Search
Close this search box.

ویزای ICT کانادا | برنامه انتقال درون شرکتی

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) یک راه مناسب برای شرکت‌های خارجی است که می‌خواهند در کانادا گسترش یافته و از تجربیات و دانش کارکنان خود در جهت رشد شرکت در کشور کانادا بهره‌برداری کنند. این برنامه به کارکنان امکان می‌دهد تا در کانادا کار کنند و در صورتی که شرایط مهاجرت دائم را داشته باشند، موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شوند.

در صورتی که شرکت و کارکنان مورد نظر بتوانند شرایط ویزای ICT را برآورده کنند، می‌توانند اجازه کار موقت کانادا را دریافت کنند. این اجازه کار معمولاً برای مدت دو تا پنج سال صادر می‌شود و قابل تمدید است. در برخی موارد، کارکنان و همچنین خانواده‌های آن‌ها می‌توانند از امکانات مهاجرت دائم به کانادا بهره‌مند شوند.

در این صفحه، جزئیات برنامه ویزای ICT، از جمله الزامات برنامه، مزایا، فرآیند درخواست و مسیرهای انتقال به اقامت دائم را بررسی می‌کنیم.

ویزای ICT کانادا یا برنامه انتقال درون شرکتی کانادا چیست؟

 ICT یا Intra Company Transfer یک مدل ویزای کار زیرمجموعه برنامه International Mobility Program یا IMP است، که به صاحبان و کارمندان شرکت‌های بین‌المللی و واجد شرایط این اجازه می‌دهد که مشاغل خود را به کانادا منتقل کنند و از این طریق اجازه کار دریافت کنند.

ویزای ICT یک نوع ویزای کار یا ورک پرمیت کانادا محسوب میشود که به این شرکتها اجازه میدهد کارمندان عالی رتبه و متخصص خود را برای توسعه کسب و کار در کانادا به این کشور منتقل کنند.

به کمک برنامه ICT شما قادر خواهید بود اجازه کار در کانادا دریافت کنید، وارد کانادا شوید و در ادامه به اقامت دائم کانادا Permanent Residence برسید. همسر شما همزمان با شما اجازه کار دریافت خواهد کرد و فرزندان شما هم تا سن ۲۲ سال امکان همراهی شما را خواهند داشت و اگر کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشند میتوانند به صورت رایگان در کانادا تحصیل کنند!

چگونه میتوان برای اجازه کار ویزای ICT | برنامه انتقال درون شرکت کانادا اقدام کرد؟

در برنامه انتقال درون شرکت کانادا مانند سایر برنامه‌های مهاجرتی کانادا ، متقاضیان باید ابتدا تأیید کنند که آیا معیارهای واجد شرایط بودن آن برنامه را دارند یا خیر. متقاضیان همچنین باید یک استراتژی محکم در مورد نحوه ارائه پرونده خود به مقامات مهاجرت کانادا ایجاد کنند. در مرحله بعد، متقاضیان باید مدارک قوی برای حمایت از درخواست مهاجرت خود جمع آوری کنند و توضیحات مفصلی را در مورد اینکه چگونه معیارهای واجد شرایط بودن را برآورده می کنند و چرا حضور آنها در کانادا ضروری است، ارائه دهند.

اگر اولین برنامه ICT شماست، مراحل زیر را دنبال کنید:

ثبت شرکت خود در کانادا به عنوان مادر، شرکت تابعه یا وابسته به شرکت خانگی خود

یک طرح تجاری تهیه کنید که در آن فعالیت های تجاری پیشنهادی، تحقیقات بازار و نحوه برنامه ریزی شما برای اجرای یک عملیات سودآور در کانادا مشخص می شود. مطمئن شوید که برنامه استخدام و پیش بینی جریان نقدی خود را برای حداقل 2-3 سال مطابق با استانداردهای صنعت درج کرده اید.

تمام مدارک مورد نیاز (مانند صورتحساب بانکی، اساسنامه، شواهد صندوق های سرمایه گذاری و غیره) را جمع آوری کنید و درخواست مجوز کار خود را آماده کنید.

درخواست اجازه کار خود را ارسال کنید و منتظر تصمیم باشید.

*ذکر این نکته ضروری است که این فرآیند بسته به ملیت متقاضی بسیار متفاوت است. برخی از کشورها از داشتن توافقنامه‌هایی با کانادا سود می‌برند، که به شهروندان آنها اجازه می‌دهد تا راحتتر به کانادا مهاجرت کنند.

فرصت‌های شغلی و مزایای کار در کانادا با استفاده از ویزای ICT

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) فرصت‌های شغلی و مزایای کار در کانادا را برای کارمندان بین‌المللی فراهم می‌کند. با استفاده از این ویزا، شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف شغلی کار کنید و از مزایای کار در کانادا بهره‌مند شوید. در این بخش نمونه‌هایی از فرصت‌های شغلی و مزایای کار در کانادا را برای آشنایی بیشتر شما گردآوری کرده‌ایم:

فرصت‌های شغلی در کانادا

 • بازار کار کانادا: بازار کار کانادا پویا و رو به رشد است و برای کارمندان بین‌المللی از دانش و تجربه‌های متفاوت استقبال می‌کند.
 • انواع شغل‌ها: با استفاده از ویزای ICT، شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف شغلی مانند مدیریت، مهندسی، فناوری اطلاعات، بازاریابی و فروش کار کنید.
 • افزایش تجربه‌ی بین‌المللی: کار کردن در کانادا به شما این امکان را می‌دهد که تجربه‌ی بین‌المللی خود را افزایش دهید و در نتیجه از این تجربه در کارنامه‌ی خود بهره‌برداری کنید.

مزایای کار در کانادا

 • محیط کاری مطلوب: کانادا به دلیل دارا بودن محیط کاری امن، برابری فرصت‌ها و توجه به تعادل بین کار و زندگی شخصی، محیط کاری مطلوبی را برای کارمندان فراهم می‌کند.
 • دستمزد و مزایای مناسب: کانادا دستمزد و مزایای مناسبی را برای کارمندان بین‌المللی ارائه می‌دهد که می‌تواند شامل بیمه‌ی سلامت، بیمه‌ی بازنشستگی، مرخصی‌های پرداخت شده و غیره باشد.
 • امکان اقامت دائم: کار کردن در کانادا با استفاده از ویزای ICT به شما فرصت می‌دهد تا در صورت موفقیت در کسب تجربه‌ی کاری و ارزیابی‌های مربوطه، اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.
 • فرهنگ و زندگی در کانادا: کانادا کشوری چندفرهنگی است که به کارمندان بین‌المللی اجازه می‌دهد تا فرهنگ و زندگی خود را حفظ کنند و در عین حال از فرصت‌های زندگی در این کشور بهره‌برداری کنند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای ICT کانادا | انتقال داخل شرکت کانادا

کارآفرینانی که صاحب کسب و کارهای موفق در کشور خود هستند، می‌توانند برای گسترش تجارت خود به کانادا برای ICT Work Permit درخواست دهند. چندین الزام اضافی وجود دارد که کارآفرینان باید برای کسب اجازه کار تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا  ICT رعایت کنند، از جمله موارد زیر:

 • شرکت اصلی باید حداقل ۱۲ ماه (اما در حالت ایده‌آل حداقل ۳ سال) قبل از توسعه به کانادا فعال باشد.
 • شرکت اصلی باید از نظر مالی سالم باشد و توانایی پشتیبانی از عملیات خارجی در کانادا را داشته باشد.
 • متقاضی که به دنبال  ورک پرمیتICT  است باید حداقل ۱۲ ماه در سه سال گذشته قبل از درخواست مهاجرت با شرکت اصلی کار / درگیر باشد.
 • شرکت اصلی باید با شرکت در کانادا به عنوان یک شرکت مادر، شرکت تابعه یا وابسته مرتبط باشد. و
 • فعالیت شرکت در کانادا قابل دوام  و مستمر خواهد بود و منجر به ایجاد شغل برای کانادایی‌ها خواهد شد.

اگر  شرکت دارای زمینه کاری و ایده اولیه‌‌ای باشد که برای اولین بار در کانادا به اجرا درخواهد آمد، افسر مهاجرت موارد زیر را نیز بررسی خواهد کرد:

 • آیا یک بیزنس پلن یا طرح کسب و کار درستی وجود دارد که نشان دهد فعالیت شرکت در کانادا یک شرکت مستمر خواهد بود و می‌تواند درآمد کافی برای پوشش هزینه‌های خود و جبران خسارات کارکنان خود ایجاد کند؟
 • آیا این گسترش منجر به ایجاد شغل برای کانادایی ها خواهد شد؟
 • آیا شرکت به اندازه‌ای بزرگ خواهد بود که به یک مدیر اجرایی یا مدیر در کانادا نیاز داشته باشد؟

بنابراین، شرکت‌ها موظف هستند مدارک و مستنداتی محکم و قابل قبول ارائه دهند که ثابت کند گسترش شرکت به کانادا برای شرکت منطقی است و فعالیت‌های تازه تاسیس در کانادا به احتمال زیاد موفق خواهند شد و به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا کارکنان محلی را استخدام کنند. بنابراین، برای شرکت‌هایی که برای اولین بار در کانادا گسترش می‌یابند، ارائه یک مورد تجاری محکم و توضیح منطقی برای گسترش علاوه بر رعایت معیارهای واجد شرایط بودن برای برنامه های ویزای ICT بسیار مهم است.

انتقال داخل شرکت کانادا |سوگیموتو ویزا
کارآفرینان باید برای کسب اجازه کار تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا  ICT باید الزاماتی را راعایت کنند.

چه کسانی می‌توانند برای برنامه ICT کانادا درخواست دهند؟

 برنامه مهاجرت به کانادا از طریق ICT یا برنامه انتقال درون شرکتی کانادا برای جذب شرکت‌های معتبر از سراسر جهان برای گسترش فعالیت‌های خود به کانادا طراحی شده است.

سه دسته از افراد میتوانند از این برنامه استفاده کنند:

 • مدیران اجرایی ( صاحبان مشاغل، کارآفرینان و سهامداران شرکت‌های موفقی که در حال حاضر سمت‌های اجرایی در آن شرکت دارند و قصد انجام کارهای مشابه در کانادا را دارند.
 • مدیران ارشد و مدیران عملکردی که در حال حاضر در یک شرکت خارجی مشغول به کار هستند و قصد دارند سمتی مشابه در کانادا داشته باشند.
 • کارمندان کلیدی یک کسب و کار که دانش تخصصی پیشرفته ای دارند که منحصر به فرد یا غیر معمول است.

افرادی که یکی از موقعیت‌های فوق را اشغال می‌کنند باید چندین شرط اضافی را که در زیر توضیح داده شده است، داشته باشند تا اجازه کار تحت روش ICT  کانادا را بگیرند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا |مبلغ سرمایه گذاری برای گسترش اولیه کسب و کار شما در کانادا

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای شرکت‌هایی که در کانادا توسعه می یابند تعیین نمی‌کند. با این حال، شرکت‌ها باید از نظر مالی سالم و دارای سرمایه لازم برای پشتیبانی از عملیات جدید خود در کانادا و استخدام استعدادهای محلی باشند.

بنابراین، طبق تجربه ما، شرکت‌ها باید بتوانند فروش ناخالص جامد بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دلار در سال و دسترسی به وجوه نقد به مبلغ حداقل  ۱۰۰,۰۰۰ دلار  را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی سال اول نشان دهند. علاوه بر سرمایه اولیه سرمایه گذاری، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال اول به خودکفایی نرسند، به وجوه یا دارایی‌های اضافی برای حمایت از کسب و کار در کانادا دسترسی دارند.

برنامه انتقال درون شرکتی کانادا |مبلغ سرمایه گذاری برای گسترش اولیه کسب و کار شما در کانادا

دولت کانادا حداقل مبلغ سرمایه گذاری را برای شرکت‌هایی که در کانادا توسعه می یابند تعیین نمی‌کند. با این حال، شرکت‌ها باید از نظر مالی سالم و دارای سرمایه لازم برای پشتیبانی از عملیات جدید خود در کانادا و استخدام استعدادهای محلی باشند.

بنابراین، طبق تجربه ما، شرکت‌ها باید بتوانند فروش ناخالص جامد بیش از ۲۵۰,۰۰۰ دلار در سال و دسترسی به وجوه نقد به مبلغ حداقل  ۱۰۰,۰۰۰ دلار  را برای پوشش هزینه‌های عملیاتی سال اول نشان دهند. علاوه بر سرمایه اولیه سرمایه گذاری، متقاضیان باید نشان دهند که اگر تا پایان سال اول به خودکفایی نرسند، به وجوه یا دارایی‌های اضافی برای حمایت از کسب و کار در کانادا دسترسی دارند.

مدت زمان صدور ویزای ICT کانادا

مجوزهای برنامه انتقال درون شرکتی کانادا معمولاً برای ۱ تا ۲ سال صادر می‌شود. اگر متقاضی توسط یک شرکت نوپا استخدام شود، اجازه کار یا ورک پرمیت فقط برای ۱ سال معتبر خواهد بود. برخی از اتباع کشورهای معاف از ویزا از ورک پرمیت سه ساله بهره مند می‌شوند. ورک پرمیت را می‌توان برای ۲ تا ۳ سال دیگر برای مجموع تا ۵ سال برای کارکنان دانش تخصصی و ۷ سال برای مدیران اجرایی و مدیران تمدید کرد.

با این حال، افسران مهاجرت می‌توانند برای افرادی که در شرکت‌های تازه تاسیس در کانادا استخدام می‌شوند، اجازه کار به مدت یک سال صادر کنند. اتباع ایالات متحده و سایر شهروندان کشورهای معاف از ویزا (مانند استرالیا، بریتانیا، اتحادیه اروپا، ژاپن و غیره) می‌توانند از توافقنامه‌های تجارت آزاد کشورهایشان با کانادا بهره‌مند شوند و اجازه کار ۳ ساله ویزای ICT را دریافت کنند.

تحت روش ICT کانادا، دریافت اجازه کار یا ورک پرمیت از طریق معافیت ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) (C12) امکان پذیر است. با این حال، در برخی موارد، LMIA مورد نیاز خواهد بود.

انتقال شرکت به کانادا | سوگیموتو ویزا
ICT Work Permit راهی برای گسترش تجارت صاحبان کسب و کارهای موفق در کانادا

دو نکته ضروری درباره ویزای ICT کانادا

اغلب، برنامه‌های ویزای ICT کانادا به دلیل ناکافی بودن شواهد یا ارائه ضعیف پرونده تجاری توسط شرکت خارجی، رد می‌شود. در زیر نکاتی در مورد بهبود شانس خود برای گرفتن نتیجه مثبت در هنگام ارسال درخواست مجوز کار ICT آورده شده است:

روی شواهد تمرکز کنید:

بسیار مهم است که در زمان ارسال درخواست اجازه کار ICT خود، تمام مدارک لازم را به افسران مهاجرت ارائه دهید. اغلب، متقاضیان فراموش می‌کنند که مدارک مربوط به مشارکت فعال شرکت خارجی در کسب‌وکار یا اسناد مالکیت شرکت را که افسران مهاجرت می‌خواهند ببینند، به همراه سایر مدارک ارسال کنند. از سوی دیگر، در پرونده انتقال درون شرکتی کانادا اسناد غیر ضروری زیادی که ممکن است افسر را سردرگم کند، وارد نکنید. افسران معمولاً بسیار شلوغ هستند و زمان محدودی برای بررسی درخواست شما دارند.

بنابراین، اگر اسناد نامرتبط زیادی را وارد کنید و اسناد خود را به طور مؤثر سازماندهی نکنید، این خطر وجود دارد که افسران یک مدرک کلیدی را که ارائه کرده‌اید نادیده بگیرند. تمرکز شما باید بر روی ارائه تمام مدارک مورد نیاز و سازماندهی موثر اسناد خود برای آسان کردن کار افسر در پروسه رسیدگی به درخواست شما باشد.

یک سند تجاری محکم برای شرکت خود در کانادا تهیه کنید:

اگرقصد دارید برای راه اندازی ایده جدید کسب و کار در کانادا از برنامه انتقال درون شرکتی و ویزای ICT کانادا استفاده کنید، باید بیزنس پلن قوی و محکمی ارائه دهید. 

طرح کسب و کار شما سند مهمی است که باید همراه با درخواست خود داشته باشید. اغلب، ما می‌بینیم که متقاضیان یا به طور کامل  بیزنس پلن یا طرح کسب و کار را نادیده می‌گیرند یا از شرکت‌های دیگری می‌خواهند تا بیزنس پلن را برای آن‌ها آماده کند که یک اشتباه بزرگ در پروسه درخواست ویزای ICT کانادا محسوب می‌شود.طرح‌های تجاری باید با همکاری وکیل/مشاور مهاجرتی شما که تجربه کافی در امر مهاجرت دارد، تهیه شود، زیرا دارای مولفه‌های کلیدی در مورد کسب و کار شما، استراتژی ورود به بازار و ارزیابی های امکان سنجی است که افسر اداره مهاجرت IRCC ارزیابی می‌کند.

برون سپاری آن به متخصصان غیرمهاجرت ممکن است منجر به عدم همسویی طرح کسب و کار شما با استراتژی مهاجرت و برنامه‌های تعیین شده توسط وکیل/متخصص شما شود (یا حتی گاهی اوقات با آن در تضاد باشد) که به نوبه خود می تواند منجر به رد درخواست مهاجرت شود.

روند مصاحبه و ارزیابی برای کسب ویزای ICT کانادا

روند مصاحبه و ارزیابی برای کسب ویزای ICT کانادا شامل مراحل مختلفی است که متقاضی باید آگاهی لازم از روند این پروسه را داشته باشد. با آمادگی مناسب و ارائه اطلاعات صحیح و دقیق، می‌توانید این مرحله را با موفقیت سپری کنید. مطلب زیر در همین راستا تهیه شده است:

 1. آماده سازی قبل از مصاحبه:
 • مستندات لازم: قبل از مصاحبه، متقاضی باید مستندات مورد نیاز مانند گذرنامه، تایید شغل، تاییدیه از شرکت کانادایی، رزومه شغلی و مدارک تحصیلی را فراهم کند.
 • تحقیق در مورد شرکت و نقش شغلی: متقاضی باید با شرکت و نقش شغلی خود در کانادا آشنا شود تا بتواند به سوالات مصاحبه پاسخ دهد.
 1. مصاحبه با کارشناسان امور مهاجرت کانادا:
 • ارائه اطلاعات شغلی: متقاضی باید اطلاعات مربوط به شغل خود، شرکت و نقشی که در کانادا ایفا خواهد کرد را به کارشناسان امور مهاجرت کانادا ارائه دهد.
 • سوالات مصاحبه: کارشناسان ممکن است سوالاتی در مورد تجربیات کاری، تحصیلات، مهارت‌های زبانی و برنامه‌های آینده متقاضی بپرسند. متقاضی باید به این سوالات به صورت صادقانه و دقیق پاسخ دهد.
 1. ارزیابی مهارت های کاری و زبانی:
 • مهارت‌های کاری: کارشناسان امور مهاجرت کانادا ممکن است از متقاضی بخواهند که مهارت های کاری خود را از طریق مصاحبه، آزمون های عملی یا مستندات مربوطه اثبات کند.
 • مهارت‌های زبانی: متقاضی باید مهارت‌های زبانی خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی از طریق آزمون‌های رسمی مانند IELTS یا TEF اثبات کند.
 1. ارزیابی نقش شغلی:
 • کارشناسان امور مهاجرت کانادا باید اطمینان حاصل کنند که نقش شغلی متقاضی در کانادا با تجربیات کاری و تحصیلات او مطابقت دارد و از اهمیت بالایی برخوردار است.
 1. تصمیم گیری در مورد صدور ویزا:
 • پس از ارزیابی های فوق، کارشناسان امور مهاجرت کانادا تصمیم می گیرند که آیا متقاضی واجد شرایط برای صدور ویزای ICT است یا خیر. در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد، ویزای انتقال درون شرکتی برای او صادر می‌شود.

چگونگی تبدیل ویزای ICT به اقامت دائم در کانادا

پس از اینکه متقاضی واجد شرایط دریافت ویزای ICT برای انجام امور شرکت، وارد کانادا شد، ممکن است قصد داشته باشد به همراه خانواده برای دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کند. در این صورت باید مراحل و شرایط زیر را سپری کنید:

بخش اول: شرایط ویزای انتقال درون شرکتی کانادا (ICT)

 1. کارمند باید در شرکت بین‌المللی که شعبه یا شرکت وابسته‌ای در کانادا دارد، به مدت حداقل یک سال در طول سه سال گذشته مشغول به کار باشد.
 2. کارمند باید به عنوان مدیر ارشد، مدیر یا کارمند دارای تخصص خاص باشد.
 3. کارمند باید قصد داشته باشد که به کانادا برای ادامه کار در شرکت خود منتقل شود.

بخش دوم: روند تبدیل ویزای ICT به اقامت دائم کانادا

 1. کار در کانادا به مدت حداقل یک سال: برای تبدیل ویزای ICT به اقامت دائم، کارمند باید حداقل به مدت یک سال در کانادا کار کرده باشد.
 2. ارزیابی مهارت‌ها و تجربه کاری: کارمند باید از طریق برنامه‌های مهاجرت کانادا مانند برنامه‌های مهاجرت اکسپرس انتری یا برنامه‌های مهاجرت استانی (PNP) ارزیابی شود.
 3. ارائه مدارک: کارمند باید مدارکی از جمله گواهینامه کار، مدارک تحصیلی و آزمون زبان انگلیسی یا فرانسوی را ارائه دهد.
 4. ارسال درخواست اقامت دائم: پس از ارزیابی موفق مهارت‌ها و تجربه کاری، کارمند می‌تواند درخواست اقامت دائم را ارسال کند.

بخش سوم: درصد موفقیت در تبدیل ویزای ICT به اقامت دائم کانادا

 1. رعایت شرایط ویزای ICT: کارمندانی که شرایط برنامه انتقال درون شرکتی کانادا را رعایت کرده‌اند، شانس بیشتری برای تبدیل ویزای خود به اقامت دائم دارند.
 2. تجربه کاری در کانادا: کارمندانی که تجربه کاری بیشتری در کانادا دارند، شانس بیشتری برای کسب اقامت دائم کانادا دارند.
 3. مهارت‌های زبانی: کارمندانی که مهارت‌های زبانی بالاتری دارند، شانس بیشتری برای کسب اقامت دائم کانادا دارند.

نتیجه‌گیری: تبدیل ویزای انتقال درون شرکتی کانادا به اقامت دائم امکان‌پذیر است، اما کارمند باید شرایط ICT را رعایت کرده و مراحل مربوط به ارزیابی مهارت‌ها و تجربه کاری را طی کند. با رعایت این موارد، شانس کسب اقامت دائم کانادا افزایش می‌یابد.

مهاجرت از طریق انتقال شرکت | سوگیموتو ویزا
مدیران اجرایی، مدیران ارشد و کارمندان کلیدی از افراد واجد شرایط ویزای ICT کانادا هستند.

سوالات متداول

اجازه کار اولیه برنامه انتقال درون شرکتی کانادا چقدر معتبر است و آیا می توان آن را قبل از انقضای آن تمدید کرد؟

اجازه کار اولیه که از طریق ویزای ICT کانادا به دست می‌آید معمولاً به مدت ۱ سال اعطا می‌شود. در موارد خاص، اداره مهاجرت کانادا IRCC ممکن است اجازه کار را تا مدت ۲ یا ۳ سال صادر کند. اجازه کار ICT کانادا را می‌توان چندین بار (برای ۲ تا ۳ سال در یک زمان و در مجموع تا ۷سال) تمدید کرد، مشروط بر اینکه متقاضی شهروند و دارای مشاغل فعال در هر دو کشور کانادا و کشور خود باشد.

آیا پس از یک سال کار در کانادا تحت برنامه ICT، میتوانم برای اقامت دائم اقدام کنم؟

برای درخواست اقامت دائم پس از ۱ سال کار در کانادا به عنوان دارنده ویزای ICT شما می‌توانید از برنامه اکسپرس انتری و شاخه کار کانادایی برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. در این حالت شما در برنامه اکسپرس انتری ۵۰ تا ۲۰۰ نمره به خاطر جاب آفری که روی ویزای ICT دارید، دریافت خواهید کرد و با روندی بسیار ساده‌تر نسبت به سایر افراد شاغل در کانادا می‌توانید برای اقامت دائم اقدام کنید.

اگر تحت برنامه انتقال درون شرکتی به کانادا بیایم، آیا شرکت من در کانادا می‌تواند در نوعی تجارت متفاوت از شرکت خانگی من شرکت کند؟


به طور کلی هیچ الزام قانونی وجود ندارد که هر دو شرکت (شرکت خانگی و شرکت تابعه یا وابسته کانادایی آن) در یک نوع تجارت شرکت کنند. با این حال، به شدت توصیه می‌شود که شرکت کانادایی در یک تجارت مشابه شرکت کند یا در همان صنعت فعالیت کند، زیرا IRCC می‌تواند سؤالاتی را در مورد واقعی بودن کسب و کار یا مناسب بودن متقاضی برای شرکت در یک تجارت بسیار متفاوت در کانادا مطرح کند.

آیا باید به اهداف تعیین شده در طرح تجاری خود که به عنوان بخشی از مدارک درخواست ویزای ICT به اداره مهاجرت کانادا IRCC ارسال شده است، برسم؟ اگر شرکت من نتواند به اهداف تعیین شده در طرح تجاری دست یابد چه؟

طرح کسب و کار یا بیزینس پلن یک توافق نامه الزام آور نیست. در حالی که صاحبان کسب و کار باید برای دستیابی به اهداف تعیین شده در بیزینس پلن کسب و کار تلاش کنند، در صورت عدم موفقیت در دستیابی به اهداف تعیین شده در طرح کسب و کار اولیه، پاسخگو نخواهند بود. طرح کسب و کار سندی است که نشان می‌دهد تحقیقات امکان سنجی قبل از گسترش شرکت به کانادا تکمیل شده است و کارآفرینان درک کاملی از بازار و رقابت در کانادا دارند. ارائه یک طرح تجاری همراه با درخواست شما برای ویزای ICT الزامی نیست. با این حال، اگر شرکت شما به تازگی در کانادا تاسیس شده است یا اولین برنامه ICT شما است، توصیه می کنیم یک طرح تجاری داشته باشید.

آیا می‌توانم با داشتن اجازه کار به عنوان انتقال گیرنده درون شرکتی در کانادا برای شرکت دیگری کار کنم؟

خیر. اجازه کار تحت ویزای ICT کانادا برای فعالیت در شرکت مورد نظر در کانادا صادر می‌شود، به این معنی که نمی‌توانید برای هیچ کارفرمای دیگری در کانادا کار کنید. با این حال، بسته به ماهیت کسب و کار شما، شرکت شما در کانادا می‌تواند کالاها و خدمات را به مشتریان خود در کانادا و خارج از آن بفروشد.

اگر شرکت کانادایی من در سال اول سودآور نباشد چه اتفاقی می افتد؟

هیچ الزام قانونی برای سودآوری در سال اول وجود ندارد. ایجاد یک شرکت سودآور در کانادا و هر جای دنیا نیازمند زمان و تلاش مداوم است. با این حال، شرکت شما باید واقعی و فعالانه در تجارت باشد، به این معنی که باید خدمات یا کالاهایی را به مشتریان خود در کانادا یا خارج از کشور ارائه دهد. همچنین، شرکت شما باید یک مکان فیزیکی (دفتر یا انبار) داشته باشد و حداقل یک کارمند کانادایی که دارای اقامت دائم یا شهروند کانادا باشد، استخدام کند.

حداقل مدت اقامت متقاضی اصلی در کانادا تحت اجازه کار ویزای ICT چقدر است؟

کارکنان مدیریتی و مدیران ارشد اجرایی در برنامه انتقال درون شرکتی کانادا نیازی به رعایت حداقل مدت اقامت در کانادا ندارند. این افراد می‌توانند همچنان اقامت اصلی خود را در کشورهای خود حفظ کنند، در حالی که تجارت خود را در کانادا اداره می‌کنند و برای امور تجاری به داخل و خارج از کانادا سفر می‌کنند. با این حال، برای سایر پرسنل کلیدی شرکت، لازم است که در طول دوره کاری خود در کانادا به این کشور مهاجرت کنند و اقامت خود را در کانادا تنظیم کنند.

آیا الزامی برای پرداخت دستمزد کانادایی به نیروی کار منتقل شده به کانادا وجود دارد؟ آیا می‌توانم حقوق خود را از شرکت خانگی دریافت کنم؟

کارکنان مدیریتی و ارشد ممکن است در لیست حقوق و دستمزد شرکت اصلی باقی بمانند و دستمزد خود را از شرکت اصلی خود دریافت کنند. با این حال، اگر آنها مایل به دریافت حقوق خود در کانادا هستند، توصیه می‌شود که حقوق بر اساس موقعیتی که دارند، با استانداردهای دستمزد متوسط کانادا مطابقت داشته باشد. ما عموماً به شرکت‌های بین‌المللی توصیه می‌کنیم که دستمزدهای مشابهی را به انتقال‌شدگان درون شرکتی بپردازند، اگرچه این امر در این برنامه الزامی نیست.

آیا برای دریافت اجازه کار تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا باید نتایج آزمون زبان انگلیسی/فرانسوی را ارائه دهم؟

معمولاً صاحبان مشاغل نیازی به ارائه مدرکی دال بر مهارت‌های زبانی ندارند. با این حال، اگر بخواهند پرسنل کلیدی خود را تحت این برنامه به کانادا منتقل کنند، ممکن است از این کارمندان خواسته شود که نتایج آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه را برای اثبات شایستگی خود برای موقعیت در کانادا ارائه دهند.

میزان موفقیت برنامه‌های انتقال درون شرکتی چقدر است؟

طبق آمار رسمی منتشر شده توسط مقامات مهاجرت، نرخ تایید ویزای ICT به شرح زیر است:
مرکز پردازش پرونده وگرویل Case Processing Center Vegreville، کانادا: ۹۰٪
برنامه های کاربردی داخلی: ۸۸٪
سفارتخانه ها و کنسولگری‌ها: ۸۹%
مرز ورودی (برای کشورهای معاف از ویزا): ۱۰۰%

در صورت دریافت اجازه کار تحت برنامه انتقال درون شرکتی کانادا، آیا همسر و فرزندانم می‌توانند به من در کانادا بپیوندند؟

بله. صاحبان مشاغل و کارمندان کلیدی می‌توانند خانواده‌های خود را در طول دوره اشتغال خود در کانادا تحت برنامه ویزای ICT به کانادا بیاورند. همسران واجد شرایط اجازه کار آزاد هستند و کودکان می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی عالی در کانادا شرکت کنند. متقاضی و خانواده‌اش از دسترسی یکسانی به مراقبت‌های بهداشتی رایگان برخوردار هستند که برای همه ساکنان و شهروندان کانادا در دسترس است.

آیا امکان دارد پس از اتمام دوره کار ۱۲ ماهه در کانادا تحت برنامه ICT، درخواست اقامت دائم من رد شود؟

همیشه احتمال رد درخواست اقامت دائم کانادا به دلایل مختلف از جمله سوء پیشینه، مشکلات سلامتی و پزشکی خاص، عدم رعایت الزامات زبان و غیره وجود دارد. با این حال، اگر با الزامات برنامه ویزای ICT کانادا مطابقت داشته باشید و برای مهاجرت خود به کانادا برنامه ریزی کرده و از نظر استراتژیک تصمیم به درخواست اقامت دائم دارید، نباید مشکلی در تأیید درخواست PR شما توسط IRCC وجود داشته باشد.

رابطه واجد شرایط در روش ICT کانادا چیست؟

باید یک رابطه واجد شرایط بین شرکت کانادایی و شرکت خارجی که تبعه خارجی در آن شاغل است وجود داشته باشد. رابطه بین شرکت‌ها می تواند به صورت یک شرکت فرعی، شعبه، وابسته یا زمانی باشد که یکی از شرکت‌ها، شرکت مادر انحصاری دیگری باشد. توجه به این نکته مهم است که هر دو شرکت با یکدیگر تجارت خواهند داشت یا در حال انجام تجارت هستند. هر دو شرکت برای زمانی که تبعه خارجی تحت ویزای ICT در کانادا است باید فعال باشند.

چه جایگزین‌هایی برای ویزای ICT کانادا وجود دارد؟

اگر مطمئن نیستید که این برنامه برای شما مناسب است، می‌توانید از طریق برنامه استارتاپ ویزا و برنامه‌های نامزدی استانی (PNP) برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید.

مزایای کلیدی برنامه اجازه کار تحت ویزای ICT چیست؟

روش ICT کانادا مزایای بسیاری دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می‌کنیم:
1. زندگی و کار در کانادا: شما و خانواده‌تان می‌توانید در کانادا زندگی و کار کنید.
2. فرزندان خود را به مدارس دولتی کانادا بفرستید: فرزندان شما می‌توانند به صورت رایگان در مدارس دولتی کانادا تحصیل کنند.
3. نیازی به زبان انگلیسی نیست: برای کار در کانادا بدون نیاز به نشان دادن دانش خود در زبان انگلیسی یا فرانسوی، می‌توانید ورک پرمیت دریافت کنید. اما داشتن حداقل ۱ سال سابقه مدیریتی برای پست های مدیریتی الزامی است.
4. دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی رایگان: ممکن است پس از ۳ ماه کار در کانادا واجد شرایط پوشش بهداشتی پزشکی رایگان باشید.
5. شما می‌توانید در کشور خود اقامت داشته باشید: شما نیازی به اقامت تمام وقت در کانادا ندارید و می‌توانید تجارت خود را در کشور خود ادامه دهید.
6. فرصت‌های تجاری: برای گسترش تجارت خود، سیستم بانکی امن و پایدار، تامین سرمایه مالی و فرصت‌های تجاری به بازارهای کانادا و ایالات متحده دسترسی خواهید داشت.
7. دریافت اقامت دائم کانادا: شما ممکن است واجد شرایط درخواست برای اقامت دائم کانادا باشید و پس از ۳ سال زندگی در کانادا به عنوان یک PR، می توانید برای شهروندی کانادا درخواست دهید و یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان را دریافت کنید.
8. نیروی کار را از کشور خود بیاورید: شما می‌توانید نیروی کار کلیدی را از کشور خود بیاورید تا برای شرکت خود در کانادا کار کنند.
و بسیاری از مزایای خاص موردی دیگر که به شرایط شخصی شما بستگی دارد.

سه دسته اصلی انتقال گیرندگان درون شرکتی کدامند؟

برنامه انتقال درون شرکتی به شرکت‌های جهانی اجازه می‌دهد تا 3 دسته از کارمندان را به کانادا منتقل کنند: مدیران اجرایی، مدیران ارشد و کارکنان دانش تخصصی.
مدیران اجرایی (معمولاً مالکان، سهامداران کلیدی یا شرکای شرکت) کارکنانی هستند که مسئولیت اصلی هدایت و مدیریت سازمان یا عملکرد اصلی در سازمان را بر عهده دارند. آنها اهدافی را برای سازمان یا تیم های مدیریت ارشد تعیین می‌کنند و در تصمیم گیری اختیارات گسترده‌ای دارند. یک مدیر اجرایی به طور کلی وظایف لازم در تولید یک محصول یا در ارائه خدمات را انجام نمی‌دهد. آنها مدیرانی را که به نوبه خود تیم‌هایی را که مسئول ایجاد محصول یا ارائه خدمات هستند، مدیریت می کنند.
مدیران ارشد به موقعیتی اطلاق می‌شود که در آن کارمندان درجه اول بر کار سایر کارکنان نظارتی، حرفه‌ای یا مدیریتی نظارت و کنترل می‌کنند. آنها همچنین می‌توانند یک عملکرد اساسی را در سازمان یا یک بخش یا زیرمجموعه سازمان مدیریت کنند. مدیران ارشد معمولاً خدماتی را به مشتریان ارائه نمی دهند یا در تولید محصول شرکت نمی‌کنند.
کارکنان با دانش تخصصی که متقاضی ویزای ICT کانادا هستند باید درجه بالایی از دانش اختصاصی و تخصص پیشرفته را نشان دهند. البته دانش اختصاصی به تنهایی یا تخصص پیشرفته به تنهایی برای واجد شرایط بودن متقاضی برای آمدن به کانادا بدون دریافت LMIA مثبت کافی نیست.

آیا ویزای ICT کانادا یک اجازه کار باز است؟

خیر، ویزای ICT یک اجازه کار باز Open Work Permit نیست و افرادی که تحت این ویزا به کانادا می‌آیند باید در همان شرکت در کانادا و برای کارفرمایی که در اجازه کار آنها مشخص شده است کار کنند. آنها اجازه ورود به بازار کار کانادا را بدون اینکه ارزیابی مثبت بازار کار LMIA را برای کارفرمای دیگری در کانادا بگیرند؛ ندارند.

آیا مکان ویزای ICT کانادا مشخص است؟

نیروی کار خارجی که دارای اجازه کار تحت برنامه ICT هستند، ملزم به کار برای کارفرمای ذکر شده در اجازه کار خود و در مکان مشخصی هستند که در طول درخواست آنها به مقامات مهاجرت کانادا پیشنهاد شده است. بنابراین، شرکت‌ها می‌توانند محل فعالیت خود را در کانادا انتخاب کنند و در طول فرآیند درخواست مشخص کنند که نیروی کار خارجی در کجا مستقر خواهد شد. با این حال، اگر چندین مکان یا حتی استان وجود دارد که انتظار می‌رود نیروی کار خارجی در آنجا کار کند، این اطلاعات باید در مرحله درخواست اجازه کار به IRCC به وضوح نشان داده شود، بنابراین اجازه کار برای مکان‌های مورد نظر صادر می‌شود.

چگونه ویزای ICT را در کانادا به اقامت دائم تبدیل کنیم؟

استراتژی‌های متعددی وجود دارد که دارندگان اجازه کار ICT می‌توانند برای تبدیل وضعیت موقت خود به وضعیت اقامت دائم در کانادا استفاده کنند. محبوب‌ترین استراتژی درخواست برای اقامت دائم با استفاده از برنامه اکسپرس اینتری است که دارندگان اجازه کار می‌توانند ۵۰ یا ۲۰۰ امتیاز اضافی را بسته به ماهیت و طول کاری که در کانادا انجام می‌دهند پس از ۱۲ ماه کار برای همان کارفرما در کانادا دریافت کنند. بسته به سابقه، وظایف و موقعیت شغلی شما در کانادا، ممکن است روش‌های دیگری برای انتقال به اقامت دائم وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *