Search
Close this search box.

برنامه نامزدی استان ساسکاچوان (SINP)

برنامه مهاجرتی ساسکاچوان که به اختصار SINP هم نامیده می‌شود، اولین بار به صورت رسمی در سال ۱۹۹۸ راه‌اندازی شد. هدف اصلی از ارائه‌ی این برنامه رفع نیازهای اقتصادی این استان و رونق بازار کار آن از طریق مهاجرت بود؛ اما چطور؟

برنامه نامزدی استان ساسکاچوان نامزدهای واجد شرایط را برای اقامت دائم کانادا در این استان انتخاب کرده و در نهایت آن‌ها را به دولت فدرال معرفی کند. انتخاب این نامزدها بر مبنای معیارهای مختلفی مانند تحصیلات،‌ مهارت، تجربه و… انجام می‌شود؛ اما احتمال تغییر آن‌ها بر اساس نیاز استان وجود دارد.

برنامه نامزدی استانی ساسکاچوان | سوگیموتو ویزا

ساسکاچوان کانادا یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی است که با بهره‌گیری از SNIP یا برنامه‌ی مهاجرتی خاص خود می‌تواند زمینه‌ی اقامت دائم افراد واجد شرایط را در این استان فراهم کرده و اطلاعات آن‌ها را در اختیار دولت فدرال قرار دهد.

رشد اقتصادی بالای ساسکاچوان در کنار جمعیت پایین آن (بیشتر از ۱ میلیون نفر) باعث شده تا سالانه بین ۳ تا ۴ هزار نفر به این استان مهاجرت کنند. اگر شما هم قصد مهاجرت به ساسکاچوان را دارید تا انتهای مطلب با سوگیموتو ویزا همراه باشید تا اطلاعات لازم را در این زمینه به دست آورید.

امتیاز ساسکاچوان در مقایسه با سایر استان‌های کانادا

نرخ اشتغال بالای این استان برای مهاجران، مالیات پایین، مسکن با قیمت مناسب، استانداردهای بالای زندگی، طبیعت بکر و نرخ بیکاری پایین باعث شده تا بیشتر افراد به مهاجرت به ساسکاچوان ترغیب شوند.

البته باید اشاره کنیم که برنامه مهاجرت ساسکاچوان در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است؛‌ به طوری که از بین هر ۱۰ مهاجر استان ۷ نفر آن‌ها از طریق SINP آمده‌اند.

روش‌های مختلف مهاجرت به ساسکاچوان

اگر به دنبال اقامت ساسکاچوان و مهاجرت به این استان هستید، باید بدانید که چهار گزینه پیش روی شما قرار دارد:

 • روش اسکیل ورکر ساسکاچوان (International Skilled Worker Category) که روش مناسب برای کارگران ماهری است که می‌خواهند در ساسکاچوان اقامت کنند.
 • روش تجربه کاری (Saskatchewan Experience Category) این روش برای کارگران خارجی از جمله دارندگان مجوز کار و فارغ‌التحصیلان بین‌المللی که در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی می‌کنند، کاربرد دارد.
 • روش کارآفرینان و مزارع (Entrepreneur and Farm Category): از جمله مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان کشاورزی است؛ بنابراین افرادی که می‌خواهند کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده و اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری دریافت کنند می‌توانند به سراغ این روش بروند.
 • روش کارآفرینی فارغ‌التحصیلان بین‌المللی (International Graduate Entrepreneur Category): دانشجویان بین‌المللی که از مؤسسه واجد شرایطی در ساسکاچوان فارغ التحصیل شده و به دنبال راه‌اندازی کسب و کار خود در این استان هستند می‌توانند از این روش استفاده کنند.

مهاجرت استانی به کشور کانادا یکی از روش‌های سریع و کارآمد برای شروع یک زندگی جدید در این کشور است. پیش از هر چیز باید به دقت روش‌های مختلف مهاجرت به ساسکاچوان را بررسی کرده و بر مبنای صلاحیت و ویژگی‌های خود مناسب‌ترین نوع را انتخاب کنید.

برنامه اسکیل ورکر بین المللی در مهاجرت به ساسکاچوان

اسکیل ورکر ساسکاچوان متشکل از چهار مسیر مختلف است که پیگیری هر یک از آن‌ها می‌تواند شما را یک قدم به تجربه زندگی در ساسکاتون (یکی از شهرهای این استان) نزدیک‌تر کند.

مسیر استعدادهای فنی (Tech Talent Pathway)

هدف از این مسیر جذب متخصصان ماهر در زمینه‌ی فناوری از سراسر جهان به زندگی در ساسکاچوان و کار در این استان است. ساسکاچوان یکی از استان‌های کانادا است که با کمبود قابل توجه نیروی کار ماهر در زمینه‌ی فناوری مواجه است؛ به همین دلیل کارفرمایان با استفاده از این روش به دنبال یافتن استعدادهای جدید و بهبود رقابت جهانی این استان در زمینه‌ی تکنولوژی و نوآوری هستند. حال سؤالی که مطرح می‌شود این است که چه افرادی می‌توانند از این مسیر استفاده کنند؟

جالب است بدانید که متقاضیانی که به دنبال مهاجرت به کانادا هستند و افرادی هم که به‌صورت قانونی در داخل خاک این کشور زندگی می‌کنند، می‌توانند از این روش برای تأیید اقامت دائم خود استفاده کنند. البته برای پذیرش از طریق این مسیر باید جاب آفر ساسکاچوان دائمی و تمام وقت در بخش تکنولوژی یا نوآوری داشته باشید.

پیشنهاد شغلی (Employment Offer)

نیروهای کار ماهری که از یک کارفرمای اهل ساسکاچوان جاب آفر دریافت کرده‌اند، می‌توانند با استفاده از این روش به ساسکاچوان کانادا مهاجرت کنند. داشتن شرایط شرح داده شده در قسمت زیر نشان‌دهنده‌ی واجد شرایط بودن شما در این مسیر است:

 • داشتن حداقل یک سال تجربه‌ی کاری مرتبط در ده سال گذشته
 • پیشنهاد شغل دائم و تمام وقت در این استان
 • کسب حداقل ۶۰ امتیاز در جدول ارزیابی SINP
 • نامه تأیید کار SINP معتبر
 • حداقل نمره زبان CLB 4

مشاغل مورد نیاز (Occupations In Demand)

نیروی کار ماهری که در یکی از مشاغل مورد نیاز ساسکاچوان سابقه‌ی کاری دارد؛ اما هنوز جاب آفر دریافت نکرده است می‌تواند به سراغ استفاده از این روش برود به شرط آن که از شرایط زیر برخوردار باشد:

 • حداقل نمره زبان CLB 4
 • سابقه کاری مرتبط با شغل و تحصیلات
 • کسب حداقل ۶۰ امتیاز در جدول امتیاز بندی ساسکاچوان
 • دارا بودن تحصیلات دانشگاهی یا گذراندن دوره آموزشی مورد تأیید کانادا
 • حداقل یک سال سابقه کار تمام وقت مرتبط (۳۰ ساعت در هفته) در ۱۰ سال اخیر
 • انجام ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA) برای دوره‌ی تحصیلی گذرانده شده در خارج از خاک کانادا
 • هزینه درخواست این طرح ۳۵۰ دلار بوده و قابل بازگشت هم نیست.

اکسپرس اینتری ساسکاچوان (Saskatchewan Express Entry)

این مسیر برای افرادی است که از قبل در مسیر اکسپرس انتری مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا قرار داشته و تجربه‌ی کاری مرتبط با یکی از مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان دارند. در صورت داشتن شرایط زیر می‌توانید برای مهاجرت به ساسکاچوان کانادا درخواست دهید:

 • پروفایل اکسپرس انتری IRCC دارید.
 • در خارج از کانادا یا داخل این کشور زندگی می‌کنید.
 • در حال حاضر پیشنهاد کاری در ساسکاچوان ندارید.
 • حداقل ۶۰ امتیاز در ارزیابی SINP کسب کرده‌اید.
 • تجربه‌ی کاری مرتبط با تحصیلات تکمیلی یا دوره‌های مهارتی خود دارید.
 • دارای برنامه‌ی مشخص اقامتی هستید و توانایی مالی کافی برای زندگی در این استان دارید.
 • شرایط زبان فدرال اکسپرس اینتری را دارید.

روش کارکرد اسکیل ورکر ساسکاچوان

ساسکاچوان از EOI (به معنای ابراز تمایل) برای بخش‌های اکسپرس اینتری و مشاغل مورد نیاز استفاده می‌کند. برای این منظور باید ابتدا وارد پورتال SINP Apply Online شده و بعد از پر کردن یک فرم مشخص درخواست EOI خود را ارسال کنید. بهتر است که در پاسخ‌های خود نهایت دقت را رعایت کنید؛ چرا که ارزیابی صلاحیت شما بر مبنای آن‌ها انجام می‌شود.

برای قرار گرفتن در فهرست EOI باید از ۱۱۰ امتیاز موجود حداقل ۶۰ امتیاز کسب کنید. امتیاز شما بر مبنای ۵ عامل مختلف تحصیلات و آموزش، تجربه‌ی کاری، توانایی‌های زبانی، سن و ارتباط با بازار کار ساسکاچوان تعیین می‌شود. بعد از انتخاب شدن می‌توانید برای برنامه‌ استانی ساسکاچوان درخواست دهید.

جدول امتیاز بندی EOI

جدول امتیاز بندی EOI

فاکتورهای انتخابیامتیازات
تحصیلات و آموزشحداکثر ۲۳ امتیاز
تجربه‌ی کاریحداکثر ۱۵ امتیاز
توانایی‌های زبانیحداکثر ۳۰ امتیاز
سنحداکثر ۱۲ امتیاز
ارتباط با بازار کار ساسکاچوانحداکثر ۳۰ امتیاز
مجموعحداکثر ۱۱۰ امتیاز
حداقل امتیاز مورد نیاز۶۰ امتیاز

فاکتور اول: تحصیلات و آموزش

متقاضیان با توجه به مدارک و مستنداتی که از تکمیل تحصیلات پس از متوسطه خود یا برنامه‌های آموزشی گذرانده شده در موسسه‌های شناخته شده در سطح ملی یا استانی ارائه می‌کنند، امتیاز دریافت خواهند کرد. سایر جزئیات مطابق با جدول زیر است:

تحصیلات و آموزشامتیازات
فوق لیسانس یا دکترا۲۳
مدرک دانشگاهی که به حداقل ۳ سال تحصیل تمام وقت نیاز دارد۲۰
گواهی صلاحیت برای تجارت که معادل وضعیت سفر شخص در ساسکاچوان است۲۰
دیپلما یا سرتیفیکیتی دو ساله تمام وقت یا گواهی معادل آن۱۵
دیپلما یا سرتیفیکیتی یک ساله تمام وقت بعد از دبیرستان یا مدرک معادل گواهی تجاری۱۵

فاکتور شماره ۲: تجربه‌ی کاری

امتیازهای متقاضیان در این بخش بر مبنای مدارک مستند از تجربیات کاری آن‌ها در ده سال گذشته محاسبه می‌شود. دو امتیاز برای هر سال تجربه‌ی کاری در پنج سال اخیر و یک امتیاز برای هر سال در دوره‌ی ۶ تا ۱۰ ساله پیش از درخواست به افراد تعلق خواهد گرفت.

مدارک ارائه شده در این بخش شامل معرفی‌نامه از ناظر یا افسر منابع انسانی برای هر تجربه‌ی ذکر شده و اسناد رسمی دولتی هستند.

تجربیات کاری در پنج سال اخیرامتیازات
۵ سال۱۰
۴ سال۸
۳ سال۶
۲ سال۴
۱ سال۲
تجربیات کاری در ۶ تا ۱۰ سال اخیرامتیازات
۵ سال۵
۴ سال۴
۳ سال۳
۲ سال۲
۱ سال۰

فاکتور شماره ۳: مهارت‌های زبانی

متقاضیان به ازای مهارت‌های خود در یکی از زبان‌های رسمی کانادا یعنی انگلیسی یا فرانسوی امتیاز دریافت می‌کنند. اگر به هر دو زبان تسلط دارید، موردی را که با آن راحت‌تر هستید انتخاب کنید.

شما برای اثبات مهارت‌های زبانی خود باید در یکی از آزمون‌های مورد تأیید SINP شامل IELTS، CELPIP و TEF شرکت کنید. حداقل نمره مورد نیاز در این بخش CLB 4 است.

مهارت زبانی در انگلیسی یا فرانسه (اولین آزمون زبان)امتیازات
CLB 8 و بیشتر۲۰
CLB 7۱۸
CLB 6۱۶
CLB 5۱۴
CLB 4۱۲
متقاضیان با زبان مادری انگلیسی یا فرانسوی بدون داشتن نتایج آزمون زبان۰
مهارت زبانی در انگلیسی یا فرانسه (دومین آزمون زبان)امتیازات
CLB 8 و بیشتر۱۰
CLB 7۸
CLB 6۶
CLB 5۴
CLB 4۲
متقاضیان با زبان مادری انگلیسی یا فرانسوی بدون داشتن نتایج آزمون زبان۰

فاکتور شماره ۴: سن

متقاضیان با توجه به سن خود در زمان ارسال درخواست به SINP امتیاز دریافت می‌کنند که جزئیات آن به شرح زیر است:

سنامتیازات
کمتر از ۱۸۰
۱۸ تا ۲۱۸
۲۲ تا ۳۴۱۲
۳۵ تا ۴۵۱۰
۴۶ تا ۵۰۸
بالاتر از ۵۰۰

فاکتور شماره ۵:‌ ارتباط با بازار کار ساسکاچوان

متقاضیان با ورود به بازار کار ساسکاچوان به شرط دارا بودن شرایط زیر و با ارائه‌ی مدارک و مستندات معتبر می‌توانند امتیاز دریافت کنند.

ارتباط با بازار کار ساسکاچوانامتیازات
پیشنهاد شغلی با مهارت بالا:
متقاضی یک پیشنهاد شغلی برای یکی از شغل‌های طبقه‌بندی شده در سطح A، B و ۰ NOC یا یک تجارت اختصاصی در ساسکاچوان دارد.
۳۰
اقوام نزدیک در ساسکاچوان:
متقاضی یا همسر همراه او اقوام نزدیکی در ساسکاچوان دارد که شهروند کانادا یا مقیم دائم ساکن در ساسکاچوان است. اقوام نزدیک شامل موارد زیر هستند:
والدین
خواهر و برادر
خاله، عمه، عمو و دایی
خواهر و برادرزاده
دختر یا پسر خاله/عمه/عمو/دایی
اعضای خانواده ناتنی یا خانواده همسر با روابط ذکر شده در بالا
۲۰
تجربه‌ی کاری قبلی در ساسکاچوان:
متقاضی حداقل به مدت ۱۲ ماه در پنج سال گذشته با مجوز کار معتبر در ساسکاچوان کار کرده باشد.
۵
تجربه دانشجویی قبلی در ساسکاچوان:
متقاضی در یکی از موسسه‌های آموزشی شناخته شده ساسکاچوان حداقل به مدت یک سال تحصیلی تمام وقت با مجوز تحصیلی معتبر درس خوانده باشد.
۵

زندگی در ساسکاچوان از طریق برنامه نیروی کار باتجربه (Saskatchewan Experience Category)

۶ مسیر کلی در این برنامه مهاجرتی ساسکاچوان وجود دارند که مشخصات آن‌ها به شرح زیر است:

نیروی کار ماهر با اجازه‌ی کار موجود

(Skilled Worker With Existing Work Permit)

نیروهای کار ماهری که به مدت حداقل ۶ ماه در ساسکاچوان کار کرده و اجازه کار معتبر دارند می‌توانند از این روش برای مهاجرت به ساسکاچوان کانادا استفاده کنند. حداقل الزامات لازم در این مسیر به شرح زیر است:

 • دارا بودن نامه تأیید شغلی معتبر SINP
 • داشتن حداقل ۶ ماه تجربه‌ی کاری برای کارفرمای پیشنهاد دهنده موقعیت شغلی دائمی
 • دارا بودن مجوز کار معتبر
 • داشتن پیشنهاد کاری دائمی و تمام وقت

نیروی کار نیمه ماهر کشاورزی با مجوز کار موجود

(Semi-skilled Agriculture Worker with Existing Work Permit)

در صورت دارا بودن شرایط زیر می‌توانید از طریق این روش برای اقامت ساسکاچوان درخواست دهید:

 • جاب آفر ساسکاچوان دائمی و تمام وقت از یک کارفرما در این استان به عنوان کارگر مزرعه (NOC 8431) یا کارکنان گلخانه (NOC 8432)
 • دارای حداقل ۶ ماه سابقه کار در ساسکاچوان یا کار کردن به مدت ۶ ماه برای کارفرمایی که در حال حاضر به آن‌ها موقعیت شغلی پیشنهاد کرده است.
 • نامه تأیید شغلی معتبر SINP
نیروی کار نیمه ماهر کشاورزی در برنامه SINP | سوگیموتو ویزا
استان ساسکاچوان به نیروی کار در زمینه کشاورزی نیاز دارد.

متخصصان سلامت (Health Professionals)

پزشکان، پرستاران و سایر متخصصان حوزه سلامت که حداقل به مدت ۶ ماه در ساسکاچوان کار کرده‌اند می‌توانند از طریق این مسیر به جمع ایرانیان ساسکاچوان پیوسته و برای همیشه در این استان اقامت کنند. سایر شرایط مورد نیاز به شرح زیر هستند:

 • اجازه کار معتبر
 • نامه تأیید شغلی معتبر SINP
 • پیشنهاد شغلی دائمی و تمام وقت

پروژه بخش هتل‌داری (Hospitality Sector Project)

سرورهای غذا و نوشیدنی، متصدیان پیشخوان غذا، دستیاران آشپزخانه و نیروهای خدمات و نظافتی که حداقل ۶ ماه تجربه‌ی کاری مرتبط در این استان دارند می‌توانند برای این برنامه استانی ساسکاچوان درخواست دهند. سایر الزامات لازم در این بخش شامل موارد زیر است:

 • داشتن اجازه کار معتبر
 • حداقل ۶ ماه تجربه کار در ساسکاچوان برای کارفرمای معتبر
 • جاب آفر دائمی و تمام وقت از کارفرمای معتبر
 • نامه‌ی تأیید شغلی معتبر SINP
 • دارا بودن حداقل تحصیلات دبیرستان
 • برآورده کردن الزامات لازم در زمینه‌ی زبان (CLB 4)

پروژه رانندگان کامیون مسافت‌های طولانی (Long Haul Truck Driver Project)

بر مبنای اطلاعات مندرج در سایت اداره مهاجرت ساسکاچوان رانندگانی که به مدت ۶ ماه برای یک شرکت حمل و نقل معتبر در این استان کار کرده‌اند می‌توانند از این برنامه استفاده کنند. سایر شرایط مورد نیاز در ادامه آورده شده است:

 • کار کردن به مدت حداقل ۶ ماه برای یک شرکت حمل و نقل معتبر با مجوز کار
 • دارا بودن مدرک رانندگی کلاس 1A ساسکاچوان
 • جاب آفر دائمی و تمام وقت از کارفرما
 • نامه تأیید شغلی معتبر SINP
 • دریافت حداقل نمره زبان CLB 4

دانشجویان (Students)

دانشجویانی که از یک موسسه آموزش عالی در هر نقطه از کانادا فارغ التحصیل شده و به مدت ۲۴ ماه در ساسکاچوان کار کرده‌اند و دانشجویانی که از موسسات این استان فارغ التحصیل شده و ۶ ماه در آن کار کرده‌اند به شرط دارا بودن شرایط زیر می‌توانند زندگی در ساسکاچوان را تجربه کنند:

 • دریافت مدرک دیپلم یا بیشتر در داخل یا خارج از ساسکاچوان
 • دریافت حداقل نمره زبان CLB 4
 • کار کردن به مدت حداقل ۶ ماه در این استان
 • دارا بودن اجازه کار بعد از فارغ التحصیلی (PGWP)
 • داشتن جاب آفر دائمی و تمام وقت در رشته تحصیلی از کارفرما در موقعیت شغلی مناسب
 • نامه تأیید شغلی معتبر SINP

روش کارکرد برنامه نیروی کار باتجربه

پیش از هر چیز از واجد شرایط بودن خود در یکی از روش‌های ذکر شده اطمینان حاصل کرده و بعد از آن درخواست خود را در SINP Apply Online ارسال کنید. بعد از ارسال تمامی مدارک مورد نیاز و تأیید آن‌ها ایمیلی برای شما ارسال شده که محتوای آن موفقیت‌آمیز بودن درخواست ارسال شده شما را مشخص می‌کند.

بعد از این مرحله درخواست شما بررسی شده و در صورت موفقیت نامزدی برنامه استانی ساسکاچوان در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توان از آن برای درخواست اقامت دائم استفاده کرد.

زندگی در ساسکاچوان از طریق برنامه کارآفرینی و مزارع

در این دسته‌بندی دو روش کلی برای دریافت اقامت ساسکاچوان پیش روی شما قرار دارد که مشخصات آن‌ها به شرح زیر است:

روش کارآفرینی

افرادی که قصد دارند با سرمایه‌گذاری از طریق تاسیس، خرید یا شراکت در یکی از کسب و کارهای ساسکاچوان کانادا به این استان مهاجرت کنند می‌توانند از این روش استفاده کنند. شرایط مورد نیاز برای استفاده از این طرح به شرح زیر است:

 • دارا بودن حداقل سه سال تجربه کارآفرینی در ۱۰ سال گذشته
 • سرمایه‌گذاری و خرید سهام به مبلغ حداقل ۳۰۰ هزار دلار کانادا در رجینا یا ساسکاتون یا ۲۰۰ هزار دلار کانادا در سایر بخش‌های این استان
 • دارا بودن طرح تأسیس کسب و کار (BEP)
 • مالکیت حداقل یک سوم از سهام یک کسب و کار در ساسکاچوان (مگر اینکه مجموع سرمایه‌گذاری آن‌ها ۱ میلیون دلار کانادا یا بیشتر باشد)
 • ایجاد حداقل دو شغل برای شهروندان کانادایی یا ساکنان دائمی ساسکاچوان (اگر کسب و کار در رجینا یا ساسکاتون است)
 • در صورت خرید بیزنس در کانادا (شهرهای ساسکاتون یا رجینا) باید تعداد کارکنان مقیم کانادا یا افراد دارای اقامت دائم را ثابت نگه دارید.
 • شخص درخواست دهنده باید به همراه خانواده‌ی خود در ساسکاچوان اقامت داشته باشد.
 • امضا توافقنامه عملکرد تجاری با دولت ساسکاچوان

روش کارکرد زیر مجموعه کارآفرینی ساسکاچوان

۱. در ابتدا باید EOI خود را در SINP ثبت کنید تا امتیاز لازم به شما اختصاص داده شود. بعد از انجام این کار افراد با بالاترین امتیاز برای قرعه‌کشی انتخاب می‌شوند. در صورت موفقیت از شما برای ارسال درخواست دعوت می‌شود که به صورت مستقیم از طریق سیستم SINP Apply Online انجام می‌شود.

۲. در مراحل ارزیابی درخواست، از شما برای مصاحبه نهایی دعوت شده و بعد از آن یک توافقنامه عملکرد تجاری (BPA) ارسال خواهد شد که باید ظرف ۲۰ روز آن را ایمیل کنید. با انجام این کار نامه تأیید کارآفرینی SINP و پشتیبانی مجوز کار موقت برای شما ارسال می‌شود.

۳. در این مرحله باید در مدت سه ماه برای اجازه کار موقت درخواست داده،‌ به ساسکاچوان بروید و کسب و کار خود را تاسیس کنید. شما برای حضور در جلسه‌ی ورودی از تاریخ نامه‌ی تأیید کارآفرینی SINP فقط ۱۸ ماه فرصت دارید.

۴. بعد از انتقال منابع مالی خود به کانادا، حفظ شرایط قانونی در این کشور و اداره کسب و کار خود بر مبنای BPA به مدت حداقل ۶ ماه می‌توان نامزدی این استان را دریافت کنید و تجربیات زندگی در ساسکاچوان را با سایرین به اشتراک بگذارید.

برنامه استانی ساسکاچوان | سوگیموتو ویزا
مزرعه داری از مشاغل مورد نیاز استان ساسکاچوان است.

روش مخصوص مالکان و کاربران مزرعه (Farm Owners and Operators Sub-Category)

کشاورزان با تجربه که سرمایه‌ی زیادی دارند و می‌خواهند ساسکاچوان کانادا مهاجرت کنند، می‌توانند به شرط دارا بودن شرایط زیر درخواست خود را ارسال کنند:

 • متقاضیان باید دانش و تجربه مرتبط با کشاورزی داشته باشند.
 • باید یک پیشنهاد قابل اجرا و در نظر گرفته شده برای یک موقعیت کشاورزی در ساسکاچوان داشته باشند.
 • دارا بودن حداقل سه سال تجربه در بخش مالکیت مزرعه، مدیریت آن و تجربه کشاورزی به صورت عملی
 • سفر به ساسکاچوان به مدت حداقل ۵ روز کاری
 • تمکن مالی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار کانادا

مراحل مختلف روش مخصوص مالکان و کاربران مزرعه برای مهاجرت به ساسکاچوان

۱. در اولین مرحله باید تمامی مدارک مورد نیاز را فراهم کرده و همسر، فرزندان تحت تکفل و یک نیروی کار را که در حال حاضر با شما کار می‌کند در درخواست خود قرار دهید.

۲. درخواست خود را به آدرس saskentrepreneur@gov.sk.ca ارسال کنید.

۳. در شرایطی که به توضیحات، اسناد بیشتر یا مصاحبه باشد، SINP با شما تماس خواهد گرفت. در صورت موفقیت‌آمیز بودن درخواست دو سند برای شما ارسال خواهد شد:

 • تأیید نامزدی و درخواست نامه تأیید
 • قرارداد BPA

در این نامه روش حواله ۷۵ هزار دلار کانادا برای شما شرح داده شده است که باید ظرف مدت ۳ ماه دریافت شود. بعد از دریافت پرداختی، امضا BPA و ارسال مجدد آن نامزدی برنامه استانی ساسکاچوان را دریافت خواهید کرد.

مهاجرت به ساسکاچوان از طریق برنامه کارآفرینان فارغ‌التحصیل بین‌المللی (International Graduate Entrepreneur Category)

فارغ‌التحصیلان بین‌المللی موسسه‌های واجد شرایط در ساسکاچوان که به دنبال راه‌اندازی کسب و کار خود هستند می‌توانند از این روش برای دریافت اقامت ساسکاچوان استفاده کنند. نامزدهای تأیید شده باید به مدت حداقل یک سال یک بیزینس را در این استان اداره و مدیریت کنند. سایر الزامات مورد نیاز شامل موارد زیر است:

 • دارا بودن حداقل ۲۱ سال سن
 • تکمیل یک مدرک بعد از متوسطه یا دیپلم در موسسات آموزشی تعیین شده به مدت حداقل ۲ سال
 • دارا بودن اجازه کار معتبر بعد از فارغ‌التحصیلی (PGWP) با حداقل ۲ سال اعتبار
 • متقاضی باید در مدت زمان تحصیل خود در ساسکاچوان زندگی کرده باشد.
 • کسب نمره زبان CLB7

سوالات متداول

در زیر پاسخ به متداول‌ترین سوالات در مورد برنامه‌های استانی کانادا را خواهید یافت:

چطور می‌توانم به ساسکاچوان مهاجرت کنم؟

اولین قدم شناسایی دسته‌بندی و روشی است که برای شما از همه مناسب‌تر است. بعد از این کار باید به سراغ بررسی روند درخواست برای دسته انتخابی بروید. در بعضی از موارد پیش از ارسال درخواست اصلی باید یک EOI ارسال کنید که بر مبنای آن به شما امتیاز تعلق می‌گیرد. افراد با بالاترین امتیاز می‌توانند در خواست خود را از طریق SINP ارسال کنند. در سایر موارد نیازی به ارسال EOI نخواهد بود و درخواست شما به صورت مستقیم ارسال خواهد شد.

آیا می‌توان بدون اکسپرس انتری به ساسکاچوان مهاجرت کرد؟

بله؛ برای مهاجرت به ساسکاچوان به پروفایل اکسپرس انتری نیازی ندارید مگر اینکه به دنبال مهاجرت از طریق زیر مجموعه اکسپرس انتری در دسته اسکیل ورکر بین‌المللی باشید.

کالج‌ها و دانشگاه‌های معروف ساسکاچوان کدام است؟

دانشگاه‌های معروف این استان شامل دانشگاه رجینا و ساسکاچوان و کالج‌های معروف شامل موارد زیر هستند:
Campion College
Luther College
St. Thomas More College
The First Nations University of Canada
St. Peter’s College
Briercrest College & Seminary
College of Emmanuel and St. Chad
Horizon College & Seminary
Lutheran Theological Seminary
St. Andrew’s College

آیا PNP ساسکاچوان آسان است؟

دریافت PNP ساسکاچوان معمولاً آسان است؛ البته این موضوع به شرایط شما بستگی دارد. برای مثال نیروی کار ماهری که در خارج از کشور زندگی می‌کند و معیارهای لازم را دارد یا شخصی که اجازه کار معتبر داشته و در حال حاضر در ساسکاچوان زندگی می‌کند می‌توانند مراحل دریافت اقامت دائم این استان را به راحتی طی کنند.

دریافت PNP ساسکاچوان چقدر طول می‌کشد؟

زمان پردازش درخواست برای دسته‌بندی اسکیل ورکر بین‌المللی با توجه به زیرمجموعه انتخابی شما متفاوت است. برای مثال گروه اکسپرس انتری و شغل‌های مورد نیاز می‌تواند بیشتر از ۳۰ هفته طول بکشد؛ در حالی که این بازه برای دسته پیشنهاد شغلی فقط ۴ هفته است.
در دسته‌بندی نیروی کار باتجربه زمان پردازش بین ۱ تا ۲ هفته متغیر است؛ چرا که نامزدها به احتمال زیاد از قبل در این استان ساکن شده‌اند. در مقابل برای کارآفرینان فارغ التحصیل بین‌المللی و کارآفرینان و مالکان مزارع مدت زمان لازم معمولاً ۱۴ هفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *