Search
Close this search box.

کردیت کارت در کانادا (دریافت و استفاده از کردیت کارت)

یکی از مهم‌ترین نکات برای آن دسته از مهاجران کانادا که تازه به این کشور وارد شده‌اند، مدیریت امور مالی است. ممکن است مهاجران تازه وارد به کشور کانادا راه‌های مختلفی برای پرداخت هزینه‌های زندگی انتخاب کنند؛ اما استفاده از کردیت کارت در همان ابتدای ورود به همه مهاجران توصیه می‌شود.

کردیت کارت (Credit Card) به معنای کارت اعتباری است. درواقع اعتبار این کارت مبتنی بر اعتبار مالی و مدیریتی صاحبان آن است.

کردیت کارت برای تازه واردان به کانادا | سوگیموتو ویزا

کردیت کارت در کانادا (Credit Cards in Canada)

کردیت کارت‌ها در واقع برمبنای اعتبار اشخاص به آن‌ها اجازه پرداخت می‌دهند؛ این مبلغ پرداختی درواقع در حساب فرد وجود ندارد و به صورت بدهی از بانک ثبت خواهد شد. بسته به بانک یا مؤسسه مالی که کردیت کارت خود را از آن دریافت کرده باشید نوع و مهلت پرداخت بدهی و میزان اعتبار ماهیانه قابل تخصیص متفاوت خواهد بود.

چگونگی استفاده از کارت‌های اعتباری و مهم‌تر از آن داشتن نظم در پرداخت بدهی‌ها در طولانی مدت مورد بررسی قرار می‌گیرد. در نهایت عملکرد خوب فرد دارنده کارت اعتباری در استفاده از آن باعث می‌شود که بانک‌ها فرصت‌ دریافت وام‌های مختلف برای آن شخص را افزایش دهند.

مزایای استفاده از کردیت کارت برای تازه واردان به کانادا

استفاده از کردیت کارت برای تازه واردان به کانادا و در کل تمام ساکنین این کشور مزایای فراوانی دارد. در ادامه تمامی امتیازات استفاده از کارت اعتباری را آوده‌ایم.

 • با استفاده از کردیت کارت پاداش‌های مالی دریافت کنید: مؤسسات بسیاری از کردیت کارت‌ها در صورت استفاده مداوم و اصولی از کارت‌های اعتباری به کاربران خود پاداش‌های بسیار جذابی می‌دهند. برای مثال در صورتی که به‌طور مداوم از کارت اعتباری خود برای خریدهای روزانه استفاده کنید ممکن است پس از مدتی درصدی از مبلغ اقلام خریداری شده توسط مؤسسه ارائه دهنده کارت اعتباری بازپرداخت شود. بدین صورت می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.
 • کردیت کارت بسیار ایمن است: از آنجایی که مؤسسات ارائه‌دهنده کارت‌های اعتباری به‌طور دقیق تراکنش‌های مالی کاربران خود را تخت نظر می‌گیرند امکان سوء‌ استفاده کلاه‌برداران به حداقل می‌رسد. در صورتی که به هر شکلی متوجه مورد مشکوکی در تراکنش‌های مالی خود شدید می‌توانید آن را به راحتی با مؤسسه کردیت کارت خود در میان بگذارید تا از سوء استفاده جلوگیری شود.
 • در صورت استفاده از کردیت کارت لزومی به حمل پول نقد وجود ندارد: از آنجایی که می‌توان با کردیت کارت تمامی انواع پرداخت را انجام داد دیگر الزامی به حمل پول نقد وجود ندارد.
 • امکان پیگیری و رصد تراکنش‌ها وجود دارد: در صورت استفاده از کردیت کارت می‌توانید تراکنش‌های مالی خود را به‌طور دقیق رصد کنید. بدین شکل می‌توانید برنامه‌ریزی مالی بسیار دقیقی داشته باشید و حساب خود را مدیریت کنید.
 • کارت‌های اعتباری می‌توانند اعتبار بخش باشند: همانطور که پیش‌تر اشاره شد استفاده مداوم، مسئولانه و قانون‌مند از کردیت کارت می‌تواند اعتبار مالی شما در بانک‌ها و مؤسسات مالی را افزایش دهد. در این صورت امکان دریافت وام‌هایی مانند وام خودرو یا مسکن بسیار آسان خواهد بود.

نحوه دریافت کارت اعتباری برای تازه واردان به کانادا

 • استفاده از برنامه تخصیص کارت اعتباری یکی از بانک‌ها که برای تازه واردان به کانادا ایجاد شده باشد.
 • قرار دادن مقداری وثیقه در بانک برای دریافت Secured Credit Card 
 • اقدام از طریق مؤسسات مالی که می‌توانند سابقه اعتباری شما در خارج از کانادا را مورد بررسی قرار دهند.

استفاده از برنامه بانک ها برای تازه واردان

خوشبختانه ۵ عدد از بهترین بانک‌ های کانادا امکان دریافت کارت اعتباری برای تازه واردان به این کشور را فراهم کرده‌اند. این ۵ بانک شامل Scotiabank، TD Canada Trust، CIBC، RBC، BMO می‌شوند؛ اگرچه این ۵ بانک تنها گزینه‌های پیش روی نو ورودان به کانادا نخواهند بود اما به‌طور حتم از بهترین انتخاب‌ها به حساب می‌آیند.

هر یک از این بانک‌ها بدون بررسی سابقه اعتباری مهاجران تازه وارد به کانادا به آن‌ها کارت اعتباری مناسبی ارائه می‌کنند؛ برای دریافت این کارت کافی است در آن بانک‌ها حساب داشته باشید.

دریافت Secured Credit Card

یکی دیگر از راه‌های دریافت کردیت کارت برای تازه واردان، واریز وثیقه پس از افتتاح حساب بانکی در کانادا است. دقت داشته باشید که برای دریافت کارت اعتباری Secured نیازی به سرمایه ‌گذاری در بانک وجود ندارد. تنها مبلغی در بانک به عنوان تضمین قرار داده می‌شود تا بانک مورد نظر با همان سقف مبلغ به کارت شما اعتبار دهد.

بدیهی است که در صورت عدم پرداخت کامل بدهی به شکل تعیین شده بانک مبلغ وثیقه را مصادره کرده و از تخصیص اعتبار بیشتر خودداری خواهد کرد. در صورتی که گردش مالی به‌خوبی مدیریت شود اعتبار مالی شخص در دراز مدت افزایش خواهد یافت.

دریافت کردیت کارت با اعتبار مالی خارج از کانادا

برای دریافت کردیت کارت از این طریق نیازی به سرمایه گذاری در بانک های کانادا وجود ندارد و هیچ مبلغی به‌عنوان وثیقه گرفته نمی‌شود.

در این حالت مؤسسه مالی سابقه اعتباری فرد در خارج از کانادا را بررسی می‌کند و بر همین اساس کارت اعتباری و سقف اعتبار آن برای فرد را تعیین می‌کند.

لازم به ذکر است که راه‌های اول و دوم دریافت کارت اعتباری که مورد اشاره قرار گرفتند بسیار رایج‌تر از این راه هستند و بنابراین مؤسسات کمی وجود دارند که از این طریق به ارائه کارت اعتباری بپردازند.

به هر حال در صورتی که قصد استفاده از این راه را داشته باشید می‌توانید به شرکتی مانند American Express مراجعه کنید.

خرید اینترنتی با کردیت کارت | سوگیموتو ویزا
برای دریافت کردیت کارت کافیست حساب بانکی داشته باشید.

شرایط دریافت کارت اعتباری برای تازه واردان به کانادا

 • متقاضیان دریافت کردیت کارت باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • متقاضیان دریافت کردیت کارت باید ساکن کانادا باشند؛ توجه داشته باشید که در اغلب موارد سکونت در کانادا مورد بررسی قرار می‌گیرد و مجوز اقامت دائم ملاک ارزیابی نیست. شما با اجازه تحصیل یا اجازه کار در کانادا می‌توانید درخواست کردیت کارت دهید. کسانی که با ویزای ویزیتوری (توریستی) داخل کانادا هستند معمولاً امکان گرفتن کردیت کارت را ندارند!
 • باید شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number) داشته باشید.

جریمه عدم پرداخت بدهی کارت اعتباری برای تازه واردان به کانادا

میزان و نوع پرداخت جریمه عدم پرداخت بدهی کارت‌های اعتباری به شرایط و عوامل مختلفی بستگی دارد. می‌توان گفت که بانک‌های مختلف مبالغ جریمه متفاوتی را برای عدم پرداخت به‌موقع بدهی در نظر گرفته‌اند. در اکثر موارد نیاز است که دارندگان کارت به صورت ماهیانه مبلغ استفاده شده از کارت اعتباری را به بانک بازگردانند. در غیر این صورت با جریمه مالی یا اعتباری مواجه خواهند شد.

سقف اعتبار کردیت کارت برای تازه واردان به کانادا

بسته به شرایط مهاجران کانادا و بانکی که آن‌ها برای دریافت کردیت کارت انتخاب می‌کنند سقف اعتبار ماهیانه متفاوت خواهد بود. به‌طور کلی این سقف اعتبار در ابتدای دریافت کارت مشخص خواهد شد اما در آینده قابل تغییر است.

در صورتی که کاربران شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند سقف این مبلغ را با درخواست از بانک صادر کننده کارت تغییر دهند. 

عملکرد کارت‌های اعتباری به این صورت است که اگر برای مثال ۳۰۰۰ دلار در کارت اعتبار مالی داشته باشید، ۲۰۰۰ دلار از آن را خرج کنید و در آینده بدهی خود را به‌طور کامل بپردازید سقف اعتبار دوباره تا ۳۰۰۰ دلار افزایش می‌یابد.

بهترین کارت‌های اعتباری برای تازه واردان 

مؤسسات مالی مختلفی در کانادا به تازه واردان به این کشور کارت اعتباری می‌دهند. از این میان تعدادی از آن‌ها را می‌توان بهترین گزینه‌ها به حساب آورد زیرا اخذ کارت آن‌ها برای مهاجران کانادا آسان است و شرایط مطلوبی دارند. در ادامه بهترین بانک های کانادا برای دریافت کردیت کارت را آورده‌ایم.

نام کارتهزینه سالیانهپاداش‌هاشرایط
Tangerine World Mastercard۱۰ درصد بازگشت وجه برای خرید‌هایی تا سقف ۱۰۰۰ دلار تا دو ماه پس از گرفتن کارت.
۲ درصد بازگشت وجه در دو خرید دیگر.
۰.۵ درصد بازگشت وجه در همه خریدها
داشتن یکی از شرایط زیر ضروری است:
Tangerine Money-Back Credit Card۱۰ درصد بازگشت وجه برای خریدهایی تا سقف ۱۰۰۰ دلار تا دو ماه پس از گرفتن کارت.
۲ درصد بازگشت وجه در دو خرید دیگر.
۰.۵ درصد بازگشت وجه در همه خریدها
درآمد حداقل ۶۰ هزار دلار در سال
Scotia Momentum Visa Card۳۹ دلار در سال۲ در صدر بازگشت وجه در مبلغ پرداختی خواربار فروشی، پمپ بنزین، داروخانه، قبوض و اشتراکات.
۱ درصد بازگشت وجه در همه خریدها
درآمد حداقل ۱۰۰ هزار دلاری خانوار
Scotia Momentum Visa Infinite Card۱۲۰ دلار در سال. استفاده از این کارت در سال اول رایگان است. درصد بازگشت وجه در سه ماه اول استفاده از کارت و در خریدهایی تا سقف ۲۰۰۰ دلار.
۴ درصد بازگشت وجه خرید از خواربار فروشی و پرداخت قبوض و اشتراکات.
۲ درصد بازگشت وجه در خرید بنزین و استفاده از خدمات حمل‌ونفل عمومی.
۱ درصد بازگشت وجه در سایر خریدها
حداقل ۲۵۰ هزار دلار به‌عنوان سپرده در حساب Tangerine
Scotiabank Gold American Express Card۱۲۰ دلار در سالهر یک دلار پرداختی در خواربار فروشی، رستوران و برای بلیط سینما و تئاتر ۵ امتیاز به حساب شما اضافه می‌کند.
هر یک دلار پرداختی برای بنزین و حمل‌ونقل عمومی ۳ امتیاز به حساب شما اضافه می‌کند. هر خرید دیگری ۱ امتیاز به حساب شما می‌افزاید. می‌توان از اعتبار این امتیازات برای صرف هزینه‌های سینما، رستوران یا سفر استفاده کرد.
حداقل ۱۲ هزار دلار درآمد سالیانه
BMO Cashback Mastercardدر ۳ ماه اول استفاده از کارت ۵ درصد از مبلغ پرداختی برای خرید به اعتبار شما بازگشت داده می‌شود (این ۵ درصد نهایتا می‌تواند به ۱۲۵ دلار برسد).
با خرید از خواربار فروشی ۳ درصد و دریافت قبوض ۱ درصد بازگشت وجه خواهید داشت. تمام خریدهای دیگر ۰.۵ درصد بازگشت وجه خواهند داشت.
RBC Cashback Mastercard۱۰ درصد بازگشت وجه تا سقف خرید ۲۰۰۰ دلار برای تازه واردانی که حساب چک در این بانک باز کرده باشند (صرفا ظرف ۳ ماه اول دریافت کارت).
۲ درصد بازگشت وجه در فروشگاه‌های مواد غذایی و ۱ درصد بازگشت وجه در سایر موارد.
داشتن یکی از شرایط زیر الزامی است:
CIBC Dividend Platinum Visa Card۹۹ دلار. استفاده از این کارت در سال اول رایگان است. در سال‌های آتی می‌توانید با حساب CIBC Smart Plus به‌طور رایگان از کارت استفاده کنید.۱۰ درصد بازگشت وجه برای ۴ خرید اول تا سقف ۲۰۰۰ دلار.
۳ درصد بازگشت وجه در خرید بنزین و خواربار.
۲ درصد بازگشت وجه در خدمات حمل‌نقل عمومی و رستوران‌ها.
۱ درصد بازگشت وجه در سایر موراد.
درآمد حداقل ۶۰ هزار دلاری شخصی
Simplii Financial Cashback Visa Cardهر ساله ۴ درصد بازگشت وجه خرج شده در رستوران یا کافی شاپ تا سقف ۵۰۰۰ دلار (بعد از آن ۰.۵ درصد به‌طور دائمی).
۰.۵ درصد بازگشت وجه پرداخت شده در سایر موارد.
درآمد حداقل ۱۰۰ هزار دلاری خانوار
Neo Secured Cardتا ۱۵ درصد بازگشت وجه در صورتی که اولین خرید از فروشگاه‌های مورد تایید Neo صورت گیرد (پس از اولین خرید بازگشت وجه می‌تواند نهایتا به ۵ درصد برسد).
۰.۵ درصد بازگشت وجه در سایر موارد تا سقف ۵۰۰۰ هزار دلار در ماه.
داشتن حداقل ۲۵۰ هزار دلار سرمایه
Home Trust Secured Card

جمع بندی

با توجه به مزایا و امتیازاتی که کردیت کارت برای تازه واردان به کانادا فراهم می‌کند توصیه می‌شود که همه نو ورودان به این کشور در صورت امکان کارت اعتباری دریافت کنند. بانک‌ها و مؤسسات مالی متنوعی در کشور کانادا به اشکال مختلف امکان دریافت کردیت کارت برای تازه واردان را فراهم کرده‌اند.

استفاده از کارت اعتباری تراکنش‌های مالی را تسهیل می‌کند؛ به علاوه استفاده صحیح و اصولی از این کارت اعتبار مالی شما را ارتقاء می‌دهد و به طبع آن امکان دریافت وام و تسهیلات مختلف بانکی آسان می‌شود. بنابراین توصیه می‌کنیم که در بدو ورود به کانادا از میان گزینه‌های موجود مناسب‌ترین مؤسسه اعتباری را انتخاب کرده و برای دریافت کردیت کارت اقدام کنید. 

سوالات متداول

در زیر لیستی از سوالات متداول و پاسخ‌های مربوطه را برای اطلاع بیشتر متقاضیان تهیه کرده‌ایم:

آیا برای دریافت کردیت کارت کانادا نیازی به داشتن اقامت دائم وجود دارد؟

خیر، افرادی که به هر نحوی در کانادا سکونت قانونی داشته باشند امکان دریافت کردیت کارت را دارند. برای مثال افرادی که با اجازه تحصیل یا اجازه کار در کانادا سکونت دارند می‌توانند کردیت کارت دریافت کنند؛ اما افرادی که با ویزای توریسیتی به این کشور وارد می‌شوند به‌طور معمول امکان دریافت کردیت کارت را ندارند.

در چه سنی می‌توان برای دریافت کردیت کارت اقدام کرد؟

 حداقل سن مجاز برای دریافت کردیت کارت ۱۸ سال است و هیچ حداکثر سنی تعریف نشده است.

آیا دریافت کردیت کارت منوط به سرمایه‌گذاری در بانک است؟

خیر. تنها در صورتی که قصد دریافت کارت اعتباری Secured‌ یا ضمانتی داشته باشید ملزم به قرار دادن وثیقه‌ای معادل با سقف اعتبار مورد نظر خود هستید.

آیا استفاده از کردیت کارت رایگان است؟

 در مواردی بله ولی برخی موارد استفاده از کردیت کارت شامل هزینه سالیانه استفاده از کارت می‌شود.

حداکثر مبلغ قابل برداشت از کردیت کارت چقدر است؟

این مبلغ بستگی به سقف اعتبار شما دارد. امکان استفاده از کارت بیشتر از حد اعتبار وجود ندارد.

آیا می‌توان اعتبار کارت را به صورت پول نقد در آورد؟

خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *