Search
Close this search box.

ویزای استارتاپ استونی – شرایط و هزینه ها

ویزای استارتاپ استونی – راهنمای 2024

کشور استونی با ارایه ویزای استارتاپ سعی در جذب ایده ها و استارتاپ های دارد که مالکان و کارآفرینان آن می‌خواهند کسب و کار جدید خود را در یک اقتصاد پویا و با ثبات راه‌اندازی کنند.

چرا کشور استونی در شمال اروپا، یکی از بهترین مکان‌ها برای اجرای استارتاپ و دریافت ویزای استارتاپ استونی است؟ استونی (Estonia)، کشور کوچکی در منطقه شینگن است که فقط 1 میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد؛ با این حال، آخرین آمار از سه ماهه اول سال 2024، نشان می‌دهد که گردش مالی استارتاپ‌ها در این کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل، 10 درصد افزایش داشته است و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد.

برخورداری از مقررات مالی بدون دردسر، سرعت بالا در فرایندهای اداری و انعطاف‌پذیری عالی، همگی باعث شده است که این کشور، بدون سر و صدا، به یکی از قطب‌های اقتصادی برای استارتاپ‌های دنیا تبدیل شود.

شما می‌توانید با دریافت ویزای استارتاپ استونی، کسب‌وکار و ایده جدید خود را راه‌اندازی و در دسترس جامعه هدف خود قرار دهید. بنابراین با سوگیموتو ویزا همراه باشید تا جزییات بیشتری در این مورد بدست آورید.

ویزای استارتاپ استونی - سوگیموتو ویزا

ویزای استارتاپ استونی چیست؟

به زبان ساده، ویزای استارتاپ استونی (Estonia Startup Visa)، یکی از انواع ویزای کشور استونی است که به صاحبان کسب‌وکار و کارآفرینان (از کشورهای غیر اتحادیه اروپا) اجازه می‌دهد در این کشور، محصولات و خدمات خود را ارائه داده یا توسعه دهند.

با این حال، این نکته خیلی مهم است که محصول یا خدمات موردنظر، باید واقعا نوآورانه و استارتاپی باشد؛ طوری که بتوان آن را در بلندمدت توسعه داد.

این ویزا مزایای زیادی برای متقاضیان به همراه دارد؛ از جمله تخفیف‌های مالیاتی، دسترسی به خدمات دولت الکترونیک و همچنین فرصت‌های استثنایی برای سرمایه‌گذاری!

هرچند ویزای استارتاپ استونی، فقط 12 ماه اعتبار دارد؛ اما می‌توانید آن را برای 6 ماه دیگر هم تمدید کنید؛ از طرفی اگر بتوانید مجوز اقامت 5 ساله در این کشور را دریافت کنید، می‌توانید برای مدت بیشتری در این کشور بمانید و برای استارتاپ خود سرمایه‌گذاری کنید.

استونی برای اتباع برخی از کشورها، ویزای سرمایه‌گذار طلایی ارائه می‌دهد. این ویزای سرمایه‌گذاری در کسب و کار، کارآفرینان را ملزم می‌کند حداقل 100 هزار یورو در کسب و کارهای مستقر در مناطق آزاد تجاری سرمایه‌گذاری کنند.

سرمایه‌گذاری به مبلغ یک میلیون یورو یا بیشتر، کارآفرینان را واجد شرایط برای دریافت اقامت دائم استونی می‌کند. چنین اتباعی می‌توانند برای ویزای C یا ویزای D و سپس مجوز اقامت موقت برای کسب و کار درخواست دهند.

کارآفرینان دارای استارتاپ در استونی
کارآفرینان کشورهای مختلف، دارای استارتاپ در استونی

چرا ویزای استارتاپ استونی؟

شاید بپرسید، از بین این همه ویزاهای استارتاپ، چرا باید ویزای استارتاپ استونی را انتخاب کنیم؟ پاسخ به این سوال را باید در ارزان بودن هزینه‌های زندگی در این کشور و همچنین، امکانات رفاهی جذاب و فوق‌العاده جستجو کرد. استونی، یکی از باثبات‌ترین کشورهای اروپایی است که کمتر خود را درگیر حواشی دنیا می‌کند؛ به همین دلیل بسیاری از کارآفرینان، استونی را حیاط خلوت استارتاپ‌های معروف دنیا می‌دانند؛ جایی امن و بدون از مزاحمت! فقط برای درک جذابیت این کشور برای سرمایه‌گذاری و تاسیس استارتاپ، به آمارهای زیر دقت کنید:

 • حجم گردش مالی استارتاپ‌ها در استونی، فقط در سه ماهه اول 2024، 817 میلیون یورو بوده است.
 • فقط در سه ماهه اول سال 2024، 149 میلیون یورو در استارتاپ‌های استونی سرمایه‌گذاری شده است.
 • در سه ماهه اول 2024، بیش از 397 نفر از طریق استارتاپ‌های تازه تاسیس، در استونی استخدام شده‌اند.

تصاویر زیر، آمارهای رشد سرمایه‌گذاری در بخش استارتاپ‌های استونی را نشان می‌دهد.

Startup Estonia turnover 2024

رشد 10 درصدی گردش مالی استارتاپ‌های استونی در سال 2024

مزایای ویزای استارتاپ استونی

راه‌اندازی یک کسب و کار استارتاپی در یک کشور پیشرفته اروپایی مانند استونی، با وجود اینکه چالش‌برانگیز است، اما مزایای زیادی نیز به همراه دارد. در اینجا به برخی از مزایای ویزای استارتاپ استونی اشاره می‌کنیم:

 • استونی؛ دنیای فناوری‌های پیشرفته: آیا می‌دانستید شرکت‌های برتر استونی در حال رقابت شدید با غول‌های تکنولوژی یعنی سیلیکون‌ولی هستند؟ این کشور، مناسب‌ترین محیط را برای رشد استارتاپ‌ها فراهم کرده است.
 • مسیر رسیدن به اقامت: ویزای استارتاپ استونی، به اعضای خانواده شما این فرصت طلایی را می‌دهد که به همراه شما در این کشور اقامت کنند.
 • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه: بر خلاف سایر ویزاهای استارتاپی که ملزم به سرمایه‌گذاری کلان در اقتصاد کشور هستند، ویزای استارتاپ استونی هیچ پیش‌نیاز سرمایه‌گذاری ندارد.
 • بروکراسی اداری آسان: استونی از آن کشورهایی است که در آن، خبری از فرایندهای اداری پردردسر و آزاردهنده نیست؛ پس با خیال راحت می‌توانید روی تاسیس استارتاپ در این کشور فکر کنید.

ویزای استارتاپ لتونی یا استونی؟

لتونی، یکی از رقبای سرسخت کشور استونی و همسایه این کشور در منطقه شینگن است. به همین دلیل، برخی از افراد ممکن است به دنبال مقایسه ویزای استارتاپ استونی و لتونی باشند؛ در جدول زیر، این مقایسه انجام شده است:

ویژگی‌هااستونیلتونی
مدت زمان اعتبار ویزا12 ماه + 6 ماه تمدید36 ماه (نیاز به تمدید سالانه)
هزینه ویزا88 دلار221 تا 433 دلار
میزان سرمایه برای اثبات تمکن مالی2000 دلار5700 دلار
حداقل سرمایه‌گذاری اولیهبه سرمایه‌گذاری اولیه نیاز نداردبه سرمایه‌گذاری اولیه نیاز ندارد
زمان دریافت ویزا60 روز60 روز
توانایی کار در سایر شرکت‌هابلهخیر (فقط استارتاپ خودتان)

شرایط اخذ ویزای استارتاپ استونی

برای دریافت ویزای استارتاپ استونی باید شرایط مختلفی را در نظر بگیرید؛ این شرایط به دو بخش شرایط عمومی و اولیه و همچنین شرایط ویژه دسته‌بندی می‌شوند.

 • شرایط ویژه و خاص دریافت ویزا

برای دریافت ویزای استارتاپ در استونی، شرایط خاص درخواست وجود دارد:

 • کسب و کار باید مبتنی بر فناوری، نوآورانه و قابل توسعه باشد.
 • مدل کسب و کار، پتانسیل رشد جهانی داشته باشد.
 • ویزای استارتاپ برای استارت‌آپ‌های فناوری محور که مشکلات جهانی را حل می‌کنند، صنایع را متحول می‌سازند و به هزاران نفر خدمات ارائه می‌دهند، در نظر گرفته شده است.
 • شرایط عمومی دریافت ویزا

یکی از شرایط اصلی دریافت ویزای استارتاپ، این است که کسب‌وکار شما باید توسط کمیته رسمی استارتاپ استونی (Official Estonian Startup Committee) تایید شده باشد. این تایید نشان می‌دهد که استارتاپ شما برای فعالیت در این کشور، واجد شرایط لازم است.

علاوه بر این، با اینکه نیازی به سرمایه‌گذاری اولیه در استونی برای دریافت ویزای استارتاپ نیست؛ با این حال، لازم است که حداقل 160 یورو در ماه بودجه و سرمایه برای زندگی در این کشور را داشته باشید.

بنابراین، برای اینکه بدون دردسر بتوانید ویزای استارتاپ استونی را دریافت کنید، باید تمکن مالی خود را اثبات نمایید.

به طور کلی، باید ثابت کنید که در حال حاضر، به اندازه هزینه یک سال زندگی در این کشور، معادل تقریبا 1920 یورو سرمایه دارید یا می‌توانید در آینده نزدیک این سرمایه را بدست آورید.

مدارک مورد نیاز ویزای استارتاپ استونی

برای اینکه بتوانید با موفقیت، ویزای استارتاپ خود را دریافت کنید، باید مدارک خاصی را فراهم کنید؛ نگران نباشید، تمام این مدارک را در زیر لیست کرده‌ایم:

 • پاسپورت معتبر دارای انقضا
 • نامه تأیید صلاحیت استارتاپی از کمیته استارتاپ یا تأییدیه شرکت در یک برنامه شتاب‌دهنده واجد شرایط
 • فرم تکمیل شده درخواست مجوز اقامت
 • یک قطعه عکس رنگی به اندازه ۳۵ در ۴۵ میلی‌متر
 • مدرکی دال بر پرداخت هزینه دولتی (هزینه دولتی برای مجوز اقامت موقت برای مؤسسان ۱۹۰ یورو و برای هر یک از اعضای خانواده آنها ۹۵ یورو است؛ از طرفی هزینه ویزای استارتاپ 80 تا 90 یورو است)
 • بیمه‌نامه معتبر برای استونی یا منطقه شنگن با حداقل پوشش ۳۰,۰۰۰ یورو برای کل مدت اقامت
 • اثبات داشتن منابع کافی برای امرار معاش (مبلغ دقیق بسته به شرایط متغیر است و می‌تواند به چندین هزار یورو در ماه برسد)
 • مدارکی دال بر محل اقامت برنامه‌ریزی‌شده شما در استونی برای حداقل دو هفته
 • هرگونه اطلاعاتی که نشان‌دهنده قصد شما برای ترک منطقه شنگن قبل از انقضای ویزا باشد، مانند بلیط هواپیمای برگشت.

فرایند درخواست برای ویزای استارتاپ استونی

اگر پروژه شما با معیارهایی که قبلا معرفی کردیم، کاملا مطابق است، تبریک می‌گوییم، خودتان را برای فرایند درخواست ویزای استارتاپ استونی آماده کنید. برای این کار، ابتدا باید شرکتی را در استونی ثبت کنید. اگر هنوز شرکتی ندارید، می‌توانید از هم اکنون برای این کار اقدام کنید.

در ادامه، مراحل درخواست ویزای استارتاپ در این کشور را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

1- پر کردن فرم صلاحیت

در اولین قدم، باید شرکت خود را به کمیته استارتاپ استونی معرفی کنید. برای این کار، بهتر است تا جایی که می‌توانید اطلاعات بدردبخور و مفید از شرکت و کسب‌وکارتان ارائه دهید.

2- پروسه تایید صلاحیت

در قدم دوم، باید فرایند ارزیابی را طی کنید. کمیته استارتاپ در استونی متشکل از اعضای جامعه استارتاپی استونی است که درخواست شما را طرف مدت 10 روز کاری بررسی کرده و سپس در مورد آن تصمیم می‌گیرد.

در صورت تایید، نامه تاییدیه همراه با یک کد درخواست منحصربه‌فرد برای شما ارسال می‌شود. فراموش نکنید که این کد را باید تا پایان فرایند درخواست ویزا نزد خود نگه دارید و به کسی نشان ندهید.

3- ثبت درخواست برای ویزا

در صورت تأیید صلاحیت، با استفاده از کد درخواست منحصر به فرد خود، برای ویزای استارتاپ و مجوز اقامت موقت اقدام کنید. می‌توانید به صورت حضوری در سفارت استونی در شهر انتخابی خود یا در یک مرکز خدمات مرتبط با اداره پلیس و مرزبانی استونی درخواست دهید.

4- آماده شدن برای اقامت در استونی

پس از آنکه تمام مراحل را طی کرده و تاییدیه را دریافت کردید، بهتر است خود را برای زندگی در کشور استونی و اقامت در آن آماده کنید. برای این کار می‌توانید از تجربه افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید؛ برای مثال، صاحبان استارتاپ‌های موفق در این زمینه، گزینه خوبی است.

Estonia-eresidency

دریافت ویزای استارتاپ استونی چقدر طول می‌کشد؟

در صورتی که استارتاپ شما، شرایط لازم را داشته باشد، فرایند دریافت ویزا، ۲ ماه طول می‌کشد؛ اما اگر واجد شرایط لازم نباشید، تقریبا ۳ تا ۶ ماه زمان نیاز است که بتوانید به اتحادیه و کمیته استارتاپ، طرح استارتاپی خود را ارئه کرده و شرایط خود را اثبات کنید.

هرچند فرایند اداری در استونی به سرعت انجام می‌شود اما تقریبا ۳۰ تا ۴۰ روز را برای دریافت کار e-residency نیاز خواهید داشت. این کارت، برای استفاده از خدمات الکترونیکی دولت استونی و انجام کارهای مالی نیاز است.

آیا کمیته استارتاپ استونی، استارتاپ من را تایید می‌کند؟ از کجا بفهمیم که واجد شرایط هستیم؟ اگر این سوالات را دارید، می‌توانید در بخش نظرات مطرح کنید.

زندگی استارتاپی در استونی

مهمترین نکات برای نقل مکان به استونی چیست؟

اخذ ویزا تنها اولین قدم مهاجرت به خارج است. چندین مورد دیگر نیز وجود دارد که قبل و بعد از مهاجرت باید انجام دهید. در اینجا عواملی که هنگام نقل مکان به استونی برای کار استارتاپی باید در نظر بگیرید، آورده شده است:

به‌روزرسانی حساب‌های بانکی و کارت اعتباری

با انتقال به استونی، وضعیت اقامت شما در کشور خانه احتمالا تغییر خواهد کرد. بهتر است با بانک محلی خود در خانه تماس بگیرید و هرگونه تغییری را در حساب‌هایتان اعمال کنید. این موارد می‌تواند شامل تبدیل حساب‌های موجود به حساب‌های غیرمقیم یا فقط اطلاع‌رسانی به بانک در مورد اقامت شما در خارج از کشور باشد. به‌روزرسانی اطلاعات کارت اعتباری و یافتن راه‌حلی برای پرداخت‌های دوره‌ای در خانه، مانند قبض‌های آب و برق، ضروری است.

در ارتباط ماندن با خانواده و دوستان

 حفظ ارتباط با خانواده و عزیزان، به ویژه در زمان دوری، مهم است. برنامه‌هایی مانند واتس‌اپ به شما کمک می‌کند در ارتباط باشید، در حالی که شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام راهی عالی برای به‌روز ماندن و به اشتراک گذاشتن تجربیات مهاجرت شما هستند. داشتن یک سیم‌کارت محلی در استونی به افراد محلی اجازه می‌دهد با شما تماس بگیرند و از هزینه‌های رومینگ بین‌المللی جلوگیری شود.

تغییرات فرهنگی

 انتقال به یک کشور اروپایی نیازمند سازگاری با فرهنگی متفاوت از فرهنگ خودتان است. ضمن حفظ عادات و سنت‌های خود، برای درک تاریخ و فرهنگ استونی خودتان را آماده کنید.

زبان

استونیایی زبان رسمی استونی است و در حالی که بسیاری از مردم ممکن است انگلیسی بدانند، همچنان زبان رایج برای فعالیت‌های روزمره به شمار می‌رود. برای برقراری ارتباط آسان‌تر، قبل از رفتن به خارج از کشور سعی کنید با شرکت در کلاس‌ها یا استفاده از برنامه‌های زبان، مقداری استونیایی یاد بگیرید.

اسکان و امور لجستیکی

 تصمیم بگیرید که می‌خواهید در کدام منطقه از استونی زندگی کنید. تالین، پایتخت و پرجمعیت‌ترین شهر این کشور است. می‌توانید قبل از عزیمت به دنبال آپارتمان اجاره‌ای بگردید یا بعد از رسیدن، محل اقامت خود را پیدا کنید.

خدمات درمانی

 برای خود و خانواده خود برای هرگونه فوریت پزشکی، بیمه درمانی مناسب تهیه کنید. آشنایی با جزئیات کلینیک‌ها و بیمارستان‌های محلی قبل از ترک کشور برای استونی، ایده خوبی است.

نظر کارآفرینان برتر درباره ویزای استارتاپ استونی

چقدر عالی میشد اگر نظر کارفرماها و صاحبان استارتاپی که در استونی فعالیت می‌کنند را درباره این کشور بدانیم؟ آیا آنها واقعا از کار در این کشور راضی هستند؟ در ادامه، نظر 2 مدیر استارتاپ برتر در کشور استونی آورده شده است.

Nemailla Bonturii، بنیانگذار Aio:

استونی برای استارتاپ‌ها مثل مادر است. این کشور، روی پرورش استارتاپ‌های تک شاخ یا یونیکورن تمرکز کرده است و واقعا به شما کمک می‌کند تا پیشرفت کنید.

 

Emre tinaztepe؛ بنیان‌گذار Binalyze:

استونی، واقعا برای هر استارتاپی که ماموریت توسعه جهانی دارد، یک کشور فوق العاده است؛ چرا؟ صرفا به این دلیل که با ویزای استارتاپ استونی، امکانات خاصی به شما تعلق می‌گیرد که می‌توانید روی ایده تجاری خود تمرکز کنید. در این کشور، شما خوب کار کنید تا جادوی استونیایی بقیه کارها را برایتان انجام دهد.

هزینه‌ ویزای استارتاپ استونی

هزینه درخواست ویزای استارتاپ در کشور استونی، معادل تقریبا 80 تا 90  یورو است. اگر بخواهید هر بار درخواست دهید، باید هشتاد یورو را مجددا بپردازید.

بنابراین بهتر است قبل از ثبت درخواست، کاملا شرایط خود را بررسی کنید و مدارک لازم را با دقت فراهم نمایید تا نیاز به پرداخت دوباره هزینه و طی کردن فرایند درخواست ویزا نباشد.

بانکداری در استونی چگونه است؟

به احتمال زیاد برای کسب و کار یا امور شخصی خود نیاز به افتتاح حساب بانکی در استونی خواهید داشت. همچنین جدا نگه داشتن مخارج کسب و کار از حساب شخصی به حسابداری شما کمک خواهد کرد.

اگر قصد دارید هزینه‌های محلی مانند اجاره بها یا حقوق داشته باشید، داشتن یک حساب شخصی مفید خواهد بود.

LHV، Swedbank، SEB Group و Luminor نمونه‌هایی از بانک‌های محلی استونی هستند. هنگام انجام تراکنش‌های بین‌المللی به هزینه‌های بانکی توجه داشته باشید.

استارت‌آپ‌هایی که تیم، کارکنان یا تامین‌کنندگانی پراکنده در سراسر جهان دارند، ممکن است به دلیل کارمزدهای بالای انتقال یا افزایش نرخ ارز توسط بانک، متحمل ضرر شوند.

می‌خواهید راهی کم‌هزینه، سریع و آسان برای ارسال وجوه بین‌المللی برای کسب و کار خود پیدا کنید؟ می‌توانید از روش‌هایی مثل Wise استفاده کنید. اما اگر می‌خواهید به ایران پول بفرستید، باید از کارت‌های بین المللی استفاده کنید.

همچنین می‌توانید پول خود را به صورت ارز دیجیتال از طریق کیف پول‌های دیجیتالی ارسال کنید.

هزینه زندگی در استونی چقدر است؟

خلاصه هزینه زندگی در استونی براساس سایت Numbeo، برای سال 2024 به شرح زیر است:

 • هزینه تخمینی یک خانواده چهار نفره ماهانه 2810 یورو بدون اجاره است.
 • هزینه های ماهانه یک نفر بدون اجاره 833 یورو برآورد شده است.
 • هزینه زندگی در استونی به طور متوسط ​​3 درصد کمتر از ایالات متحده است .
 • اجاره در استونی به طور متوسط ​​9 درصد کمتر از ایالات متحده است.

 

آیا ویزای استارتاپ استونی همان ویزای شینگن است؟

توجه داشته باشید که ویزای استارتاپ استونی ویزای شنگن نیست.  تفاوت‌های زیادی بین ویزای استارتاپ استونی و ویزای شنگن وجود دارد.

اولین و اساسی‌ترین تفاوت این است که ویزای استارتاپ استونی یک ویزای ملی است که منحصراً توسط دولت استونی ارائه می‌شود.

هنگامی که برای ویزای استونی درخواست می دهید، از طریق کنسولگری/سفارت استونی به این کشور درخواست می‌دهید. علاوه بر این، ویزای استارتاپ استونی با حداقل مدت اعتبار ۳۶۵ روز، یک ویزای اقامت طولانی مدت است.

در مقابل، ویزای شنگن توسط همه ۲۶ کشور منطقه شنگن ارائه می‌شود. بنابراین شما می‌توانید برای این ویزا به هر یک از ۲۶ کشور عضو شنگن درخواست دهید و ویزای خود را دریافت کنید.

در نهایت، دارندگان ویزای شنگن به حداکثر ۹۰ روز اقامت در منطقه شنگن محدود هستند؛ این مدت زمان، خیلی کمتر از ویزای بلند مدت استارتاپ استونی است!

چگونه از طریق ویزای استارتاپ استونی، شهروند این کشور شویم؟

برای اینکه بتوانید به شهروند استونی تبدیل شوید، باید بتوانید 5 سال در این کشور اقامت کنید. همچنین باید به مدت 8 سال، هیچ حکم کیفری یا سو پیشینه نداشته باشید و زبان استونیایی هم به خوبی بلد باشید؛ در این صورت می‌توانید به راحتی برای دریافت تابعیت استونی اقدام کنید.

اعضای خانواده کارآفرین در ویزای استارتاپ استونی

ویزای استارتاپ استونی به شما این امکان را می‌دهد که همسر و فرزندان خود را به عنوان اعضای خانواده تحت تکفل خود به استونی ببرید. برای این کار باید مدارک لازم برای اثبات وابستگی خانوادگی خود را به همراه درخواست ویزای خود ارائه دهید.

مقالات مرتبط با این نوع ویزا:

 1. استارتاپ در کانادا
 2. استارتاپ در آمریکا
 3. استارتاپ در ایرلند
 4. استارتاپ در آلمان

جمع‌بندی؛ استونی، سکوی پرتاب استارتاپ

در این مقاله جامع، سعی کردیم به همه سوالات شما درباره ویزای استارتاپ استونی پاسخ دهیم؛ با این توضیحات، احتمالا شما هم متوجه شده‌اید که این کشور، در حال حاضر، بهشت گمشده بسیاری از استارتاپ‌های دنیا است.

استونی هنوز بکر است و ظرفیت‌های زیادی برای ورود استارتاپ‌های بیشتر دارد. آیا می‌خواهید در استونی استارتاپ خود را راه‌اندازی کنید؟ بنظر شما کدام کشورهای دیگر اتحادیه اروپا برای ویزای استارتاپ مناسب هستند؟ از بخش نظرات با ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

چه کسانی واجد شرایط دریافت ویزای استارتاپ استونی هستند؟
 • کارآفرینان با ایده‌های نوآورانه و خلاقانه که قصد راه‌اندازی یا توسعه یک کسب و کار در استونی را دارند
 • بنیانگذاران استارتاپ های ثبت شده در استونی
 • صاحبان مشاغل موجود در استونی که قصد گسترش فعالیت خود را دارند
 • داشتن ایده تجاری معتبر و توجیه پذیر
 • توانایی مالی برای تامین هزینه‌های زندگی و راه‌اندازی کسب و کار در استونی.
 • تسلط به زبان انگلیسی یا استونی
 • تکمیل فرم درخواست آنلاین
 • ارائه مدارک لازم مانند رزومه، طرح توجیهی کسب و کار، مدارک تحصیلی و غیره
 • شرکت در مصاحبه با کمیته استارتاپ استونی
 • پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • دریافت مجوز اقامت و کار در استونی به مدت یک سال که قابل تمدید است
 • دسترسی به حمایت‌های دولتی و برنامه‌های تشویقی برای استارتاپ‌ها
 • امکان زندگی و کار در کشوری امن، با ثبات و پیشرفته
 • فرصت برای ایجاد شبکه‌های ارتباطی با سایر کارآفرینان و سرمایه‌گذاران

هزینه ویزای استارتاپ استونی ۸۰ تا ۹۰ یورو است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *