیت امضای بانک رویال کانادا (RBC) یا حساب بانکی ویژه (RBC VIP) رایگان استفاده کنند. این افراد همچنین کارت اعتباری (Credit Card) دریافت می‌کنند.

به علاوه دانشجویان می‌توانند جهت افتتاح حساب بانکی، حساب بدون محدودیت و رایگان بانک رویال کانادا (RBC) را همراه با Visa Gold یا MasterCard دریافت کنند.

افراد کارآفرین یا صاحبان کسب‌و‌کار، همه مزایای خدمات و پکیج ویژه تازه‌واردان را به همراه اعتبار ۵۰ دلاری دریافت می‌کنند.

دارندگان اقامت دائم، می‌توانند بدون داشتن سابقه اعتبار، وام خودرو و وام مسکن اخذ کنند.

TD Bank (بانک بخش تورنتو) بانک تی دی

پکیج و خدمات بانک TD برای تازه‌واردان شامل کارت اعتباری رایگان (محدودیت اعتبار تا هزار دلار کانادا) و حساب جاری رایگان برای مدت ۶ ماه است. همچنین افرادی که سابقه اعتباری ندارند در مواقع خاص واجد شرایط وام مسکن هستند.

دانشجویان می‌توانند حسابی بدون هزینه‌های ماهانه و همچنین عملیات پرداخت اعتباری رایگان افتتاح کنند. 

افراد کارآفرین می‌توانند از برنامه‌های سرویس سفارشی این بانک که شامل تراکنش رایگان ماهانه (به صورت محدود) و محفاظت از اضافه برداشت است، بهره‌مند شوند.

Scotiabank اسکوشیا بانک

Scotiabank با بیش از ۴ هزار ATM در کشور کانادا، سومین بانک بزرگ کانادا محسوب می‌شود. این بانک حوزه وسیعی از حساب‌ها را به مشتریان ارائه می‌دهد که هر کدام امتیازات خاص خود را دارند. 

این بانک برای دانشجویان مزایایی مانند عدم نیاز به پرداخت هزینه ماهانه یا تراکنش نامحدود را ارائه می‌دهد.

از مزایا برای صاحبان کسب‌وکار می‌توان به طرح سفارشی کسب‌و‌کار، محفاظت از اضافه برداشت تا ۵ هزار دلار کانادا و کارت اعتباری ویزا اشاره کرد.

Bank of Montreal (بانک مونترال BMO Bank)

BMO Bank قدیمی‌ترین بانک‌ کشور کانادا به حساب می‌آید. پکیج و خدمات تازه‌واردان این بانک دانشجویان، صاحبان کسب‌وکار و کارگران را پوشش می‌دهد. افراد می‌توانند به مدت یک سال از خدماتی همچون تراکنش‌های نامحدود و رایگان ماهانه، Mastercard و همچنین صندوق امانات بهره‌مند شوند. به علاوه، افرادی که سابقه اعتباری ندارند در مواقع خاص واجد شرایط دریافت وام مسکن هستند.

بانک مونترال برای دانشجویان خدماتی مانند حساب بانکی بدون هزینه ماهانه و MasterCard‌ را ارائه می‌دهد، همچنین افراد با استفاده از کارت دانشجویی می‌توانند در سراسر کانادا تخفیف دریافت کنند.

صاحبان کسب‌و‌کار بسته به نوع شغل خود می‌توانند حساب مورد نظر خود را از میان انواع مختلف حساب‌ها انتخاب کنند. 

Canadian Imperial Bank of Commerce (امپریال بانک تجارت کانادا CIBC Bank)

پکیج و خدمات بانک CIBC برای تازه‌واردان دارنده اقامت موقت و دائم وجود دارد. از جمله این خدمات حساب بانکی جاری روزانه CIBC با تراکنش نامحدود و رایگان ماهانه برای مدت یک سال و Visa Debit Card است. 

این بانک برای دانشجویان تمام وقت مزایایی همچون حساب بانکی بدون هزینه و رایگان را ارائه می‌دهد.

صاحبان کسب‌و‌کار می‌توانند از مزایایی مانند تراکنش‌های نامحدود، دسترسی به وام‌ با نرخ‌های ترجیحی و حساب‌های انعطاف‌پذیر با توجه به اندازه کسب‌و‌کار استفاده کنند.

دارندگان کارت اقامت دائم می‌توانند در صندوق امانات حداکثر ۵۵ دلار کانادا پول نقد نگه‌داری کنند. 

ارزهای بین المللی در بانکداری | سوگیموتو ویزا
بانکداری بین المللی

چگونه افراد پس از مهاجرت به کانادا در بانک حساب باز کنند؟

افراد می‌توانند به  سه روش در کشور کانادا حساب بانکی (بدون بهره و سود) افتتاح کنند. در هر روش افراد باید مدارک اصلی (فتوکپی نباشد) را به صورت دقیق و کامل ارائه دهند.

نکته: در افتتاح حساب‌های سودآورد افراد باید شماره بیمه اجتماعی (SIN) را ارائه دهند.

در ادامه به برخی از مدارک و اسناد مورد نیاز برای باز کردن حساب می‌پردازیم. باید توجه داشت که هر بانک شرایط و مدارک خاص خود را درخواست می‌دهد، بنابراین افراد برای ارائه اسناد و مدارک باید درخواست بانک مورد نظر را بررسی کنند.

بسته به بانک برخی از مدارک و اسناد مورد نیاز به شرح زیر است:

 • دو مدرک از لیست ۱
 • یک مدرک از لیست ۱ و یک مدرک از لیست ۲
 • یک مدرک از لیست ۱ (در صورتی که فرد خوش حساب باشد، وضعیت مالی خوبی داشته باشد یا جامعه هویت فرد را تشخیص دهد)

لیست 1:

 • گواهینامه رانندگی معتبر کانادایی (مجاز طبق قانون استانی)
 • پاسپورت کانادایی معتبر 
 • گواهی تولد صادر شده از کانادا
 • کارت شماره بیمه اجتماعی (SIN) صادر شده توسط دولت کانادا
 • کارت سالمندی (Old Age Security) صادر شده توسط دولت کانادا (برای افراد بازنشسته، مستمری بگیر و بالای 65 سال)
 • کارت بیمه سلامت استانی یا قلمرو
 • گواهی شهروندی کانادا یا گواهی تابعیت کانادا
 • کارت اقامت دائم کانادا (برای دارندگان اقامت دائم)
 • استادی پرمیت (برای دانشجویان بین‌المللی)
 • ورک پرمیت (برای نیروهای کار خارجی)
 • یک مدرک یا کارت با عکس و امضای فرد (صادر شده توسط مقامات منتخب)

لیست 2:

 • کارت شناسایی کارمند با عکس فرد (صادر شده توسط کارفرمای کانادایی)
 • کارت بانکی یا Debit Card با نام و امضای فرد
 • کردیت کارت (Credit Card) کانادایی با نام و امضای فرد
 • کارت مشتری (Client Card) از موسسه ملی نابینایان کانادایی با نام و امضای فرد
 • پاسپورت معتبر

الزامات بسیاری از بانک‌های کانادایی در بالا ذکر شده است، اما باید توجه داشت که معیارهای افتتاح حساب در بانک‌های مختلف، متفاوت است.

افراد می‌توانند به صورت حضوری یا آنلاین برای خود حساب باز کنند.

دولت کانادا به افراد مختلف اجازه می‌دهد تا برای خود حساب بانکی ایجاد کنند. حتی در موارد زیر افراد اجازه دارند حساب بانکی باز کنند:

 • شاغل نباشند، 
 • در ابتدا پولی برای قرار دادن در حساب بانکی نداشته باشند، 
 • رتبه اعتباری ضعیفی داشته باشند،
 • قبلا ورشکسته شده باشند.

حساب‌های اصلی کانادایی کدامند؟

دو نوع حساب اصلی در بانک‌های کانادایی وجود دارد: حساب چکینگ (Chequing Accounts حساب جاری)، حساب پس‌انداز/ سرمایه‌گذاری (Savings/Investment Accounts) 

حساب چکینگ

 • مناسب برای فعالیت‌های بانکی روزانه (خرید کالا، پرداخت قبض و…)
 • قابلیت برداشت و واریز پول در هر ساعت از شبانه‌روز
 • عدم دریافت بهره یا سود
 • دسترسی مستقیم به پول
 • انجام خدمات آنلاین

حساب پس‌انداز/ سرمایه‌گذاری

 • مناسب برای حساب‌های بلند مدت
 • مناسب پس‌انداز و سرمایه‌گذاری پول 
 • دسترسی به پول در هر ساعت از شبانه‌روز
 • انجام خدمات آنلاین
 • دریافت بهره و سود
 • نرخ بهره ناچیز
 • دسترسی به موجودی حساب

سایر حساب‌های بانکی در کانادا

در ادامه به سایر حساب‌های بانکی کانادایی می‌پردازیم.

حساب بانکی بین‌المللی

متقاضیان می‌توانند از طریق حساب بین‌المللی، حساب بانکی ایجاد کنند. بانک‌های بین‌المللی همچون  BNP Paribas ،Citibank و HSBC در کشور کانادا فعالیت می‌کنند. افرادی که امکان باز کردن حساب در این نوع بانک‌ها را دارند می‌توانند قبل از ورود به خاک کانادا از کشوری دیگر حساب باز کنند.

افتتاح حساب بانکی در کانادا از ایران از طریق بانک‌های بین‌المللی برای ثروتمندان بر حسب شاخص High Net Worth Individual به اختصار HNWI مناسب است. زیرا باز کردن و نگهداری حساب در این بانک‌ها پرهزینه است. به علاوه افتتاح حساب در این بانک‌ها جزء حساب‌های داخلی کانادا به حساب نمی‌آیند، بنابراین گران قیمت هستند.

حساب بانکی بدون مرزی (Transferwise)

حساب‌های بانکی بدون مرزی جدید بر عکس حساب‌های قدیمی که در یک کشور به درستی عمل می‌کردند و پول را در یک ارز نگهداری می‌کردند، مشکلات و هزینه‌های زیاد تبادل پول را حل کرده است.

آیا حساب بانکی کانادایی کارمزد دریافت می‌کند؟

بانک‌ها معمولا بابت افتتاح حساب کارمزدی دریافت نمی‌کنند. اما برای نگه‌داری حساب، هزینه تراکنش و… کارمزد دریافت می‌کنند. کارمزدها در بانک‌های مختلف کانادا، متفاوت است. بنابراین برای یافتن بهترین بانک کانادا برای ایرانیان، افراد بهتر است بسته به شرایط و موقعیت خود، شرایط و ضوابط بانک، تصمیم‌گیری کنند. 

هزینه ماهانه

هزینه ماهانه برای تازه‌وردان در مدت محدود، رایگان است.

این هزینه برای دانشجویان رایگان است.

برای افراد بالای ۶۰ سال در این هزینه‌ها تخفیف قائل می‌شوند.

هزینه تراکنش

در بسیاری از حساب‌ها افراد می‌توانند ماهانه به طور محدود، از تراکنش رایگان بهره‌مند شوند.

هزینه هر تراکنش مبلغی حدود ۱ دلار است.

برخی حساب‌ها تراکنش‌های رایگان بدون محدودیت دارند. 

هزینه برداشت از ATM 

برداشت پول نقد از ATM بانک مورد نظر، رایگان است.

به ازای هر تراکنش بابت برداشت پول از ATM بانک‌های دیگر ۱.۵۰ دلار کانادا کارمزد دریافت می شود.

درصورت استفاده از عابر بانکی خارج از کشور کانادا، حدود ۵دلار کانادا کسر می‌شود و همچنین ۲.۵ ٪ کمیسیون هزینه دارد.

هزینه انتقال بین‌المللی

همه بانک‌های اصلی در کانادا تعداد محدودی انتقال رایگان بین‌المللی را به تازه‌واردان ارائه می‌دهند. اما افراد باید قبل از انتخاب بانک مورد نظر خود، تمامی شرایط و ضوابط بانک را خوانده تا درباره سرویس‌ها و خدمات بانکی آگاه شوند. 

برداشت از حساب بانکی | سوگیموتو ویزا
هزینه برداشت پول از ATM بانکی که در آن حساب دارید، رایگان است.

بانک‌های کانادایی چه خدماتی را ارائه می‌دهند؟

بانک‌های مختلف، خدمات متفاوتی برای متقاضیان ارائه می‌دهند. اما برخی از خدمات بانک‌ها مشابه است. این خدمات عبارتند از:

 • Automated Teller Machines (عابر بانک ATM)
 • چک
 • Debit Cards
 • Credit Cards
 • وام بانکی
 • وام مسکن
 • خدمات حواله 
 • بانکداری آنلاین 
 • تلفن بانک 

آیا سیستم بانکی کانادا امن است؟

امنیت در بانک‌های کانادایی از سابقه‌ای طولانی برخوردار است. همچنین این بانک‌ها به مدیریت عالی، سرمایه‌داری و نظم معروف هستند. 

بخشی از امنیت سیستم‌های بانکی زیر نظر Office of the Superintendent of Financial Institutions به اختصار OFSI قرار دارد. OFSI در سال ۱۹۸۷ تاسیس شد، بر روی بانک‌ها، موسسات بیمه و  شرکت‌های اعتباری نظارت می‌کند تا امنیت و اعتماد عمومی به سیستم بانکی کانادا را افزایش دهد. 

علاوه‌ بر این، افراد می‌توانند از اقلام ارزشمند خود در گاوصندوق و صندوق‌های امانات پشت درهای طاق‌دار داخل بانک، محافظت کنند. به طور معمول این صندوق‌ها با پرداخت هزینه ماهانه قابل دسترس است. با این حال دسترسی به صندوق امانات منوط بر شعبه بانکی است.

بانک‌ها از حساب‌ها و سپرده‌های حساب متقاضیان به خوبی محافظت می‌کنند. با وجود شرکتی به نام  Canada Deposit Insurance Corporation (بیمه سپرده کانادا CDIC) که در سال ۱۹۶۷ جهت ارائه بیمه سپرده و ثبات در سیستم مالی کانادا ایجاد شد، احتمال ورشکستگی بانک در کانادا خیلی کم است. 

نکته: در بانک‌های عضو CDIC، تا سقف ۱۰۰ هزار دلار کانادا پول نگهداری می‌شود.

کلمات و اصطلاحات کلیدی در بانکداری کانادا

 • Account | حساب
 • Bounced Cheque | چک برگشتی
 • Cheque | چک
 •  Correspondent Bank | بانک کارگزار
 •  Credit History | سابقه اعتباری
 •  Electronic Funds Transfer | انتقال الکترونیکی پول (EFT)
 •  Interest Rate | نرخ سود و بهره
 • Line of Credit | حداکثر اعتبار (LOC)
 • Liquid Assets | وجه نقد
 • Minimum Opening Deposit | حداقل سپرده جهت افتتاح حساب
 • Non-Resident Account | حساب بانکی فرد غیر مقیم کانادا
 •  Personal Identification Number | شماره شناسایی شخصی (PIN)
 • Savings Account | حساب پس‌انداز
 • Service Charge | کارمزد 
 • Stop Payment | دستور عدم پرداخت چک به بانک
 • Term Deposit | سپرده مدت‌دار
 •  Wire Transfer | انتقال الکترونیکی پول (از بانکی به بانک دیگر در خارج از کشور)

افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی

افراد دارای ویزای موقت (ویزای توریستی) اجازه دارند در کشور کانادا حساب بانکی افتتاح نمایند. حتی اگر متقاضیان شاغل نباشند، پولی برای گذاشتن در حساب نداشته باشند یا حتی در گذشته ورشکست شده باشند، می‌توانند برای افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی اقدام کنند. 

افرادی که قصد دارند به عنوان توریست در کانادا حساب بانکی ایجاد کنند، باید مدارک خود را دقیق و کامل ارائه دهند. افراد می‌توانند جهت افتتاح حساب بانکی، از موسسات مالی تحت نظارت استان یا موسسات تحت نظارت فدرال کانادا استفاده کنند. 

مدارک لازم جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی، بسته به درخواست موسسه مالی متفاوت است. افراد برای افتتاح حساب، باید مدارک درخواستی موسسه را به صورت کامل و دقیق ارائه دهند. به علاوه، قبل از افتتاح حساب، افراد باید اعتبار موسسه بانکی را بررسی کنند.

جمع‌بندی

همه افراد برای پس‌انداز، رشد و مدیریت پول خود به افتتاح یک حساب بانکی نیاز دارند. افراد پس از مهاجرت کانادا و ورود به کشور کانادا به دنبال بهترین بانک های کانادا هستند تا در آن حساب بانکی باز کنند و امور مالی روزمره خود را انجام دهند. افراد جهت افتتاح حساب بانکی در کانادا با ویزای توریستی، دانشجویی، کاری یا با کارت اقامت دائم کانادا، باید به موقعیت و شرایط خود، شرایط و ضوابط بانک، دقت کرده تا بتوانند بهترین بانک را برای افتتاح حساب انتخاب کنند. 

سوالات متداول

در زیر لیستی از سوالات متداول و پاسخ‌های مربوطه را برای اطلاع بیشتر متقاضیان تهیه کرده‌ایم:

بهترین بانک های کانادا جهت باز کردن حساب بانکی کدامند؟

به طور معمول ۵ بانک اصلی در کانادا وجود دارد که عبارتند از:
Royal Bank of Canada (RBC)
CIBC Bank
TD Bank
BMO Bank
Scotiabank
متقاضیان باید بانک مورد نظر خود را بسته به موقعیت و روش مهاجرتی انتخاب کنند.

پروسه بازکردن حساب بانکی در کانادا چقدر زمان می‌برد؟

پروسه افتتاح حساب بانکی یک روزه انجام می‌شود، اما اخذ کردیت کارت ۱۰ روز تا ۲ هفته بر اساس پکیج دریافتی طول می‌کشد.

مدارک مورد  نیاز برای افتتاح حساب بانکی در کانادا کدامند؟

مدارک مورد نیاز جهت بازکردن حساب بانکی برای دانشجویان، کارگران یا دارندگان اقامت دائم تقریبا یکسان است.
ID برای دارنده اقامت دائم: Landing Paper و پاسپورت فرد
ID برای دانشجوی بین المللی: استادی پرمیت و پاسپورت
ID برای نیروی کار خارجی: ورک پرمیت و پاسپورت
SIN Number
الزامات و مدارک در بانک‌های مختلف، متفاوت است، بنابراین افراد باید قبل از افتتاح حساب، با بانک مورد نظر تماس برقرار کنند تا بتوانند تمام مدارک لازم را به طور دقیق ارائه دهند. 

انتقال پول در کانادا چگونه صورت می‌پذیرد؟

کارت به کارت در کانادا Email Transfer نام دارد، یعنی افراد از طریق ایمیل فرد مورد نظر می‌توانند پول مورد نیاز را جا به جا کنند.

انتقال پول از ایران به کانادا چگونه صورت می‌پذیرد؟

برای انتقال پول از ایران به کانادا افراد نمی‌توانند پول حواله کرده یا Wire Transfer انجام دهند، افراد می‌توانند از طریق صرافی‌ها پول مورد نظر خود را به کانادا انتقال دهند.

آیا بانک‌های کانادایی برای تازه‌واردان خدمات بانکی خاصی در نظر گرفته‌اند؟

تقریبا همه بانک ها کانادایی پکیج ها و خدمات خاصی را به تازه‌واردان ارائه می‌دهند. این بانک‌ها خدماتی مانند یک سال کار بانکی بدون کارمزد، محدودیت کارت اعتباری بالا و نرخ بهره و سود ویژه را ارائه می‌دهند تا افراد بتوانند به عنوان تازه‌وارد در کشور کانادا زندگی خود را به آسانی شروع کنند.

آیا بانک‌های کانادایی خدمات زبان ارائه می‌دهد؟

بانک‌های مختلف کانادایی به دنبال جذب کارمند یا مشاوران به زبان‌های مختلف هستند. بنابراین افراد در هنگام تماس، بازدید از بانک یا بازدید از سایت بانک برای رزرو قرار، در بانک جهت افتتاح حساب یا انجام امور بانکی، می‌توانند زبان مورد نظر خود را از بین زبان های موجود انتخاب کنند.

آیا می‌توان حساب دلار آمریکایی USD در یک بانک کانادایی باز کرد؟

بسیاری از بانک‌های کانادایی به مشتریان اجازه افتتاح حساب به دلار آمریکا (USD) را می‌دهد. مانند افتتاح حساب کانادایی افراد باید ضوابط و شرایط افتتاح حساب USD را خوانده و رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *