Search
Close this search box.

نامه پذیرش (LOA) در کانادا

اگر قصد مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل را دارید، باید مدارک لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه کنید. مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا به سه دسته کلی مدارک فردی، مدارک مالی و فرم‌ها تقسیم می‌شود. یکی از مدارک فردی مهم، نامه پذیرش دانشگاه است. 

با شروع برنامه‌ریزی برای تحصیل در کانادا، اولین چیزی که نیاز دارید یک نامه پذیرش از یک موسسه DLI کانادا است. اخذ پذیرش در یک دانشگاه یا کالج کانادایی کار آسانی نیست اما پس از قبولی، می‌توانید برای استادی پرمیت درخواست دهید، ویزای تحصیلی کانادا خود را دریافت کنید و برای زندگی به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی در کانادا آماده شوید.

مهاجرت تحصیلی به کانادا | سوگیموتو ویزا

نامه پذیرش تحصیلی کانادا یک ابزار حیاتی برای کسانی است که قصد دارند برای تحصیل به کانادا مهاجرت کنند. این نامه، که معمولاً توسط دانشگاه ارائه می‌شود، یک تاییدیه رسمی از پذیرش دانشجو در برنامه تحصیلی خاصی است. بدون این نامه، دانشجویان نمی‌توانند ویزای تحصیلی خود را بدست آورند. در واقع، این نامه یکی از مستندات اصلی است که باید در زمان مصاحبه ویزا ارائه شود. این نامه نشان می‌دهد که دانشجو به طور رسمی در برنامه تحصیلی پذیرفته شده است و دارای حمایت مالی لازم برای تحصیل و زندگی در کانادا است. بنابراین، دریافت نامه پذیرش تحصیلی از کانادا گام مهم و ضروری در فرآیند مهاجرت تحصیلی است.

نامه پذیرش دانشگاه کانادا چیست؟

نامه پذیرش (LOA یا Letter of Acceptance) تاییدیه رسمی است که بیان می‌کند شما از یک موسسه آموزشی تعیین‌شده کانادایی (DLI یا Designated Learning Institution) پذیرش گرفته‌اید. این موسسات را دولت کانادا یا دولت‌های استانی مشخص می‌کنند و می‌توانند پذیرای دانشجویان بین‌المللی باشند. دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا عموماً فرآیندهای غربالگری و پذیرش دقیقی دارند. بنابراین همه کسانی که برای یکی از این موسسات DLI اپلای می‌کنند، نامه پذیرش دریافت نمی‌کنند. دانشجویان بین‌المللی معمولاً فقط در صورتی می‌توانند برای تحصیل به کانادا بیایند که دارای نامه پذیرش LOA باشند.

نامه پذیرش شامل اطلاعات دانشجویی شخص، برنامه‌ای که برای آن اپلای کرده است، اطلاعات مرتبط با محل تحصیل و شهریه آن، مدت زمان تحصیل، کمک‌هزینه‌ تحصیلی دریافتی در صورت وجود و دیگر شرایط مرتبط با پذیرش  است.

آیا داشتن نامه پذیرش الزامی است؟

اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، نامه پذیرش از یکی از موسسات DLI برای اخذ استادی پرمیت ضروری است و در بیشتر موارد، اگر نامه پذیرش نداشته باشید، درخواست شما رد می‌شود.

دانشجویان بین المللی برای شرکت در هر برنامه تحصیلی کانادایی که بیش از شش ماه طول می‌کشد، به استادی پرمیت و ویزای تحصیلی کانادا نیاز دارند. همچنین اگر قصد دارید برای اجازه کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) یا کار پاره‌وقت در حین تحصیل در کانادا اقدام کنید، یک استادی پرمیت معتبر نیز نیاز خواهید داشت.


اگر قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارید، نامه پذیرش از یکی از موسسات DLI برای اخذ استادی پرمیت ضروری است و در بیشتر موارد، اگر نامه پذیرش نداشته باشید، درخواست شما رد می‌شود.

محتویات نامه پذیرش

دولت کانادا یک تمپلیت برای نامه پذیرش ارائه داده است که دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌توانند از آن استفاده کنند. اگر از یکی از موسسات DLI پذیرش گرفته باشید، دانشگاه شما یک نامه پذیرش برای شما ارسال می‌کند تا به درخواست استادی پرمیت خود پیوست کنید.

نامه پذیرش شما باید دارای اطلاعات زیر باشد:

 • نام کامل دانشجو، تاریخ تولد و آدرس پستی
 • شماره شناسه دانشجو در صورت وجود
 • نام موسسه و نام شخصی که به طور رسمی می‌توان با او در ارتباط بود
 • اطلاعات تماس موسسه
 • شماره موسسه DLI
 • نوع دانشگاه یا موسسه (به‌عنوان مثال خصوصی، دولتی، کالج فوق متوسطه، کالج محلی، دانشکده فنی یا غیره).
 • برنامه تحصیلی، سطح و سال تحصیلی که دانشجو در آن پذیرفته شده است.
 • مدت تخمینی طول دوره‌ی تحصیل یا تاریخ تخمینی اتمام برنامه تحصیلی
 • تاریخ شروع برنامه تحصیلی
 • آخرین تاریخی که در آن یک دانشجو می‌تواند برای برنامه تحصیلی ثبت‌نام کند
 • این که آیا برنامه تحصیلی تمام‌وقت یا پاره‌‌وقت است
 • هزینه‌های تخمینی شهریه برای سال اول تحصیل، بورسیه تحصیلی یا سایر کمک‌هزینه‌‌های مالی (در صورت وجود)
 • جزئیات کارآموزی یا محل کار مورد نیاز، در صورت وجود
 • تاریخ انقضای نامه پذیرش:

نامه پذیرش باید حتما تاریخ انقضا داشته باشد.اگر فرایند صدور استادی پرمیت قبل از تاریخ انقضای نامه پذیرش تکمیل نشده باشد، ممکن است نامه تمدید از موسسه DLI درخواست شود و برای پشتیبانی از درخواست استادی پرمیت به اداره مهاجرت کانادا IRCC ارسال شود.

 • شرایط پذیرش در موسسه DLI (در صورت وجود) که ممکن است شامل دوره‌های پیش‌نیاز، مدارک قبلی یا مدرک  زبان باشد.

مهم است به این نکته توجه کنید که داشتن نامه پذیرش تضمینی برای صدور استادی پرمیت شما نیست. اداره مهاجرت کانادا IRCC مشخص می‌کند که درخواست استادی پرمیت شما تایید شده است یا خیر.

نمونه نامه پذیرش تحصیلی | سوگیموتو ویزا
نمونه LOA

در چه صورت نیازی به نامه پذیرش ندارید؟

اگرچه اکثر دانشجویان برای اخذ استادی پرمیت در کانادا نیاز به نامه پذیرش دارند، دو استثنا نیز وجود دارد. اگر هر یک از دو شرط شامل حال شما شود، ممکن است برای اخذ استادی پرمیت نیازی به نامه پذیرش نداشته باشید:

 • اگر یکی از اعضای خانواده شما تاییدیه کتبی برای استادی پرمیت یا ورک پرمیت دریافت کرده باشد. در این صورت شما نیازی به داشتن نامه پذیرش برای دریافت استادی پرمیت نخواهید داشت. با این حال، تضمینی برای دریافت استادی پرمیت به طور قطعی نیست. در صورتی که واجد شرایط دیگر نباشید، درخواست شما می‌تواند رد شود.
 • اگر طول دوره تحصیل شما کمتر از ۶ ماه باشد. در این حالت شما نیازی به استادی پرمیت نداشته و طبعا نامه پذیرش هم الزامی نخواهد بود ولی همچنان واجد شرایط کار در طول تحصیل یا درخواست PGWP پس از فارغ‌التحصیلی نخواهید بود.

استادی پرمیت برای بیش از یک موسسه DLI

اگر برنامه تحصیلی شما به طور مشترک توسط چند موسسه آموزشی DLI ارائه می‌شود، برای دریافت استادی پرمیت این موضوع باید به طور واضح در نامه پذیرش شما بیان شده باشد. تمامی موسسات آموزشی باید جزو موسسات DLI باشند. نامه پذیرش شما باید توسط موسسه آموزشی که مدرک، دیپلم یا گواهی شما را صادر می‌کند، ارسال شود. همچنین اگر مدرک، دیپلم یا گواهی شما به طور مشترک توسط چند موسسه آموزشی صادر می‌شود، نامه پذیرش باید توسط موسسه آموزشی که دانشجو برنامه تحصیلی خود را از آنجا شروع می‌کند، صادر شود. موارد زیر باید در نامه پذیرش به طور واضح آورده شود:

 • نام، نوع و محل مؤسسه دیگر
 • دوره(هایی) که قصد دارید در موسسه دیگری دنبال کنید.
 • ترم(هایی) که قصد دارید در موسسه دیگری بگذرانید.
فارغ التحصیلان در کانادا | سوگیموتو ویزا
دانشگاه‌های کانادا مقصدی عالی برای دانشجویان بین المللی است.

نامه پذیرش مشروط چیست؟

در برخی موارد، نامه پذیرش شما ممکن است مشروط باشد و ممکن است مجبور شوید قبل از شروع تحصیل در کانادا، وظایف خاصی را انجام دهید. 

به‌عنوان مثال:

 •  اگر در یک برنامه تحصیلات تکمیلی از یک موسسه DLI کانادا پذیرش گرفته‌اید، در حالی که هنوز دوره کارشناسی را به اتمام نرسانده باشید، نامه پذیرش شما ممکن است مشروط به تکمیل دوره کارشناسی خود با موفقیت یا حفظ حداقل معدل (GPA) باشد.
 • نامه پذیرش شما همچنین ممکن است مشروط به گذراندن یک دوره پیش نیاز مانند یک دوره زبان انگلیسی به‌عنوان زبان دوم (ESLٍ یا English as a second language) یا زبان فرانسوی به‌عنوان زبان دوم (FRSL یا French as a Second Language) باشد. در چنین حالتی، در ابتدا استادی پرمیت شما صرفا برای مدت دوره پیش‌نیاز معتبر است. پس از تکمیل دوره مورد نظر، باید برای  دریافت استادی پرمیت جدید درخواست دهید.
 • اگر نامه پذیرش شما مشروط به پرداخت شهریه سال اول باشد، باید قبل از ارائه درخواست دریافت استادی پرمیت، پرداخت را انجام دهید.

آیا داشتن نامه پذیرش تضمینی برای دریافت استادی پرمیت است؟

نامه پذیرش تنها یکی از مدارک ضروری مورد نیاز برای درخواست استادی پرمیت شما است. صرف پذیرش در موسسه DLI کانادا، اخذ استادی پرمیت شما را تضمین نمی‌کند و مهاجرت تحصیلی کانادا برای شما میسر نمی‌شود.

اداره مهاجرت کانادا IRCC همچنان ممکن است درخواست استادی پرمیت شما را رد کند اگر:

 • نتوانید مدارک کافی برای تامین بودجه مورد نیاز خود برای پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا ارائه دهید.
 • نتوانید آفیسر ویزا  را متقاعد کنید که پس از اتمام تحصیلات خود، کانادا را ترک خواهید کرد. اگر قبلاً به طور غیرقانونی در کانادا اقامت داشته‌اید یا وضعیت قانونی معتبری در کشور محل اقامت فعلی خود ندارید، اگر نتوانید ثابت کنید که خانواده‌ای در کشور خود دارید یا اینکه در آینده فرصت شغلی مناسبی در کشور خود برای شما وجود نخواهد داشت، آفیسر ویزا ممکن است درخواست استادی پرمیت شما را رد کند. 
 • نتوانید شرایط ذکر شده در نامه پذیرش خود را تکمیل کنید، مانند پرداخت هزینه یا تکمیل یک دوره پیش نیاز.
 • برنامه تحصیلی انتخابی شما با تجربه تحصیلی یا کاری گذشته شما مطابقت ندارد و نمی‌توانید نشان دهید که چگونه در مسیر شغلی آینده شما نقش دارد.
 • دروغ گفته باشید یا اطلاعاتی را که در درخواست استادی پرمیت خود ارائه داده‌اید، نادرست باشد.
 • به‌خاطر وضعیت سلامت خود یا دلایل امنیتی و کیفری واجد شرایط ورود به کانادا نباشید.

آیا برای تمدید اجازه تحصیل خود به LOA نیاز دارید؟

به‌عنوان یک دانشجوی بین‌المللی، اگر به زمان بیشتری برای تکمیل برنامه تحصیلی فعلی خود نیاز دارید یا می‌خواهید دوره‌های دیگری را در کانادا دنبال کنید، ممکن است بخواهید استادی پرمیت خود را تمدید کنید. معمولاً برای تمدید استادی پرمیت خود و ویزای تحصیلی کانادا نیازی به نامه پذیرش دیگری ندارید. با این حال، شما باید برای تمدید استادی پرمیت خود حداقل ۳۰ روز قبل از انقضای آن اقدام کنید.

اگر استادی پرمیت شما منقضی شود، باید وضعیت خود را بازیابی کنید یا برای ادامه تحصیل در کانادا درخواست استادی پرمیت جدید بدهید. در این موارد، ممکن است به یک نامه پذیرش نیاز داشته باشید، به‌خصوص اگر در حال شروع یک برنامه تحصیلی متفاوت یا ثبت نام در موسسه DLI دیگری هستید.

قدم بعدی

با اخذ نامه پذیرش برای تحصیل در کانادا، شما به فرصت مهاجرت به کانادا و تحصیل در این کشور یک قدم نزدیک‌تر شده‌اید. پس از دریافت این مدرک، باید در اسرع وقت برای دریافت استادی پرمیت خود اقدام کنید. نامه پذیرش شما فقط برای مدت محدودی معتبر است و اگر استادی پرمیت شما در این مدت صادر نشد، باید از موسسه DLI خود درخواست تمدید کنید و مدارک اضافی را به اداره مهاجرت کانادا IRCC ارسال کنید. بنابراین، مطمئن شوید که پس از دریافت نامه پذیرش خود، در اسرع وقت برای استادی پرمیت خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *