ویزای استارتاپ کانادا

کانادا به عنوان یکی از مهاجرپذیرترین کشورها، روش‌های متنوعی را برای کسانی که به دنبال مهاجرت هستند ارائه می‌دهد. یکی از این روش‌ها مهاجرت از طریق راه‌اندازی استارتاپ در کانادا است. در این مقاله، ما به بررسی جوانب مختلف این روش از جمله مفهوم ویزای استارتاپ، مراحل اقامت در کانادا با استفاده از این روش، شرایط لازم برای مهاجرت، هزینه‌های مهاجرت از طریق ویزای استارتاپ و نیز مزایا و معایب آن خواهیم پرداخت. هدف ما از این مقاله ارائه اطلاعات کامل و جامع در این مورد، پاسخ به سوالات و صفر تا صد ویزای استارتاپ کانادا است.

استارتاپ کانادا | سوگیموتو ویزا

برنامه ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها یکی از روش‌های موثر برای کسب اقامت دائم در این کشور است و چندین گزینه و روش مختلف در این زمینه وجود دارد. ویزای استارتاپ کانادا به عنوان یکی از برترین روش‌های مهاجرتی شناخته می‌شود که امکان اخذ اقامت دائم برای فرد و خانواده‌اش را فراهم می‌آورد. در واقع، این روش مهاجرتی در بین سه گزینه برتر برای کارآفرینان قرار دارد.

هدف اصلی این برنامه مهاجرتی، جذب افراد با استعداد و توانایی‌های لازم برای راه‌اندازی یا توسعه کسب‌وکارهای نوآورانه و ریسک‌پذیر است. این افراد می‌توانند از طریق برنامه مهاجرت استارتاپ کانادا به دنبال یک اکوسیستم مناسب تر برای رشد و توسعه کار خود باشند. 

به عبارت دیگر، صاحبان مشاغل نوآورانه و استارتاپ‌های تازه‌تاسیس شده می‌توانند با استفاده از این برنامه به کانادا مهاجرت کرده و در آنجا اقامت دائم خود و خانواده‌شان را تأمین کنند. این فرصت برای کارآفرینان با استعداد، ایجاد محیطی مناسب برای رشد و توسعه کسب‌وکارشان در کانادا را فراهم می‌کند.

مراحل اقدام برای ویزای استارتاپ

جلسه مشاوره

در یک یا چند جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا و مشاورین کسب و کار ما، با تمامی زوایای پروژه‌های استارتاپی در کانادا و ویزای استارتاپ آشنا می‌شوید

ایده استارتاپی

یک ایده استارتاپی واقعی با توجه به پیشینه حرفه‌ای، تحصیلی و تحقیقاتی شما انتخاب و امکان‌سنجی می‌گردد. این ایده باید در فضای کسب و کار آمریکای شمالی تعریف شود و تحقیقات اولیه بازار روی طرح انجام می‌شود.

تشکیل تیم

بعد از ورود به کانادا ما فقط 6 ماه فرصت داریم تا برای ویزای تحصیلی اینساید شما اقدام کنیم، به همین دلیل برنامه سفر و سابر کارها باید با برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی صحیح پیش برود.

بیزنس پلن

بیزنس پلن یا برنامه کسب و کار پروژه استارتاپی توسط تیم تحقیق و توسعه‌ نوشته می‌شود. تیم تحقیق و توسعه‌ با سالها تجربه در زمینه استارتاپ‌های کانادایی و آمریکایی از پیشتازان عرصه استارتاپ در آمریکای شمالی هستند که بیزنس پلن و پیچ دِک استارتاپ شما را با همکاری شما و با در نظر گرفتن جزئیات طرح آماده می‌کنند.

نامه حمایتی

تیم تحقیق و توسعه به شما کمک میکند تا با ارسال بیزنس پلن و پیچ دِک تأیید شده به سازمان‌های مورد تأیید، و دفاع از پروژه، نامه حمایتی (Letter of Support) استارتاپ را در سریع‌ترین حالت ممکن دریافت کنید.

تهیه مدارک ویزا

با دریافت نامه حمایتی، حال نوبت به اقدام برای ویزای استارتاپ می‌رسد. در این مرحله شما باید تمامی مدارک مورد نیاز برای اقدام ویزا برای خود و خانواده را آماده کنید. از جمله مهم‌ترین این مدارک نمره زبان حداقل CLB5 برای اعضای تیم استارتاپی می‎‌باشد.

اقدام ویزای استارتاپ

در مرحله اقدام برای ویزای استارتاپ، می‌توان برای ویزای کار نفرات اصلی (Essential Members) تیم استارتاپی اقدام کرد. اقدام برای ویزای کار باید با توجه به سیاست‌های از قبل تعیین‌شده تیم باشد، چرا که اقدام برای ویزای کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

ورود به کانادا

بعد از تأیید ویزای استارتاپ، شما به همراه خانواده خود می‌توانید با ویزای اقامت دائم (PR) وارد کانادا شوید و طرح استارتاپی خود را شروع کنید.

نرخ موفقیت ویزای استارت آپ کانادا

اگر شما برای پروژه استارتاپ خود یک نامه حمایتی از سازمان‌های مورد تایید اداره مهاجرت کانادا در دست داشته باشید، می‌توانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که نرخ موفقیت برنامه استارتاپ ویزا در سال ۲۰۲۱، بیش از ۸۵ درصد بوده، که یکی از بالاترین نرخ‌های موفقیت بین تمامی روش‌های مهاجرت به کانادا محسوب میشود.

میزان موفقیت این ویزا بستگی به نوع سازمان‌ تعیین شده متفاوت است:

 • ۷۸% برای استارتاپ هایی که توسط انکوباتورها Incubators حمایت شدند.
 • ۸۰٪ برای استارتاپ هایی که توسط سرمایه گذار Angel Investors فرشته پشتیبانی شدند.
 • ۴۳٪ برای استارتاپ‌هایی که توسط صندوق‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر Venture Capitals حمایت شدند.

اجازه کار ۳ ساله برای استارتاپ ویزا​

دولت کانادا با آگاهی از شکست برخی استارتاپ‌ها، برای افرادی که قصد درخواست استارتاپ در کانادا را دارند، راهی راحت‌تر برای گرفتن اقامت دائم کانادا برای افراد خلاق، کارآفرین و با استعداد قرار داده است. براساس این تصمیم دولت کانادا، ظرفیت برنامه استارتاپ به بیش از ۳ برابر افزایش پیدا می‌کند. بنابراین پرونده‌های بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرند و سرعت بررسی پرونده‌ها نیز افزایش می‌یابد.

علاوه بر این اجازه کار برنامه استارتاپ به یک اجازه کار باز (Open Work Permit) سه ساله تبدیل می‌شود، که علاوه بر اعضای اصلی (Essential Members)، اعضای غیراصلی (Non-essential Members) هم می‌توانند برای این اجازه کار اقدام نمایند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این تغییرات، مقاله “بهبود در برنامه استارتاپ ویزا” را در مجله پاسپورت بخوانید.

جذابیت‌های ویزای استارتاپ کانادا

 • مسیر مستقیم اقدام برای گرفتن اقامت دائم کانادا،
 • بدون محدودیت سنی و تحصیلاتی،
 • بدون نیاز به سطح بالای زبان انگلیسی یا فرانسوی،
 • بدون نیاز به سابقه تحصیل یا کار در کانادا،
 • دریافت اجازه کار باز (Open work Permit) سه ساله در مدت زمان انتظار برای نتیجه پرونده اقامت دائم،
 • قابلیت شراکت تا ۵ نفر در یک کسب و کار استارتاپی و اخذ اقامت برای اعضای خانواده،
 • عدم سلب اقامت دائم در صورت شکست بیزنس،
 • عدم نیاز به سابقه قبلی بیزنس و طرح و ایده شما در کشور خودتان،
 • تأمین سرمایه مورد نیاز از طریق شرکت‌های سرمایه گذاری کانادایی.

ایده استارتاپ در کانادا چگونه باید باشد؟

نوآوری، منحصر به فرد بودن، کارآیی و سودآوری از جمله ویژگی‌های یک ایده استارتاپی است. ایده‌ایی که به اشتغال زایی برای ساکنین کانادا و در نهایت رشد اقتصادی این کشور کمک کند. ایده تجاری شما می‌تواند قابلیت اجرا در صنعت  یا  بخش خاص و یا  استفاده در ترکیبی از بخش های مختلف را داشته باشد. به عنوان مثال، استفاده از راه حل‌های هوش مصنوعی در راه اندازی و سازماندهی یک شرکت حمل و نقل.

اگر قصد دارید در آینده کسب وکار خود را در حوزه بین المللی گسترش دهید، از همان ابتدا در برنامه ریزی خود این موضوع را در نظر داشته باشید. دولت کانادا از ایده‌های تجاری که چشم انداز خوبی دارند و می‌توانند به بازدهی و بهره وری برسند حمایت می کند.

برای یافتن بهترین ایده استارتاپ در کانادا نیاز به تحقیقات کافی و جامعی دارید. منطقه ایی که قصد دارید ایده خود را در آن اجرایی کنید، خوب بشناسید. شرایط ساکنان، زندگی، نیازها وکمبودها … را بررسی کنید.

چگونه برای برنامه ویزای استارتاپ کانادا اقدام کنیم؟

برای درخواست برنامه ویزای استارتاپ کانادا، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1.  Pitch Deck (مفهوم تجاری) خود را آماده کنید.
 2.  درخواستی  را برای سرمایه‌گذاران مخاطره‌پذیر، سرمایه‌گذاران فرشته یا مراکز رشد ارسال کنید Incubators، Venture capital یا Angel investors.
 3.  دریافت نامه پشتیبانی از سازمان(های) تعیین شده؛
 4.  درخواست  خود را برای اقامت دائم کانادا و اجازه کار ارسال کنید.
 5.  وارد  کانادا شوید و کسب و کار خود را اداره کنید.
 6.  اقامت دائم خود را دریافت کنید؛ و 
 7.  بعد از ۳ سال زندگی در کانادا می‌توانید شهروندی کانادا را به دست آورید.
مشاور مطمئن | سوگیموتو ویزا

اگر قصد دارید اقامت کانادا از طریق خرید بیزنس را به دست بیاورید، قبل از خرید به یک وکیل مهاجرت نیز نیاز دارید. وکیل مهاجرت شما با بررسی شرایط و نیازهای مهاجرتی شما و خانواده‌تان، بهترین روش مهاجرت را به شما معرفی می‌کند.

مراحل اخذ استارت آپ ویزای کانادا

احتمال شکست اقدام برای ویزای استارتاپ کانادا در صورت عدم بررسی کامل شرایط و نداشتن دید آگاهانه نسبت به کسب‌وکار نسبتا زیاد است. برای موفقیت پرونده خود، بهتر است با بررسی کلی این روش مهاجرتی، دانش کامل و ارزیابی شرایط خود، اقدام کنید. در زیر مراحل اخذ ویزای استارتاپ را مرور می‌کنیم:

1-     تحلیل ایده تجاری

ممکن است ایده شما در کشور خودتان نو و قابل رشد و ارزشمند باشد اما در بازار کانادا جایگاهی نداشته باشد، یا قابل عرضه در دنیای تکنولوژی مدرن و پیشرفته امروزی نباشد. حتی ممکن است طرح تجاری شما پتانسیل سوددهی برای مدت کوتاهی داشته باشد. بنابراین ارزیابی و تحلیل بازار کانادا و آگاهی از شرایط ایده آل برای ایده تجاری شما از قدم‌های اولیه در مهاجرت استارتاپ در کانادا است.

2-     بررسی شرایط ویزای استارتاپ کانادا

قدم بعدی اطلاع از شرایط تعیین شده توسط اداره مهاجرت کانادا برای ویزای استارتاپ است. پس قبل از هر اقدامی از واجد شرایط بودن خود اطمینان حاصل نمایید.

3-     مذاکره با سازما‌نهای حمایتی (Designated Organization) مورد تایید دولت کانادا

سازمان‌های حمایتی گروه‌های تجاری هستند که از استارتاپ‌هایی که از طریق برنامه ویزای استارتاپ کانادا قصد ورود به کانادا و شروع کسب و کار دارند، حمایت می‌کنند. این سازمان‌های حمایتی، فرآیند پذیرش خاص خود را برای پیشنهادها و معیارهایی که برای ارزیابی ایده‌های تجاری از آنها استفاده می‌شود دارند. زمینه‌های مورد حمایت، هزینه و شرایط همکاری، نوع حمایت، مقر کسب و کار و … جز فاکتورهایی هستند که در انتخاب سازمان حمایتی تاثیر گذار هستند. ابتدا لازم است سازمان حمایتی که با شرایط شما همخوانی دارد را پیدا کرده و سپس همکاری‌تان را شروع کنید.

4-     آماده سازی بیزنس پلن

شما باید به سازمان حمایتی مورد تایید دولت ایده خود را معرفی کرده و سودآور بودن و کاربردی بود آن را در کشور کانادا تشریح کنید. بیزنس پلن شامل طرح کلی، توضیحات، آینده کسب و کار، تحلیل بازار و روش های بازاریابی است. بیزینس پلن شما باید به قدری حرفه‌ای و مستحکم نوشته ‌شده باشد که توسط مراکز حمایتی مورد تایید دولت و سپس خود دولت کانادا ، هیچ نقطه ابهامی نداشته باشد. به هیچ عنوان با خرید یک بیزینس پلن آماده یا دانلود بیزینس پلن و تغییرات اعداد آن شانسی برای تایید مراکز حمایتی نخواهید داشت. برای آماده کردن بیزینس پلن ویزای استارت آپ استارتاپ کانادا بهتر است با یک متخصص کسب و کار و کارآفرینی مشورت کنید چرا که در صورت ناقص بودن این مدرک، درصد موفقیت شما در گرفتن نامه حمایتی به صورت قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

5-     دریافت نامه حمایتی

دریافت نامه حمایتی یا Letter of support منوط به تهیه و ارائه بیزنس پلن و گذراندن شرایط و دوره‌های مراکز حمایتی، خواهد بود. پس از دریافت نامه حمایتی؛ شما آماده راه اندازی کسب و کار خودتان هستید.

6-     ثبت درخواست ویزای استارت اپ

در این مرحله درخواست اقامت دائم خود و خانواده‌تان را به اداره مهاجرت کانادا ارسال می کنید. پاسخ درخواست ویزای استارتاپ کانادا پس از حدود ۲ تا ۳ سال مشخص خواهد شد.

7-     راه اندازی کسب و کار

مرحله آخر پس از ورود به کانادا و گرفتن اقامت دائم کاناداست که شما وارد کانادا میشوید و کسب و کارتان را شروع خواهید کرد.

نامه ساپورت ویزای استارت آپ کانادا

پس از نوشتن یک بیزینس پلن دقیق و قوی و ارائه به شرکت‌های سرمایه گذاری، در صورت تایید طرح کسب و کار یا بیزنس پلن، نامه حمایت یا Letter of Support  را دریافت خواهید کرد. این نامه حاوی اطلاعات کلی طرح کسب و کار، نام بیزینس، میزان تامین سرمایه و … می‌باشد.

مسلما نامه حمایتی را نمی‌توانید از هر شرکتی دریافت کنید. سازمان‌های مورد تایید دولت کانادا که شامل سه دسته Venture Capital، Angel Investors و Incubator ها هستند در این بخش معرفی شده اند.

سازمان‌های مورد تایید برای استارتاپ ویزای کانادا

به عنوان بخشی از الزامات و شرایط استارتاپ در کانادا باید مدرکی ارا ئه دهید (گواهی تعهد و نامه حمایتی) مبنی بر اینکه کسب و کار شما در واقع توسط یک سازمان تعیین شده حمایت می‌شود.

این اسناد جزئیات مربوط به توافق شما با یک یا چند سازمان تعیین شده را پوشش می‌دهد و برای درخواست ویزای استارت آپ در کانادا بسیار مهم است . برخلاف برنامه‌های سرمایه‌گذار فدرال و استانی، که متقاضیان باید خودشان سرمایه‌گذاری کنند، هیچ سرمایه‌گذاری از وجوه خود لازم نخواهد بود.

 ( Designated Organizations ) دریافت کرده‌اند، حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار از یک سرمایه گذار فرشته کانادایی یا حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار از یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر کانادایی که توسط دولت کانادا به رسمیت شناخته شده است، تضمین دریافت می‌کنند. اگر متقاضی در یک انکوباتور تجاری معتبر کانادایی پذیرفته شود، تضمینی دریافت نخواهند کرد!

Venture Capitals

شرکت‌های جزو این دسته به تامین سرمایه در حجم بالا معروف هستند یعنی در صورت اطمینان از کارایی طرح کسب و کار ارائه شده، تا بیش از ۲۰۰ هزار د لار کانادا را برای ایده‌های نوین سرمایه گذاری می‌کنند. نکته مهم در دریافت حمایت مالی از Venture Capital ها این است که باید کسب و کاری که عملی شده است را ارائه دهید نه ایده اولیه را! آنها از شرکت‌های نو پایی که پتانسیل رشد دارند اما در بحران یا رکورد مالی هستند و به کمک مالی نیاز دارند، حمایت می کنند.

فهرست شرکت های Venture CapitalDetails
 • 7 Gate Ventures
 • Arete Pacific Tech Ventures (VCC) Corp
 • BCF Ventures
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Extreme Venture Partners LLP
 • First Fund
 • Golden Venture Partners Fund, LP
 • iNovia Capital Inc.
 • Intrinsic Venture Capital
 • Lumira Ventures
 • Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)
 • PRIVEQ Capital Funds
 • Real Ventures
 • Red Leaf Capital Corp
 • Relay Ventures
 • ScaleUp Venture Partners, Inc.
 • Top Renergy Inc.
 • Vanedge Capital Limited Partnership
 • Version One Ventures
 • WhiteHaven
 • Westcap Management Ltd.
 • Yaletown Venture Partners Inc.
 • York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fun

Angel Investors

این دسته از شرکت‌های حمایتی شرایط نسبتا راحت تری نسبت به Venture Capitals دارند. این شرکت‌ها معمولا درصدی از سهام شرکتی که روی آن سرمایه گذاری می‌کنند را در ازای مبلغ سرمایه گذاری دریافت می‌کنند. حداقل مبلغی که Angel Investors برای توسعه استارتاپ‌ها سرمایه گذاری می‌کنند ۷۵ هزار دلار می‌باشد.

فهرست شرکت های سرمایه گذاری Angel Investor
 • Canadian International Angel Investors
 • Ekagrata Inc.
 • Golden Triangle Angel Network
 • Keiretsu Forum Canada
 • Oak Mason Investments Inc.
 • Southeastern Ontario Angel Network
 • TenX Angel Investors Inc.
 • VANTEC Angel Network Inc.
 • York Angel Investors Inc

Business Incubators

انکیوباتورها یا مراکز رشد -همانطور که از نام آنها بر می آید- سازمان های غیرانتفاعی هستند که سعی می کنند به استارتاپ ها و شرکت های نوپا کمک کند تا سریع تر گسترش پیدا کنند. نقش آنها آماده سازی استارتاپ‌ها برای شروع کسب و کار و فعالیت آنها است. Incubator ها مبلغی برای تخصیص به کسب و کار مورد نظر پرداخت نمی‌کنند.

آنها معمولا خدمات مفیدی مانند فضای اداری، مربیگری، آموزش مدیریت و حتی گزینه های راه اندازی سرمایه گذاری را ارائه می‌دهند. در تهیه بیزینس پلن و مدیریت هزینه‌ها به شما کمک می کنند. اشخاص کلیدی و سازمان های مناسب که برای شروع بیزینس به آنها نیاز دارید را معرفی می کنند و البته تمامی این خدمات را در ازای دریافت هزینه برای شما انجام می‌دهند. 

اگر یک انکیوباتور پروژه شما را بپذیرد، نشان می دهد که به مفهوم کسب و کار شما اعتقاد دارند و می‌خواهند شما را در رسیدن به موفقیت تجاری حمایت کنند.

هر یک از این مراکز سرمایه گذاری و حمایتی قوانین و شرایط متفاوتی برای سرمایه گذاری یا سهام درخواستی دارند. برای آگاهی از قوانین و شرایط می توانید به  وب سایت های رسمی این مراکز مراجعه کنید.

فهرست Business IncubatorsDetails
 • Alacrity Foundation
 • Agrivalue Processing Business Incubator
 • Food Processing Development Centre
 • Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)
 • Brilliant Catalyst
 • Creative Destruction Lab
 • Empowered Startups Ltd.
 • Extreme Innovations
 • Genesis Centre
 • Highline BETA Inc.
 • Innovacorp
 • Innovation Cluster – Peterborough and the Kawarthas
 • Innovation Factory
 • Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate Niagara
 • Invest Ottawa
 • Knowledge Park o/a Planet Hatch
 • LatAm Startups
 • Launch Academy – Vancouver
 • LaunchPad PEI Inc.
 • Millworks Centre for Entrepreneurship
 • NEXT Canada
 • North Forge East Ltd.
 • North Forge Technology Exchange
 • Pacific Technology Ventures
 • Platform Calgary
 • Pycap Inc (o/a Pycap Venture Partners)
 • Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
 • Ryerson Futures Inc.
 • Spark Commercialization and Innovation Centre
 • Spring Activator
 • The DMZ at Ryerson University
 • Toronto Business Development Centre (TBDC)
 • TSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
 • University of Toronto Entrepreneurship Hatchery
 • VIATEC
 • Waterloo Accelerator Centre
 • York Entrepreneurship Development Institute

هزینه‌های سازمان‌های مورد تایید استارتاپ کانادا

هزینه‌های شرکت‌های سرمایه گذار برای اخذ ویزای استارت آپ کانادا ش امل موارد زیر می‌شود:

Angel Investors & Venture Capitals: 

این دو گروه تمایل به سرمایه گذاری بر روی ایده‌های بزرگ‌تری دارند که تا حدودی به مرحله‌ی عملیاتی شدن رسیده‌اند و فقط مبلغی را برای توسعه‌ی کسب و کار مورد نظر به آن تزریق می‌کنند. بنابراین، افرادی که از این دو گروه سرمایه گذاری، حمایت گرفته باشند ، مجبور به پرداخت مبلغی به آن ها نیستند.

Incubators:

 افرادی که از این گروه برای حمایت مالی کمک میگیرند، بابت برگزاری دو ره‌های آموزش کسب و کار و یا منتورشیپ باید مبلغی رو هم پرداخت کنند. این با توجه به خدمات ارائه شده و زمینه همکاری متفاوت است. خدمات برخی از این مراکز رایگان است در حالیکه برای دریافت خدمات بعض ی از انکوباتورها تا 120 هزار دلار باید هزینه پرداخت کنید.

تمکن مالی ویزای استارت آپ کانادا

یکی از مهم‌ترین شرایط دریافت ویزای استارتاپ کانادا، ارائه مدارکی است که نشان دهد شما از تمکن مالی کافی برخوردار هستید و توانایی تقبل هزینه‌های خود و افراد تحت تکفل خود را دارید. مسلما ارائه تمکن مالی بیشتر می‌تواند نکته مثبتی در تایید پرونده محسوب شود.

از طریق مراجعه به وب سایت اداره مهاجرت کانادا می‌توانید از میزان هزینه لازم که بر اساس تعداد نفرات خانواده تعیین شده است اطلاع پیدا کنید. این هزینه‌ها هر سال توسط دولت کانادا بررسی و به روز رسانی می شود.

درجدول زیر میزان تمکن مالی مورد نیاز به ارائه به ازای هر نفر آورده شده است.

نکته: اگر قصد مهاجرت با خانواده را دارید ماهیانه حدود ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار کانادا برای تامین هزینه‌های خود در نظر داشته باشید.

تعداد اعضای خانوادهحداقل تمکن مالی
(دلار کانادا)
۱۱۳,۲۱۳
۲۱۶,۴۴۹
۳۲۰,۲۲۲
۴۲۴,۵۵۳
۵۲۷,۸۴۷
۶۳۱,۴۰۷
۷۳۴,۹۶۷
برای هر نفر بیشتر از هفت نفر۳,۵۶۰

تحصیلات برنامه ویزای استارت آپ کانادا

متقاضیان ویزای استارتاپ کانادا با هر سطح و مدرک تحصیلی، در صورت داشتن ایده تجاری قابل اجرا و البته دارا بودن سایر شرایط می‌توانند برای درخواست اقامت دائم کانادا اقدام کنند. در واقع سطح تحصیلات در ویزای استارتاپ کانادا تاثیری ندارد. اما دارا بودن تحصیلات دانشگاهی، در کنار ایده خلاقانه می‌تواند پرونده قوی و بی‌نقص‌تری تشکیل بدهد. مسئولان شرکت‌های سرمایه گذاری با بررسی پرونده شما متوجه خواهند شد که شما توانایی و تخصص لازم را برای تاسیس استارتاپ در کشور کانادا خواهید داشت و می‌توانید از سرمایه‌ایی که در اختیار شما می‌گذارند بهترین استفاده و بهره‌وری را داشته باشید. البته سطح زبان انگلیسی مورد نیاز برنامه استارت آپ کانادا حداقل سطح 5 در سیستم CLB ( آیلتس 5) است.

چرا درخواست استارت آپ کانادا ممکن است به تاخیر بیفتد یا رد شود؟

گاهی اوقات در صورتی که افسر مهاجرت کانادا به واقعی بودن مدارک یا ام کان‌ شرکت متقاضی در برنامه ویزای استارت آپ کانادا شک داشته باشد، پروسه بازبینی یا Peer Review را آغاز می‌کند. هیئت بازبینی، وظیفه دارد در خصوص نهاد تعیین شده بررسی‌های مناسب را انجام داده و اطمینان حاصل کند که موسسه تعیین شده مطابق با استانداردهای صنعت و قوانین رفتار کرده است.

در لیست زیر نکات مهمی که ممکن است منجر به Peer Review یا رد درخواست برنامه مهاجرت به کانادا از طریق ویزای استارتاپ شود را می‌خوانید:

 • واحد سرمایه‌گذاری دارای درصد نامتناسبی از سهام است یا نقشی کم یا ب دون نقش در کنترل قانونی کسب‌وکار دارد.
 • فرد متقاضی کنترل یا ارزش سهام کمی در تجارت دارد.
 • اکثر متقاضیان همگی با یکدیگر مرتبط هستند یا فاقد تجربه یا تحصیلات هستند.
 • هیچ مالکیت معنوی به پروژه آورده نشده است، و به نظر می رسد که طرح تجا ری بسیار «کوکی برش» است.
 • سازمان تعیین شده هزینه‌های غیرعادی بالایی را دریافت کرده است.
 • یک تیم مدیریتی با عدم تجربه راه اندازی کسب و کار تشکیل شده است.
 • متقاضیان در ارائه شواهدی که نقش اساسی آنها را در شرکت تأیید می کند، کوتاهی می کنند. 
 • متقاضی در طول دوره ای که به طور قانونی مجوز کار در کانادا را داشته است، در راه اندازی کسب و کار و بیزنس خود پیشرفت قابل توجهی نکرده است.

در پروسه مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا به طور کلی، باید شواهد و مستندات محکم و قابل توجهی در پرونده خود ارائه دهید. نشان دادن تعهد و توانایی در راه اندازی کسب وکار با ایده استارتاپ در جلب نظر مثبت افسر مهاجرت بسیار تاثیر گذار است.

جذابیت‌های ویزای استارتاپ کانادا | سوگیمتو ویزا
برنامه استارتاپ مسیر مستقیم اقدام برای گرفتن اقامت دائم کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزا در روش استارتاپ کانادا

امکان ریجکت شدن ویزای کانادا در تمام روش‌های مهاجرتی وجود دارد. داشتن اطلاعات و آگاهی از دلایل مهم ریجکتی در هر روش می‌تواند در ته یه مدارک و کامل کردن پرونده تاثیر گذار باشد.

ارائه اصول اولیه برای جلوگیری از ریجکت شد ن پرونده است. به نکات زیر دقت کنید:

 • نمره مدرک زبان 
 • نبود گواهی تمکن مالی
 • سابقه کیفری مشکلات خاص پزشکی 
 • ارائه مدارک جعلی
 •   تشخیص عملیاتی نبودن طرح تجاری
 •   نبود تجربه کافی و تخصص در تیم استارتاپ

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا

مدت زمان رسیدگی به پرونده و درخواست‌ها به طور دقیق مشخص نیست. متقاضیان باید توجه داشته باشند که مدارک خود را به طور کامل ارسال کرده تا پردازش شوند در غیر این صورت، در صورت ناقص بودن، پرونده بدون پردازش به متقاضی ارسال می‌شود. 

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به طور مستقیم با ایده افراد و نیاز کشور کانادا به ایده ارتباط دارد. هرچه کشور کانادا نیاز بیشتری به ایده داشته و ایده خوب و مشخص شده با شد، این ویزا سریع‌تر صادر می‌گردد. به طور تقریبی مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا تا ۲ سال به طول می‌انجامد. 

تاخیر در مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا به طور معمول به ۲ دلیل صورت می‌گیرد:

 • در صورتی که اداره مهاجرت به دلیل مسائل امنیتی و کیفری لازم ببیند را جع به پیشینه متقاضی تحقیق بیشتری به عمل آورد.
 • دفتر ویزا لازم بداند برای تایید اطلاعات متقاضی با دفتر ویزای دیگر در خارج یا داخل کشور کانادا تماس برقرار کند.

در صورتی که افراد قصد دارند سریع‌تر از زمان تعیین شده وارد خاک کانادا شود؛ می‌توانند ویزای کار دریافت کرده و کسب و کار خود را راه‌اندازی کنند. پروسه مدت زمان اخذ ویزای کار از مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا کمتر است.

همچنین جهت اطلاع از مدت زمان صدور ویزای استارتاپ، می‌توانید از طریق مراجعه به لینک اداره مهاجرت کانادا، و طی کردن مراحل نوشته شده، مدت زمان تخمینی پروسه ویزای استارتاپ کانادا را بدانید.

اجازه کار برای مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا

Work Permit for Start-Up Visa همان  اجازه کار کوتاه مدت محسوب می‌شود. پس از دریافت این مجوز افراد می‌توانند به عنوان کارآفرین برای توسعه طرح و کسب و کار خود در کانادا مشغول به کار شوند. این مجوز یک سال اعتبار دارد و به افرادی که برای اقامت دائم کانادا اقدام کرده‌اند، این امکان داده می‌شود در طول بررسی درخواست خود کسب و کارشان را راه اندازی کنند. اغلب پروسه بررسی درخواست در فاصله یک سال به طول می‌انجامد. در مواردی می‌توان مجوز را تمدید نمود. 

شرایط برای گرفتن اجازه کار:

 • اخذ Letter of Support (نامه ساپورت)
 • ارائه Commitment Certificate (گواهینامه تعهد)
 • سکونت در استانی به جز کبک
 • تمکن مالی، تامین هزینه و داشتن سرمایه کافی در طول مدت ۵۲ هفته
 • پرداخت هزینه توافق کارفرما

برخی هزینه‌های اجازه کار:

هزینه‌های اجازه کارمبلغ به دلار کانادا
هزینه توافق کارفرما۲۳۰
هزینه کارفرما۲,۰۷۵
(شامل ۵۰۰ دلار کانادا اجازه اقامت دائم و ۱,۵۷۵ دلار کانادا بررسی پرونده)
اجازه کار برای متقاضی۱,۳۲۵
اجازه کار برای همسر متقاضی۲۲۵
اجازه کار برای فرزند متقاضی۱۰۰
Biometrics (انگشت نگاری)۸۵ دلار کانادا (به ازای دو نفر: ۱۷۰)

هزینه‌های ویزای استارتاپ کانادا

دولت کانادا برای بررسی پرونده و ارائه ویزای استارتاپ هزینه‌هایی را دریافت میکند.

اطلاعات دقیق در این مورد را با مراجعه به وب سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا می توانید ببینید. 

هزینه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ شامل موارد ذیل می‌شود:

 1. هزینه‌های شرکت‌های حمایتی مورد تایید اداره مهاجرت
 2. هزینه دولتی رسیدگی به پرونده‌های ویزای استارت آپ استارتاپ کانادا
 3. هزینه دولتی درخواست اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ استارتاپ کانادا
 4. هزینه بررسی پرونده در اداره مهاجرت Processing Fees
 5. هزینه اقامت دائم Permanent Residence Fee
 6. هزینه بیومتریک ویزا
 7. هزینه‌های فرعی مانند گواهی های پزشکی و عدم سوء پیشینه

در جدول زیر اطلاعاتی به صورت جزئی بیان شده است. دقت داشته باشید که ویزای استارت آپ کانادا جزو ویزاهای بیزینسی تقسیم بندی می‌شود و در مورد هزینه‌های این نوع ویزا باید بخش مهاجرت از طریق بیزینس را بررسی کنید.

محل هزینههزینه (دلار کانادا)
بررسی پرونده۱,۶۲۵
حق اقامت دائم۵۱۵
هزینه بررسی پرونده همسر و اقامت دائم۱,۳۶۵
برای هر فرزند۲۳۰
ورک پرمیت کانادا برای هر نفر۱۵۵
Biometrics (انگشت نگاری) برای یک نفر۸۵
Biometrics (انگشت نگاری) خانواده۱۷۰
Biometrics (انگشت نگاری) گروه سه نفره یا بیشتر۲۵۵

اعضای کلیدی و غیر کلیدی در راه اندازی استارتاپ در کانادا

Essential Applicants مه استارتاپ بدون آنها غیرممکن است. در پرونده استارتاپ اگر افراد اصلی و کلیدی پروژه تایید نشوند، پرونده افراد غیر اصلی نیز تایید نخواهند شد.

اعضای غیر اصلی Non-essential Applicants  اعضایی هستند که نقش‌شان به انداره افراد اصلی مهم نیست. در واقع پروژه بدون این افراد هم می‌تواند ادامه داشته باشد و نبودن اعضای غیر اصلی نمی‌تواند لطمه زیادی به روند اجرای پروژه بزند.

به صورت کلی اگر افرد اصلی یا وابستگان آن‌ها تایید نشوند، تایید یا عدم تایید افراد غیر اصلی بی‌تاثیر خواهد بود.

شباهت و تفاوت ویزای کارآفرینی و ویزای استارتاپ چیست؟

مهاجرت استارتاپ در کانادا بیشترین شباهت را با روش مهاجرت از طریق کارآفرینی دارد. برای هر دو روش مهاجرتی متقاضیان باید برنامه‌ای قوی و متمایز ارائه داده، سابقه کاری قوی و مرتبط به برنامه ارائه شده، داشته باشند. علاوه بر شباهت، تفاوت‌هایی برای این دو روش باید در نظر گرفت.

تفاوت ویزای کارآفرینی و ویزای استارتاپ چیست؟

تفاوت هاشرایط ویزای استارتاپشرایط ویزای کارآفرینی
اقامتاقامت دائم کشور کانادا از همان ابتدادر ابتدا اقامت موقت(۱ تا ۲ ساله)
ایده و طرح ارائه شدهنیاز به ارائه ایده‌ای جدید و خلاقانهبدون نیاز به ارائه ایده‌ای جدید
احتمال شکستاحتمال شکست ایده‌ زیاداحتمال شکست ایده‌ کم(در صورتی که ایده قبلا در کشور کانادا اجرا شده باشد)
سرمایه اولیهارائه تمکن مالی بدون نیاز به ارائه مبلغی برای سرمایه گذاریعلاوه بر ارائه تمکن مالی، نیاز به داشتن مبلغی برای سرمایه گذاری
حضور در کانادادر ۵ سال اخیر ۳ سالدر یک سال ۹ تا ۱۰ ماه
مدرک زبانCLB5CLB5(در صورت داشتن سطح بالاتر امتیاز بیشتری دریافت می‌شود؛ در برخی استان‌های کانادا CLB4 هم مورد تایید است)
دیگر شرایط عمومیمدرک و تجربه کاری مرتبط با برنامه ارائه شدهتجربه کاری، مدرک تحصیلی بالا، سن مناسب

اقامت کانادا از طریق استارتاپ

افرادی که قصد گرفتن ویزای استارتاپ را دارند، می‌دانند شرایط و قوانین ویزای استارتاپ چیست. برای اخذ اقامت دائم کانادا شرایط خاصی وجود ندارد، همان شرایط و قوانین دریافت ویزا برای گرفتن اقامت صدق می‌کند. این روش از سریع‌ترین روش‌های سرمایه‌گذاری برای گرفتن اقامت دائم کانادا محسوب می‌شود.

متقاضیان می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان برای خود و خانواده‌شان اقامت کانادا را بگیرند. همچنین در صورتی که متقاضی در ۵ سال اخیر زندگی خود حداقل ۳ سال آن را در کشور کانادا سکونت داشته باشد، می‌تواند برای اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا اقدام نماید. 

تعداد اعضای تیم استارتاپ کانادا | سوگیموتو ویزا
یک کسب و کار استارتاپی قابلیت شراکت تا ۵ نفر و اخذ اقامت برای اعضای خانواده آنها را دارد.

ویزای همراه برای همسر و فرزند متقاضی

 • در صورتی که افراد قصد مهاجرت از طریق استارتاپ به کانادا و درخواست اجازه کار  را دارند، می‌توانند برای افراد وابسته خود (همسر و فرزند) را تحت شرایطی همراه خود کنند. 
 • در صورتی که همسر متقاضی قصد اشتغال در کشور کانادا را دارد، متقاضی می‌تواند برای دریافت  اجازه کار  باز (Open Work Permit) کند.
 • در صورتی که فرزند متقاضی قصد تحصیل در کشور کانادا  را دارد، متقاضی می‌تواند برای دریافت اجازه تحصیل (Study Permit) اقدام نماید. متقاضی برای فرزند زیر سن تحصیل باید ویزای Visitor یا eTA دریافت کند.

ظرفیت ویزای کانادا از طریق استارتاپ

در زیر لیست مدارک مورد نیاز برای ویزای استارت آپ کانادا به دو بخش مدارک عمومی و مدارک مربوط به طرح استارتاپ تقسیم شده است.

مدارک عمومی

 • شناسنامه
 • پاسپورت با اعتبار مناسب
 • مدارک شناسایی به صورت ترجمه رسمی
 • گواهی ازدواج (در صورت وجود)
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی مدرک زبان
 • مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • ارزشیابی مدرک تحصیلی

مدارک مربوط به طرح تجاری

 • بیزینس پلن
 • مدارک تحقیقات بازار 
 • نامه ساپورت
 • رزومه کامل متقاضی و گروه
 • گواهی تمکن مالی
 • اسناد املاک و مستغلات
 • گواهی کسب و کار و مدیریتی

مدارک لازم برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا

ظرفیت استارتاپ و خوداشتغالی کانادا محدود است و با گذشت زمان، تعداد پرونده‌هایی که این کشور قادر به بررسی است، کاهش یافته است. برای نمونه، در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲۷۵۰ پرونده بررسی نمی‌شد، اما در سا ل ۲۰۲۰ تعداد پرونده‌های قابل بررسی در این دو برنامه به ۲۰۰۰ رسید و در سال ۲۰۲۱ حتی به نصف کاهش یافت و به ۱۰۰۰ پرونده رسید.

این امر نشان می‌دهد که کشور کانادا شرایط ویزای استارتاپ و خوداشتغالی خود را سخت‌تر کرده و با سخت‌گیری بیشتری پرونده‌ها را بررسی می‌ کند. این موضوع برای متقاضیان این ویزاها چالش برانگیز است و برای افزایش شانس خود در دریافت ویزا، باید از ایده‌های خلاقانه و نو استفاده کنند، برنامه‌هایی منظم، خوب و فکر شده داشته باشند.

علاوه بر این، متقاضیان برای افزایش شانس خود باید با وکیل حاذق و قابل اعتماد در زمینه ویزای استارتاپ مشورت کنند. یک مشاور مجرب می‌تواند به درک بهتر فرایند کمک کند، اشتباهات احتمالی را از بین ببرند و بتوانند با اطمینان بیشتری در فرآیند پیش بروند.

تیم استارتاپ | سوگیموتو ویزا
در راه اندازی استارتاپ در کانادا اعضای کلیدی و غیر کلیدی نقش دارند.

استارت آپ‌های موفق کانادا

10 استارتاپ موفق در کانادا

در کانادا استارتاپ‌های زیادی وجود دارند که بسیار موفق شده و اکنون در سطح جهانی مشغول فعالیت هستند و خدمات گسترده ایی را به مشتریان و مصرف کنندگان ارائه می دهند.

در زیر با 10 استارتاپ برتر کانادا آشنا می شویم:

Ada

Ada شرکتی است که در ارائه ربات های چت پشتیبانی مشتری تخصص دارد.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2016
 • موسس: Mike Murchison
 • فعال در صنعت: هوش مصنوعی، سیستم های هوشمند، یادگیری ماشینی، SaaS  و نرم افزار
 • تعداد کارمندان: 101-250
 • تعداد سرمایه گذاران: 16 نفر
ApplyBoard

 یک پورتال درخواست آنلاین برای تحصیل در خارج از کشور است.

 • واقع در : واترلو
 • سال تاسیس : 2015
 • موسس: Martin Basiri, Massi Basiri, Meti Basiri
 • فعال در صنعت: هوش مصنوعی، تحصیل، اینترنت و نرم افزار
 • تعداد کارمندان: 1001-5000
 • تعداد سرمایه گذاران: 20 نفر
 • سرمایه: $483,480,000
Wealthsimple

سرمایه گذاران می توانند از ابزارهای مالی Wealthsimple برای رشد و مدیریت پول خود استفاده کنند.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2014
 • موسس: Brett Huneycutt, Michael Katchen, Rudy Adler
 • فعال در صنعت: مالی، خدمات مالی، فین تک FinTech، سرمایه گذاری تاثیرگذار، امور مالی شخصی
 • تعداد کارمندان: 251-500
 • تعداد سرمایه گذاران:  17
 • سرمایه: CA$1,130,900,000
Tenstorrent

Tenstorrent یک کسب و کار رایانه ای است که پردازنده هایی را برای کمک به آموزش سریع تر و سازگاری الگوریتم ها ایجاد می کند.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2016
 • موسس: Ivan Hamer, Ljubisa Bajic, Milos Trajkovic
 • فعال در صنعت: مدار مجتمع ویژه برنامه (ASIC)، هوش مصنوعی، الکترونیک، سخت افزار، یادگیری ماشین
 • تعداد کارمندان: 101-250
 • تعداد سرمایه گذاران: 7 نفر
 • سرمایه: $234,549,999
Coinsquare

Coinsquare یک صرافی ارز دیجیتال است که در آن می توانید بیت کوین، اتریوم، XRP و سایر ارزهای دیجیتال را خریداری و بفروشید.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2014
 • موسس: Virgile Rostand
 • فعال در صنعت: بیت کوین، بلاک چین، ارز دیجیتال، خدمات مالی، پلتفرم معاملاتی
 • تعداد کارمندان: 51-100
 • تعداد سرمایه گذاران: 4 نفر
 • سرمایه: $98,470,113
Kepler Communications

Kepler Communications شرکتی است که با ارتباطات ماهواره ای سروکار دارد.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2015
 • موسس: Jeffrey R Osborne, Mark Michael, Mina Mitry, Samer Bishay, Wen Cheng Chong
 • فعال در صنعت: ارتباطات ماهواره ای، مخابرات
 • تعداد کارمندان: 11-50
 • تعداد سرمایه گذاران: 24 نفر
 • سرمایه: $85,060,177
SkyWatch

SkyWatch یک زیرساخت دیجیتالی است که امکان توزیع داده ها و اطلاعات رصد زمین را فراهم می کند.

 • واقع در : واترلو
 • سال تاسیس : 2014
 • موسس: Dexter Jagula, James Slifierz, Roland Sing
 • فعال در صنعت: کلان داده، رایانش ابری، فناوری اطلاعات
 • تعداد کارمندان: 11-50
 • تعداد سرمایه گذاران: 19 نفر
 • سرمایه: $28,220,700
Wave

Wave خدمات مالی سفارشی شده (پرداخت، حقوق و دستمزد) و همچنین نرم افزار رایگان برنده جوایز را برای مشاغل کوچک/خرد در سراسر جهان ارائه می دهد.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2009
 • موسس: James Lochrie, Kirk Simpson
 • فعال در صنعت: حسابداری، اپلیکیشن ها، رایانش ابری، خدمات مالی، فین تک، منابع انسانی، موبایل، پرداخت، کسب و کارهای کوچک و متوسط، نرم افزار
 • تعداد کارمندان: 101-250
 • تعداد سرمایه گذاران: 16 نفر
 • سرمایه: $79,751,425
Xanadu

Xanadu یک شرکت تجاری است که تراشه‌های فوتونیک سیلیکون کوانتومی را برای محاسبات کوانتومی فوتونیک ترکیب و می‌سازد.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2016
 • موسس: Christian Weedbrook
 • فعال در صنعت: هوش مصنوعی، کلان داده، سخت افزار، محاسبات کوانتومی، نرم افزار
 • تعداد کارمندان: 51-100
 • تعداد سرمایه گذاران: 16 نفر
 • سرمایه: $135,621,646
Financeit

Financeit به کسب و کارها و مصرف کنندگان آنها کمک می کند تا فرآیندهای پیچیده ی فروش را ساده کنند.

 • واقع در : تورنتو
 • سال تاسیس : 2007
 • موسس: Casper Wong, Michael Garrity, Paul Sehr
 • فعال در صنعت: وام مصرف کننده، امور مالی، خدمات مالی، فین تک، موبایل، پرداخت
 • تعداد کارمندان: 251-500
 • تعداد سرمایه گذاران: 10 نفر
 • سرمایه: $61,399,251

سوالات متداول

هزینه ویزای استارتاپ چقدر است؟

هزینه ویزای استارتاپ ثابت نبوده و به عوامل مختلفی همچون وسعت طرح و ایده، هزینه تبلیغات و بازاریابی در سطح جهان، منابع انسانی، تحقیق بازار، حسابداری، آموزش کارمندان، زیر ساخت شرکت و غیره بستگی دارد.

افراد در سرمایه گذاری ویزای استاراپ افراد باید با از پول خودشان استفاده کنند؟

خیر، برای سرمایه گذاری نیازی به پول افراد متقاضی نیست. این سرمایه از گروه زیر مجموعه سازمان‌های تعیین شده تامین می‌شود. 
متقاضیانی که با درخواست و ایده‌شان موافقت شود، باید حداقل سرمایه برای راه اندازی کسب و کار در کانادا را مد نظر قرار دهند.
برای مثال حداقل سرمایه ۲۰۰ هزار دلار برای شرکت Venture Capitals نیاز است، حداقل سرمایه ۷۵ هزار دلار برای شرکت Angel Investor نیاز است و در صورت پذیرفته شدن در برنامه‌های شرکت Incubator، متقاضیان نیازی به تامین سرمایه ندارند.

خرید و راه اندازی کسب و کار بهتر است یا دریافت ویزای استارتاپ؟

افراد طبق شرایط خود و از طریق مشورت با وکیل مهاجرت حاذق و با تجربه، باید شانس خود را با برنامه‌های مختلف مهاجرتی سنجیده و بهترین آن را انتخاب کنند.

چگونه متقاضیان از سازمان‌های تعیین شده نامه حمایت دریافت کنند؟

ایده و طرح کسب و کار افراد متقاضی باید برای سازمان‌ها ارزش حمایت و پشتیبانی داشته باشد. پروسه اقدام برای سازمان‌ها متفاوت است. برای کسب اطلاعات، افراد باید با آن سازمان در ارتباط باشند.

امکان پشتیبانی از طرف دو حامی وجود دارد؟

بله، در صورتی که چند سازمان تعیین شده از ایده متقاضی استقبال کنند، سازمان‌ها تنها یک گواهینامه تعهد و نامه حمایت برای متقاضی صادر می‌کنند. به این نوع حمایت سندیکا می‌گویند. 
در این حالت متقاضی باید مقدار سرمایه برای سازمانی که مبلغ بیشتری لازم دارد را دریافت کند و یکی از سازمان‌ها نقش اصلی را ایفا می‌کند. برای مثال اگر شرکت Venture Capitals و شرکت Angel Investor علاقه‌مند به سرمایه گذاری روی ایده فردی هستند، سرمایه کلی آن کسب و کار ۲۰۰ هزار دلار می‌شود. اما در صورتی که شرکت‌ها فقط از سازمان Angel Investor باشند، سرمایه ۷۵ هزار دلار می‌شود.

آیا ورود با هر نوع بیزنس‌ برای اخذ ویزای استارتاپ امکان پذیر است؟

خیر، باید محصول کسب و کار افراد از نوع پتانسیل رشد بالا (high-growth) باشد.

چندین متقاضی از طریق یک برنامه کسب و کار می‌توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند؟

حداکثر ۵ متقاضی؛ این افراد باید حداقل ۱۰٪ حق رای کسب و کار و شرکت را داشته باشند. هرکدام از افراد به طور دقیق توسط اداره مهاجرت کانادا بررسی می‌شوند، بنابراین باید شرایط ویزای استارتاپ را داشته باشند. 
باید توجه داشت که اگر به هر دلیلی یکی از افراد متقاضی از سوی افسر پرونده مردود شود، تمامی افراد متقاضی مردود خواهند شد.

در صورتی که کسب و کار استارتاپی با شکست مواجه شود، در روند اقامت تغییری ایجاد می‌شود؟

خیر، در صورتی که کسب و کار متقاضی با شکست مواجه شود، تغییری در روند و وضعیت اقامت دائم ایجاد نمی‌شود؛ زیرا دولت کانادا با ماهیت راه‌اندازی استارتاپ آشنا است. خطر این نوع برنامه بین بخش خصوصی و دولتی تقسیم می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *