Search
Close this search box.

راهنمای قبل از ورود برای تازه واردان

در این مقاله به خدمات تازه واردین (Newcomer Services) و نحوه آماده شدن مهاجران برای مهاجرت به کانادا می‌پردازیم. راهنمای تازه واردان اطلاعات مفیدی برای متقاضیان و مهاجران کانادایی جمع‌آوری کرده است. در ادامه اقدامات متقاضیان برای مهاجرت به کانادا را در راهنمای تازه واردان به کانادا را بررسی می‌کنیم.

تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) باید اسناد و مدارک (پاسپورت)، ویزا یا مجوز الکترونیکی سفر (eTA) را در دسترس داشته تا به افسر مهاجرتی وضعیت اقامت خود را نشان دهند. همچنین شرایط خود را به عنوان متقاضی اقامت دائم کانادا، متقاضی اجازه کار یا تحصیل درک کنند.

راهنمای قبل از ورود برای تازه واردان | سوگیموتو ویزا

تازه واردان به کانادا چه اقداماتی باید انجام دهند؟

افراد پیش از مهاجرت و سفر به عنوان متقاضی اقامت دائم باید شرایط خود را بررسی کرده و بهتر است جهت کم کردن استرس خود به راهنمای تازه واردان به کانادا توجه نمایند.

افراد متقاضی PR چه زمانی باید به کانادا سفر کنند؟

متقاضیانی که موفق به دریافت اقامت دائم کانادا شده‌اند، مدرکی مبنی بر تاییدیه اقامت دائم (Confirmation of Permanent Residence) را دریافت می‌کنند. بعد از دریافت این مدرک، باید قبل از انقضای آن به کانادا سفر کرده تا PR (اقامت دائم) خود را از نظر قانونی تکمیل نمایند. 

افرادی که در کشور کانادا سکونت دارند، از طریق پورتال آنلاین COPR الکترونیکی دریافت می‌کنند. افراد می‌توانند e-COPR را چاپ شده دریافت نمایند که به عنوان تاییدیه اقامت دائم استفاده می‌گردد. 

به طور معمول این تاییدیه‌ها یک سال اعتبار دارند. با وجود این، زمان اعتبار بسته به زمان اعتبار معاینات پزشکی، برچسب ویزا و پاسپورت متقاضی متفاوت است. در بیشتر مواقع اداره مهاجرت کانادا این تاییدیه‌ها را تمدید نمی‌کند. این بدین معنا است که در صورتی که از مدت اعتبار COPR گذشته باشد، افراد باید دوباره برای درخواست اقامت دائم اقدام نمایند.

چنانچه افراد برای سفر به کانادا به ویزا نیاز داشته باشند، ویزای اقامت دائم همراه COPR صادر می‌شود. اما افرادی که برای سفر به کانادا به eTA نیاز داشته باشند، باید پیش از سفر به کانادا مجوز تهیه کنند.

افرادی که در کانادا سکونت دارند، باید وضعیت PR خود را از طریق پروتالی آنلاین تایید کنند. اداره مهاجرت کانادا از طریق ایمیل یا تماس تلفنی با این افراد ارتباط برقرار می‌کند. در صورتی که قبل از دریافت اقامت دائم، افراد قصد ترک کشور کانادا را داشته باشند، باید به دولت کانادا اطلاع دهند.

مدارک رسمی (Official Documents) جهت سفر به کانادا کدام است؟

 • پاسپورت معتبر
 • تاییدیه اقامت دائم COPR 
 • ویزای اقامت دائم (برای کشورهای معاف از ویزا، افراد نیازی به eTA ندارند)
 • تمکن مالی

تازه واردان کانادا به عنوان متقاضی اجازه کار

شرایط و مدارک رسمی (Official Documents) مورد نیاز جهت ورود کاری به کانادا به شرح زیر است:

 • پاسپورت معتبر
 • ویزای ویزیتوری (در صورت نیاز) یا eTA
 • مدارک سفر مرتبط با کانادا
 • اثبات واجد شرایط بودن فرد (سابقه کاری یا تحصیلات مناسب شغل)
 • ارائه LMIA (در صورت نیاز)
 • ارائه گواهی پذیرش کبک (CAQ) در صورت کار در استان کبک
 • ارائه جاب آفر (شماره پیشنهاد استخدامی که بر روی پورتال کارفرمای کانادایی ظاهر می‌شود برای مشاغل معاف از LMIA کاربرد دارد)

همچنین این افراد برای اثبات تاییدیه اجازه کار می‌توانند در شرایطی از LOI (معرفی نامه Letter of Introduction) که به عنوان Port of Entry Letter (نامه ورودی) هم شناخته می‌شود، استفاده کنند.

معرفی نامه (LOI) چیست؟

اداره مهاجرت کانادا نامه‌ای برای متقاضیان اجازه کار ارسال می‌کند، این نامه ثابت می‌کند اجازه کار افراد تایید شده است؛ اطلاعات درون نامه عبارت است از:

 • اطلاعات شغلی
 • اطلاعات کارفرما
 • اطلاعات محل کار
 • مدت زمان اشتغال فرد

معرفی نامه برای افرادی که درخواست خود را از طریق آنلاین یا با ایمیل به اداره مهاجرت کانادا ارسال کرده‌اند، اعطا می‌شود. 

باید توجه داشت که این تاییدیه را نمی‌توان به عنوان اجازه کار استفاده کرد.

به علاوه تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) باید افسران مرزی را درباره شرایط زیر متقاعد کنند:

 • شرایط، الزامات و قوانین کانادا را رعایت می‌کنند،
 • پس از پایان اعتبار اقامت خود، کانادا را ترک می‌نمایند،
 • در صورت نیاز نتایج پزشکی معتبری ارائه می‌دهند؛ چنانچه تاریخ نتایج پزشکی قبل از ورود (Before Arrival) منقضی شده باشد، باید آزمایشات و معاینات جدیدی انجام دهند.

نکته: همیشه تصمیم نهایی جهت صدور اجازه کار و اجازه ورود فرد به خاک کانادا با افسر مهاجرتی صورت می‌گیرد.

تازه واردان کانادا به عنوان متقاضی اجازه تحصیل

مدارک رسمی (Official Documents) مورد نیاز برای متقاضیان اجازه تحصیل به شرح زیر است: 

 • مدارک معتبر (پاسپورت)
 • داشتن LOI ارسال شده از سوی دفتر ویزا (این معرفی نامه شامل شماره اجازه تحصیل است که دولت کانادا برای صدور اجازه از آن استفاده می‌کند)
 • کپی از نامه پذیرش مدرسه 
 • داشتن تمام مدارک خواسته شده از سوی دفتر ویزا
 • ویزای ویزیتوری معتبر، eTA، Green Card یا سند مسافرتی معتبر برای ورود به کانادا
 • داشتن پول کافی
 • عدم سوء پیشینه 
 • متقاعد کردن افسر مهاجرتی برای بازگشت به کشور مبدا بعد از اتمام تحصیلات

ارائه نتایج پزشکی معتبر (در صورت نیاز؛ چنانچه تاریخ نتایج پزشکی قبل از ورود (Before Arrival) منقضی شده باشد، باید آزمایشات و معاینات جدید انجام شود.)

 آیا قبل از ورود (Before Arrival) نیاز به دریافت واکسن هست؟

با وجود اجرایی شدن و زدن واکسن در دوران پاندمیک کرونا، تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) که از طریق هوایی، زمینی یا دریایی به این کشور سفر می‌کنند، دیگر نیازی به اثبات واکسینه شدن ندارند. این سیاست در سفرهای داخل کانادا هم اعمال شده است.

از اقداماتی مانند آزمایش قبل از ورود به کانادا یا قرنطینه بعد از ورود به کانادا استفاده می‌شود. همچنین افراد از نظر دولت کانادا مستلزم گذاشتن ماسک نیستند، اما افراد بهتر است ماسکی مناسب به همراه داشته باشند.

افرادی که دارای علائم COVID-19 هستند، بهتر است به کانادا سفر نکنند.

چگونه می‌توان به عنوان یک تازه وارد وسایل مهم را به کانادا حمل کرد؟

تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) محدودیتی در حمل وسایل خود و انتقال آن به کانادا ندارند. اما باید اظهارنامه‌ای به نام CBSA Declaration را پر کنند و با مقررات مرزی درباره مواد غذایی و کالاهای مجاز و غیر مجاز کانادا آشنا شوند.

CBSA Declaration چیست؟

آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA) ارگانی دولتی است که از مرزهای کانادا و ورود قانونی کالاها و افراد نظارت و حفاظت می‌کند.

CBSA Declaration اظهارنامه گمرکی محسوب می‌شود. از طریق این اظهارنامه افراد و تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) باید دارایی‌ها و کالاهایی که به کانادا می‌آورند را اعلام نمایند. CBSA Declaration همچنین برای افرادی که قصد دارند وسیله‌ای بزرگ به کانادا حمل کنند، سودمند است. 

از آنجایی که بیشتر تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) نمی‌توانند تمام وسایل مورد نظر خود را یک باره به این کشور حمل کنند. بنابراین این افراد باید فهرست کالاهای مجاز کانادا (Goods to Follow) ارائه بدهند، تا حمل کالا در آینده به صورت قانونی انجام شود. این لیست باید در فرودگاه به CBSA ارائه شود. 

نکته: ۷۲ ساعت قبل از ورود (Before Arrival) به کشور کانادا، افراد می‌توانند از طریق اپلیکیشن کانادایی ArriveCAN این اظهارنامه را پر کنند.

در صورت عدم ارائه CBSA Declaration چه اتفاقی می‌افتد؟

عدم ارائه اظهارنامه گمرکی یا ارائه اظهارنامه‌ای اشتباه، موجب توقیف وسایل یا جریمه برای مالک وسایل می‌شود. بنا بر تصمیم آژانس خدمات مرزی کانادا، وسایل می‌توانند برای همیشه توقیف شوند یا جریمه‌ای بین 25 تا 80 درصد ارزش کالاهای توقیف شده برای مالک اعمال می‌شود. 

برای مثال اگر تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) به همراه داشتن محصولاتی مانند تنباکو را اعلام نکنند، این محصولات از سوی آژانس خدمات مرزی کانادا برای همیشه توقیف خواهد شد. 

CBSA تمام تخلفات و جریمه‌های افراد متخلف را ثبت می‌کند. بنابراین افراد باید اظهارنامه گمرکی دقیق و صحیحی ارائه دهند.

به علاوه بر اساس قانون گمرک وسایل نقلیه‌ای که برای واردات غیرقانونی استفاده می‌شوند، جریمه خواهند شد.

در نخستین ورود به کانادا کدام کالاهای با ارزش را می‌توان حمل کرد؟

در ادامه به برخی کالاهای مجاز و شرایط حمل آن‌ها برای افراد متقاضی اقامت دائم جهت ورود به کشور کانادا می‌پردازیم.

پول نقد 

هیچ محدودیتی در حمل پول نقد برای ورود به کشور کانادا وجود ندارد. اما افراد باید توجه داشته باشند که اگر بیش از ۱۰ هزار دلار کانادا پول نقد همراه خود داشته باشند، باید در اظهارنامه CBSA اعلام کنند.

کالاهای با ارزش

افرادی که قصد دارند کالاهایی با ارزش مانند جواهرات قیمتی با خود به کانادا بیاورند، می‌توانند بدون نیاز به پرداخت مالیات آن را همراه خود داشته باشند. چنانچه ارزش این اقلام بیش از ۱۰ هزار دلار کانادا باشد، باید در اظهارنامه CBSA اعلام شود.

افرادی که اقامت موقت کانادا (ویزای کار، تحصیل یا توریستی) را دارند و قصد دارند اقامت موقت به اقامت دائم را تبدیل کنند، باید در نظر داشته باشند که بعد از اعلام دارایی بیش از ۱۰ هزار دلار کانادا ممکن است لازم باشد مبلغی به عنوان مالیات پرداخت کنند.

افرادی که قصد دارند در آینده کالاهای دیگری وارد کشور کانادا کنند باید از فهرستی به نام Goods to Follow برای اعلام دقیق وسایل خود استفاده کنند تا بتوانند آن را به CBSA ارائه دهند.

راهنمای قبل از ورود برای تازه واردان | سوگیموتو ویزا
محدودیتی در حمل وسایل خود و انتقال آن به کانادا برای تازه واردان وجود ندارد.

 انواع مواد غذایی مجاز برای ورود به کانادا کدامند؟

حمل مواد غذایی به کشور کانادا با دو قانون متفاوت همراه است؛ این دو قانون برای حمل مواد غذایی از ایالات متحده کانادا و حمل مواد غذایی از دیگر کشورها وضع شده است. در ادامه برخی شرایط متفاوت این دو قانون را بررسی می‌کنیم.

برخی مواد غذایی مجاز و غیر مجاز و شرایط آن‌ها

مواد غذایی از ایالات متحده

محصولشرایط
روغن حیوانینمی‌توان به همراه پیک ارسال شود، همراه فرد حمل شود.
محصولات لبنیحداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم
تخم مرغحداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم
میوه و سبزیجات تازهبر روی بسته‌بندی تخم مرغ باید آرم Product of the USA وجود داشته باشد.
شیر خشک و غذای کودکحداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم
سیب‌زمینی باید در بسته‌بندی تجاری و جزو محصولات درجه ۱ ایالات متحده باشد.
حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم
حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم

مواد غذایی از دیگر کشورها

محصولشرایط
روغن حیوانیباید پخته و در بسته‌بندی نگهداری شود.
حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم
محصولات لبنیمحصولاتی مانند پنیر، بستنی، ماست و کشک مجاز هستند.
حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم


تخم مرغغیرمجاز است.
میوه و سبزیجات تازهممکن است براساس کشور مبدا در دسته کالاهای غیر مجاز قرار بگیرند.
در صورت مجاز بودن، حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم میوه و ۲۰ کیلوگرم سبزی
شیر خشک و غذای کودکدر بسته‌بندی استاندارد کارخانه باشد.
حداکثر میزان: ۲۰ کیلوگرم

چه نوع پوشاکی مناسب کانادا است؟

آب و هوای کانادا اغلب سرد و برفی است. اما دما و آب و هوا بسته به محل زندگی و فصل متفاوت است. 

زمستان‌های کانادا بسته به تغییرات فصلی ممکن است از اواخر November تا اواخر March ادامه پیدا کند. راهنمای تازه واردان به همراه داشتن لباس‌های گرم مانند ژاکت ضخیم، پالتو، شلوار ضخیم، چکمه، جوراب ضخیم و… را در این ما‌ه‌ها توصیه می‌کند. 

اما از آنجا که کانادا کشوری چهار فصل است. ماه‌های گرم‌تری هم دارد. در طول تابستان آب و هوای این کشور بین ۱۶ تا ۲۹ درجه سانتی‌گراد، اغلب با باد متوسط یا شدید و در اوج تابستان June و July این آب و هوا به ۳۰ تا ۳۵ درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

بنابراین پوشاک پیشنهادی در این ماه‌ها ژاکت نازک، کلاه، عینک آفتابی، کرم ضد آفتاب و جوراک نازک و… است. 

در فصل‌های بهار و پاییز (تقریبا March تا May و September تا November) آب و هوا ترکیبی از آب و هوای تابستان و زمستان است. برای مثال در پاییز ممکن است باد‌های خفیف یا شدیدی وجود داشته باشد و در بهار بارندگی‌های شدید و حتی برف خفیفی ببارد.

در صورتی که پرواز تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) در این ماه‌ها صورت می‌پذیرد بهتر است ابتدا پیش‌بینی‌های هواشناسی را دنبال کرده تا با پوشاک مناسب آن فصل وارد کانادا شوند.

ایجاد حساب بانکی (Bank Account) در کانادا

تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) برای ارسال پول به کانادا قبل از ورود (Before Arrival) خود چندین راه پیش روی خود دارند:

تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) قبل از ورود به این کشور می‌توانند به صورت آنلاین و از خارج از کشور کانادا، حساب بانکی (Bank Account) باز کنند. این حساب‌ها برخی مواقع حساب‌های سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. به‌علاوه می‌توانند در اثبات تمکن مالی به افراد کمک کنند. 

افراد برای وابستگان قابل اعتماد خود که ساکن کانادا هستند، می‌توانند قبل از ورود به این کشور پول ارسال کنند و بعد از ورود به خاک کانادا از این پول استفاده کنند. این روش با استفاده از خدمات پول بین‌المللی انجام می‌پذیرد.

افراد متقاضی اقامت دائم قبل از رسمی شدن و گرفتن کارت خود می‌توانند به کشور کانادا سفر کنند و در زمان حضور خود در کشور کانادا، حساب بانکی (Bank Account) باز کنند. پس از باز کردن حساب، افراد می‌توانند از طریق بانک خارجی به حساب بانکی کانادایی خود پول واریز کنند.

فرودگاه‌های اصلی کانادا چه نوع خدماتی را به تازه واردان ارائه می‌دهند؟

وجود تاکسی محلی در تمام فرودگاه‌های بین‌المللی کانادا از جمله خدمات به تازه واردان کشور کانادا محسوب می‌شود. همچنین افراد می‌توانند از طریق وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس، قطار خطی و… استفاده کنند.

از جمله دیگر خدمات تازه واردین (Newcomer Services) وجود وای فای‌های رایگان در فرودگاه‌ها است. افراد می‌توانند با استفاده از این وای فای‌ها از تاکسی‌های اینترنتی مانند Uber یا Lyft بهره‌مند شوند.

اسکان موقت (Temporary Accommodation) مناسب تازه واردان

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های تازه واردان کانادا محلی و محیطی امن برای اسکان موقت است. از این رو بسیاری از افراد بعد از ورود به کانادا با بستگان خود زندگی می‌کنند.

اما افرادی که آشنا یا دوستی در کانادا ندارند، می‌توانند برای اسکان موقت (Temporary Accommodation) از موارد ذیل استفاده کنند:

 • هتل، متل یا اقامتگاه
 • خوابگاه یا اقامتگاه مشترک
 • استفاده برنامه یا اپلیکیشن‌هایی که خانه اجاره می‌دهند

تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) باید بسته به شرایط خود در کانادا خانه‌ای مناسب خرید یا اجاره پیدا کنند.

جستجوی شغل قبل از ورود به کانادا

افراد قبل از ورود (Before Arrival) به کشور کانادا می‌تواند به دنبال فرصت شغلی مناسب خود باشند و از طریق روش‌هایی مانند اجازه کار یا نیروی کار ماهر فدرال جهت مهاجرت به کانادا اقدام نمایند.

افراد با جستجوی شغل (Job Search) در سایت‌ها و اپلیکیشن‌های کاریابی می‌توانند شغل مورد نظر خود را انتخاب نمایند. بیشتر کارفرمایان کانادایی، مصاحبه‌های اولیه را برای ارزیابی متقاضیان و تصمیم درباره استخدام فرد مورد نظر به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

محتوای مرتبط: کار آنلاین در کانادا

راهنمای قبل از ورود برای تازه واردان | سوگیموتو ویزا
بهتر است قبل از ورود به کانادا برای یافتن شغل مورد نظر اقدام کنید.

کلاس‌های زبان (Language Classes) قابل قبول برای کانادا کدامند؟

دو زبان انگلیسی و فرانسه از جمله زبان‌های رسمی کانادا هستند. افراد می‌توانند در کلاس‌های زبان (Language Classes) انگلیسی یا فرانسه به صورت آنلاین یا حضوری برای ارزیابی توانایی زبان خود شرکت کنند.

افرادی که گواهی‌نامه معتبر استان کبک (CSQ) را دریافت کرده‌اند و متقاضی اقامت دائم کانادا یا شهروند کانادا هستند، از جمله واجدین شرایط کلاس های زبان (Language Classes) از طریق بودجه دولت هستند.

کارت مراقبت بهداشتی (Health Care Card) چیست؟

از دیگر مسائل مهم برای تازه واردان کانادا (Newcomers to Canada) وجود کارت مراقبت بهداشتی (Health Care Card) است. افراد برای مراجعه به بیمارستان و در انجام خدمات پزشکی به ارائه کارت مراقبت بهداشتی نیاز دارند.

خدماتی که تحت پوشش کارت مراقبت بهداشتی (Health Care Card) هستندخدماتی که تحت پوشش کارت مراقبت بهداشتی (Health Care Card) نیستند
مراقبت بیمارستانی و پزشک خانوادگیاغلب داروهای تجویزی
عملیات جراحیدندان‌پزشکی
آزمایشات پزشکیعینک
اغلب واکسن‌هابینایی‌سنجی و چشم‌پزشکی (در برخی استان‌ها جزء خدمات تحت پوشش کارت مراقبت بهداشتی (Health Care Card) نیستند)
عکس‌برداری با اشعه ایکسخدمات آمبولانس

شماره بیمه عمومی (Social Insurance Number) چیست؟

افراد برای استفاده از خدمات و مزایای دولتی کانادا و همچنین اجازه کار در کانادا به یک شماره ۹ رقمی به نام شماره بیمه عمومی (Social Insurance Number) نیاز دارند. این شماره منحصر به فرد است. افراد برای افتتاح حساب بانکی (Bank Account) ، وام دانشجویی ، کار دانشجویی، کار در کانادا، گواهینامه و…  باید  شماره بیمه عمومی (Social Insurance Number) دریافت کنند.

راهنمای استان‌های کانادا برای تازه واردان

 کشور کانادا تنوع جغرافیایی گسترده‌ای دارد. این کشور دارای سه قلمرو و ده استان است. هر استان کانادا قوانین و شرایط خاص خود را دارند. در ادامه راهنمای استان های کانادا برای تازه واردان به بررسی مختصری از همه استان‌ها و قلمروهای کشور کانادا می‌پردازیم.

آلبرتا

این استان متشکل از مزارع و کوه‌‌های زیادی است. زمستان‌های بسیار سردی دارد و بارش برف در این استان حتی قبل و بعد از فصول معمول اتفاق می‌افتد. صنایع اصلی در این استان معدن، نفت، گاز، آموزش، ساخت، تولید، گردشگری، حمل و نقل، کشاورزی، املاک، بیمه و امور مالی است.

درباره آلبرتا

جمعیت۴,۵۰۰,۹۱۷
متوسط درآمد۷۷,۷۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۴۴۹,۲۹۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برتر
University of Alberta University of Calgary
کالج‌های برترBow Valley College

Northern Alberta Institute Of Technology (NAIT)

Red Deer Polytechnic College

شهرهای بزرگGrande Prairie
Calgary
Lethbridge
Red Deer
Edmonton
انتاریو

صنایع اصلی در این استان معدن، اتومبیل‌سازی، هوافضا، کشاورزی، علوم‌زیستی، امور مالی، خرده فروشی و تکنولوژی است.

درباره استان انتاریو

جمعیت۱۵,۰۰۷,۸۱۶
متوسط درآمد۷۰,۱۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۸۸۱,۴۷۵ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترWestern University
University of Waterloo
McMaster University
Queen’s University
University of Toronto
کالج‌های برترHumber College
Conestoga College
Canadore College
شهرهای بزرگHamilton
London
Guelph
Burlington
Toronto
Ottawa
Oakville
بریتیش کلمبیا

غربی‌ترین استان کانادا محسوب می‌شود. آب و هوا در زمستان‌های دو شهر ونکوور و ویکتوریا که نزدیک اقیانوس آرام قرار دارند، معتدل، مرطوب و بارانی است. بقیه شهرهای بریتیش کلمبیا در زمستان از آب و هوایی سرد و برفی برخوردارند. صنایع اصلی در این استان، کشاورزی، فیلم و سینما، ساخت و ساز، گردشگری، پرورش ماهی و آبزیان، جنگل‌بانی، احداث جنگل، تکنولوژی، تولید و معدن است.

درباره استان بریتیش کلمبیا

جمعیت۵,۲۸۶,۵۲۸
متوسط درآمد۶۷,۵۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۹۴۷,۲۱۶ دلا رکانادا
دانشگاه‌های برترUniversity of Victoria
Simon Fraser University
University of British Columbia
کالج‌های برترCamosun College
Langara College
Douglas College
Okanagan College
شهرهای بزرگVictoria
Vancouver
Nanaimo
Kelowna
جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد

صنایع اصلی در این استان کشاورزی، گردشگری، پرورش ماهی، علوم زیستی، هوافضا، انرژی های تجدید شونده و فناوری اطلاعات است.

درباره جزیره پرنس ادوارد

جمعیت۱۶۷,۶۸۰
متوسط درآمد۵۹,۴۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۳۶۷,۲۰۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترPrince Edward Island
کالج‌های برترMaritime Christian College
Holland College
شهرهای بزرگCornwall
Charlottetown
Summerside
Stratford
ساسکاچوان

این استان در زمستان آب و هوای سرد و برفی و تابستان‌های گرم و مرطوب دارد. صنایع اصلی این استان معدن، نفت، گاز، کشاورزی، جنگل‌داری، احداث جنگل، مواد معدنی، علوم زیستی، ساخت، تولید و انرژی است.

درباره ساسکاچوان

جمعیت۱,۱۸۶,۳۰۸
متوسط درآمد۶۷,۷۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۳۳۳,۴۰۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برتر
کالج‌های برترCumberland College
Southeast College
Saskatchewan Polytechnic
شهرهای بزرگaskatoon
Regina
کبک

صنایع اصلی در استان کبک بازی‌های ویدیویی، تکنولوژی، الکترونیک، صنایع غذایی، ساخت، تولید، احداث جنگل، جنگل‌داری علوم‌زیستی، هیدروالکتریسیته، کشاورزی و گردشگری است.

درباره استان کبک

جمعیت۸,۶۵۳,۱۸۴
متوسط درآمد۵۹,۷۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۵۰۶,۰۲۴ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترMontréal
Université Laval
McGill University
Bishop’s University
Concordia University
کالج‌های برترVanier College
LaSalle College
Dawson College
شهرهای بزرگQuébec City
Montréal
Sherbrooke
Trois-Rivières
مانیتوبا

صنایع اصلی استان مانیتوبا معدن، کشاورزی، هوافضا، داروسازی، ساخت، تولید، تجهیزات و همچنین وسایل نقلیه سنگین است.

درباره استان مانیتوبا

جمعیت۱,۳۹۳,۱۷۹
متوسط درآمد۶۳,۰۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۳۷۶,۲۶۷ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترUniversity of Winnipeg
University of Manitoba
کالج‌های برترManitoba Institute of Trades and Technology
Assiniboine Community College
شهرهای بزرگteinbach
Brandon
Winnipeg
نوااسکوشیا

صنایع اصلی در این استان تولید، ساخت و ساز، ماهی‌گیری، کشاورزی، فیلم و سینما، امور مالی، حمل و نقل، منابع طبیعی و املاک است.

درباره استان نوااسکوشیا

جمعیت۱,۰۰۷,۰۴۹
متوسط درآمد۵۷,۵۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۴۱۷,۳۰۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترSaint Mary’s University
Dalhousie University
Acadia University
کالج‌های برترNova Scotia Community College
شهرهای بزرگHalifax
Sydney
نیوبرانزویک

از زمستان‌های سرد با طوفان‌های سنگین برخوردار است. صنایع اصلی این استان ماهیگیری، معدن، خدمات ساخت و تولید، گردشگری، کشاورزی و جنگلداری است.

درباره نیوبرانزویک

جمعیت۸۰۰,۲۴۳
متوسط درآمد۵۶,۹۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۲۹۹,۰۰۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترUniversity of New Brunswick
Mount Allison University
Thomas University
کالج‌های برترNew Brunswick Community College
McKenzie College
Oulton College
شهرهای بزرگMoncton
Fredericton
Saint John
Dieppe
نیوفاندلند و لابرادور

صنایع اصلی در استان نیوفاندلند و لابرادور، ساخت و تولید، معدن، ماهیگیری، هیدروالکتریسیته و جنگلداری است.

درباره استان نیوفاندلند و لابرادور

جمعیت۵۲۲,۸۷۵
متوسط درآمد۵۹,۳۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۲۸۱,۳۰۰ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترMemorial University
کالج‌های برترCollege of the North Atlantic
Western Atlantic University School
Eastern College
شهرهای بزرگGrand Falls-Windsor
Corner Brook
St. John’s
قلمروهای شمال غربی

صنایع اصلی این قلمرو انرژی، ساخت و ساز، ماهیگیری، پرورش ماهی، نفت و گاز، معدن، خز، گردشگری، ساخت و تولید است.

درباره قلمروهای شمال غربی

جمعیت۴۵,۶۰۷
متوسط درآمد۵۱,۲۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۵۱۵,۲۱۱ دلار کانادا
کالج‌های برترAurora College
شهرهای بزرگYellowknife
Hay River
Fort Smith
Inuvik
نوناووت

شمالی‌ترین قلمرو کانادا، نوناووت است. صنایع اصلی در این قلمرو معدن، صید و شکار، ماهیگیری، هنر، ساخت و ساز است.

درباره نوناووت

جمعیت۴۰,۱۰۳
متوسط درآمد۷۳,۵۰۰ دلار کانادا
کالج‌های برترNunavut Arctic College
شهرهای بزرگCambridge Bay
Baker Lake
Iqaluit
یوکان

صنایع اصلی در یوکان معدن، مخابرات، خدمات، ساخت و تولید، گردشگری و کشاورزی است.

درباره یوکان

جمعیت۴۳,۲۴۹
متوسط درآمد۴۹,۲۰۰ دلار کانادا
متوسط قیمت خانه۵۶۵,۶۲۶ دلار کانادا
دانشگاه‌های برترYukon University
کالج‌های برترYukon College
شهرهای بزرگWhitehorse
Watson Lake
Dawson City

جمع‌بندی

سالانه افراد زیادی به عنوان نیروی کار، دانشجو یا متقاضی اقامت دائم به دلیل سیستم آموزشی قوی، فرصت شغلی متنوع و اقتصاد رو به رشد کانادا به این کشور مهاجرت می‌کنند. بنابراین دولت کانادا برای این مهاجرین، خدمات به تازه واردان کشور کانادا را فراهم کرده است تا افراد با آگاهی به این کشور سفر کنند.

افراد علاوه بر راهنمای تازه واردان، باید چک لیست آمادگی قبل از مهاجرت به کانادا را مطالعه کرده تا با آمادگی بیشتر و استرس کمتر خود را برای مهاجرت به این کشور مهیا سازند. همچنین پیشنهاد می‌کنیم مقاله خدمات رایگان دولت کانادا برای تازه واردان را نیز همین حالا بررسی کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توان با گواهینامه بین‌المللی در کانادا رانندگی کرد؟

بله، بسته به قوانین و مقررات راهنمایی رانندگی استان‌های کانادا، تازه واردان می‌توانند با گواهی‌نامه بین‌المللی خود برای مدتی محدود در کانادا به صورت قانونی رانندگی کنند.

به تازه واردان متقاضی تحصیل چه خدماتی ارائه داده می‌شود؟

دانشجویان بین‌المللی می‌توانند برای آشنایی بیشتر با فرهنگ کانادا، پیدا کردن محلی برای اسکان و ثبت نام در برنامه مراقبت بهداشتی به دفتر مربوط به این امور در دانشگاه یا کالج خود مراجعه کنند.

افراد چگونه مدرسه‌ای مناسب برای کودک خود پیدا کنند؟

افراد برای پیدا کردن مدرسه‌ای مناسب و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام می‌توانند با مرکز خدمات تازه واردان کانادا در محل سکونت خود تماس بگیرند.

چگونه می‌توان از خدمات تازه واردان در محل سکونت در کانادا با خبر شد؟

افراد با شماره‌گیری خدمات تازه واردان کشور کانادا (SPO) در محل زندگی خود، می‌توانند از خدمات ارائه شده باخبر شوند.

انواع خدمات تازه واردان کانادا چیست؟

اسکان و اقامت
کاریابی و استخدام
خدمات مراقبت بهداشتی
خدمات سالمندان
کلاس‌های زبان انگلیسی و فرانسه
خدمات در جهت تحصیل کودکان و نحوه ثبت نام در مدرسه
خدمات برای دانشجویان بین‌المللی
خدمات برای بانوان تازه وارد

خدمات در بخش اشتغال و کاریابی چگونه است؟

کشور کانادا برای افراد تازه وارد، فرصت‌های شغلی متنوعی را ارائه می‌دهد و همچنین به افراد برای آشنایی و راحتی در محیط کاری خود کمک می‌کند.

واجدین شرایط طرح حمایتی ناشنوایان یا کم شنوایان چه کسانی هستند؟

افرادی که اقامت دائم دارند.
افرادی که با اجازه کار در برنامه Live-in Caregiver اقامت موقت کشور کانادا را دریافت کرده‌اند.
افرادی که در داخل یا خارج از کشور کانادا سکونت دارند و برای اقامت دائم از سوی اداره مهاجرت کانادا دعوتنامه دریافت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *