Search
Close this search box.

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم

کانادا کشوری با فرصت‌های شغلی متنوع و بازار کار موفق است که با پیشرفت در زمینه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به حمایت از نیروی کار خود می‌پردازد. از این رو، بسیاری از افراد از سراسر جهان قصد رفتن به کانادا برای کار را دارند.


افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند، باید پیش از آغاز جستجوی کاری، نکاتی را در نظر بگیرند. این نکات برای متقاضیان در جستجوی کار ضروری و مفید خواهند بود. آگاهی و جستجو درباره شغل مورد نظر افراد، رزومه‌ای قوی همراه با Cover Letter از جمله نکات ضروری برای افراد متقاضی کار در کانادا محسوب می‌شوند. علاوه براین، افراد باید خود را آماده مصاحبه شغلی کرده تا با اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتری در مصاحبه حاضر شوند. در ادامه به مراحل و نکات ضروری برای پیدا کردن کار در کانادا اشاره خواهیم کرد.

چگونه در کانادا کار پیدا کنیم | سوگیموتو ویزا

چگونه کار پیدا کنیم

افرادی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار را دارند، باید پیش از آغاز جستجوی کاری، نکاتی را در نظر بگیرند. این نکات برای متقاضیان در جستجوی کار ضروری و مفید خواهند بود. آگاهی و جستجو درباره شغل مورد نظر افراد، رزومه‌ای قوی همراه با Cover Letter از جمله نکات ضروری برای افراد متقاضی کار کانادا محسوب می‌شوند. علاوه براین، افراد باید خود را آماده مصاحبه شغلی کرده تا با اعتماد به نفس بیشتر و استرس کمتری در مصاحبه حاضر شوند. در ادامه به مراحل و نکات ضروری برای پیدا کردن کار در کانادا اشاره خواهیم کرد.

مراحل ضروری برای پیدا کردن کار کانادا

:در زیر مراحل ضروری جهت یافتن کار برای افراد متقاضی مهاجرت کانادا از طریق کار را بررسی می‌کنیم

تکمیل مراحل اداری

در مرحله اولیه، متقاضیان باید SIN Number (شماره بیمه اجتماعی) دریافت کرده، تا به این افراد حق و اجازه  کار در کانادا تعلق گیرد. در این صورت افراد می‌توانند مزایای دولتی کانادا را دریافت کرده و از طرح‌های آن استفاده کنند. شماره بیمه اجتماعی، شماره‌ای محرمانه و شخصی مختص به هر فرد است و افراد می‌توانند آن را از دفاتر و اداره‌های خدمات کانادا دریافت کنند. 

به علاوه، ایجاد حساب بانکی در کانادا امتیاز دسترسی آسان به سرمایه، تسهیل شرایط زندگی در کانادا، تراکنش مطمئن برای انتقال پول از کشور مبداء و همچنین صرفه جویی در هزینه‌های بانکی را به افراد می‌دهد. بنابراین افراد قبل از وارد شدن به کشور کانادا می‌توانند به حساب بانکی خود به صورت آنلاین پول واریز کرده و پس از ورود به این کشور، می‌توانند به پول واریز شده دسترسی پیدا کنند.

آگاهی از شغل، موقعیت شغلی و کارفرما

افراد متقاضی کار در کانادا باید برای یافتن کار، مشاغل مورد نظر خود را با عنوان شغلی کانادایی آن جستجو کنند. برای این کار، افراد می‌توانند با مراجعه به سایت رتبه‌بندی ملی مشاغل (NOC)، عنوان شغلی کانادایی را پیدا کنند. متقاضیان می‌توانند همچنین در بانک مشاغل به جستجوی عنوان شغلی مورد نظر خود پرداخته و دیدگاهی از کار، دستمزد، مهارت‌های مورد نظر و گزینه‌های آموزشی شغل خود پیدا کنند. موقعیت شغلی باید بر اساس تجربه، دانش و مهارت انتخاب شود.

متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کار با مشاهده لیست مشاغل، هدف و کارفرمای مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند. برای نوشتن رزومه‌ای کاربردی و همچنین مصاحبه‌ای مفید، متقاضیان باید شرکت و کارفرمای خود را به خوبی بشناسند.

جستجو برای مشاغل خاص

برخی مشاغل مانند پزشکان، پرستاران، معماران، مهندسان، رانندگان وسایل سنگین، لوله‌کش‌ها، برق‌کارها و اپراتورهای جرثقیل، توسط اصناف، اتحادیه‌ها و توسط نظام‌های حرفه‌ای کانادا اداره می‎‌شوند. بنابراین، این نوع ویزای کاری کانادا قوانین و مقررات خاص خود را دارند. این قوانین برای حفظ سلامت و ایمنی افراد کانادایی وضع شده‌اند. جهت اشتغال در این مشاغل، افراد نیاز به ارائه ارزیابی مدرک تحصیلی دارند، مدرک آن‌ها باید به رسمیت شناخته شود، سپس اعتبارنامه و مجوز فعالیت دریافت کنند. 

منابع جستجو کار در کانادا

برخی سایت‌ها در معرفی فرصت‌های شغلی، موقعیت کار و آگهی استخدام به افراد متقاضی مهاجرت کاری به کانادا کمک کرده تا پروفایل خوبی برای کارفرمایان ایجاد کنند. همچنین متقاضیان می‌توانند دسته‌های مختلف کار کانادا (نوع شغل، منطقه و…) را در این سایت‌ها مشاهده کنند. با آشنایی موقعیت شغلی، افراد اصطلاحات مربوط به شغل مورد نظر خود را شناخته و این فرصت را دارند که در رزومه سازی و برای مصاحبه‌ای قوی از این اصطلاحات استفاده کنند. 

رزومه و کاور لتر  Cover Letter

رزومه از اساسی‌ترین بخش‌های  قبل از مصاحبه محسوب می‌شود، بنابراین، متقاضیان باید رزومه‌ای بنویسند که توجه کارفرما مورد نظر را به خود جلب کند. در ادامه برخی بایدها و نبایدهای رزومه نویسی برای کار کانادا را آورده‌ایم.

مواردی که باید در رزومه نویسی لحاظ شود:

 • طراحی ساده و معمولی
 • توضیحات مختصر و مفید مربوط به کار مورد نظر
 • حداقل 3 صفحه
 • استفاده از یک فونت
 • تبدیل نمرات تحصیلی به نمرات کانادایی
 • ذکر کار داوطلبانه (در صورت وجود)
 • استفاده از اصطلاحات و کلمات کلیدی مربوط کار مورد نظر
 • اضافه کردن مهارت زبانی و سطح آن‌
 • ارائه اطلاعات تماس و شماره کانادایی

مواردی که نباید در رزومه آورده شود:

 • سن
 • وضعیت تاهل
 • ضمیمه کردن عکس
 • استفاده از کلماتی مانند رزومه یا رزومه تحصیلی
 • جنسیت
 • ملیت

افراد برای نشان دادن صلاحیت خود در کنار رزومه از نامه‌ای به نام Cover Letter استفاده می‌کنند.

کاور لتر چیست؟

کاور لتر نامه‌ای پوششی است که در کنار رزومه پیوست می‌شود. در کاور لتر توضیح کوتاهی از تجربه‌ها، مهارت‌ها، ویژگی‌ها و صلاحیت افراد برای شغل آورده می‌شود. همچنین در این نامه، افراد باید اطلاعات دقیق تماس خود را ارائه دهند. 

نکاتی برای نوشتن Cover Letter:

 • از جایی کپی نشود.
 • افراد باید توصیف و موقعیت شغلی را به خوبی بشناسند و متناسب با آن نامه بنویسند.
 • افراد باید از تاریخچه و سابقه شرکت مد نظر خود آگاهی داشته باشند.
 • افراد باید حقیقت را بیان کنند.
 • افراد باید از مهارت‌ها خود تعریف کنند و خود را نشان دهند.
 • نگارش نامه باید بی عیب و نقص باشد.
 • LinkedIN از ابزار و پلتفرم‌های مفید و پرکاربردی است که به افراد برای اثبات صلاحیتشان کمک می‌کند. پس، متقاضیان بهتر است برای مهاجرت کاری به کانادا، برای خود اکانت لینکدین ایجاد کنند. 

بازار کار کانادا

افراد برای مهاجرت به کانادا از طریق کار، بهتر است با نکاتی درباره بازار کار کانادا آشنایی داشته باشند. 

مصاحبه و استخدام

کارفرمایان کانادایی به دنبال افرادی متخصص، بامهارت، فعال، کنجکاو و علاقه‌مند هستند. بنابراین متقاضیان باید در طول مصاحبه با اعتماد به نفس رفتار کرده، بهترین حالت خود را نشان داده و آزادانه سوالات خود را مطرح کنند.

دستمزد و مخارج

انعطاف پذیری در افراد برای مهاجرت کاری به کانادا به آن‌ها در افزایش درآمد کمک می‌کند. هزینه‌های زندگی در استان‌های مختلف کانادا متفاوت است. بنابراین، با حقوق یکسان، مخارج زندگی افراد بسته به استانی که در آن زندگی می‌کنند تفاوت دارد.

استانداردهای کار، پایه حقوق، مرخصی

دولت فدرال کانادا از کارفرمایان و کارگران از همه جهات مانند پایه حقوق افراد، تنظیم ساعات کاری، استانداردهای سلامت و ایمنی، مرخصی زایمان و غیره حمایت می‌کند. البته برخی قوانین و مقررات کار در کانادا در هر استان این کشور متفاوت است. به علاوه، برای هیچ یک از کارگران کانادایی بر اساس معلولیت، جنسیت، گرایش، ملیت و مذهب تبعیض قائل نمی‌شود.

کارآفرینان

کارمندان خود اشتغال، فریلنسر و مستقل همگی به عنوان فرد کارآفرین شناخته می‌شوند. ساعات کار برای این افراد انعطاف پذیر و آزاد است. همه افراد در همه مشاغل کانادا از جمله افراد کارآفرین باید الزامات اجرایی و مالیاتی، قوانین و مقررات این کشور را رعایت کنند. باید توجه داشت که اینگونه مشاغل از طرح‌هایی مانند مزایای کارمندان، بازنشستگی، برخی بیمه‌ها و مرخصی با حقوق برخوردار نخواهند بود. دریافت برخی وام‌ها از جمله وام مسکن برای این افراد روند پیچیده‌تری خواهد داشت.

اشتغال پس از انقضای ویزا کاری کانادا

افراد قبل از اتمام اعتبار ویزا کاری کانادا باید برای تمدید اقدام کرده تا مجاز به کار و فعالیت در حرفه و شغل خود باشند. در طول مدت تمدید، افراد باید در خاک کانادا مانده و صلاحیت خود را با توجه به شرایط مجوز کار کانادا نشان دهند. 

مهارت زبانی

متقاضیان مهاجرت کاری کانادا بسته به محل سکونت خود در کشور کانادا باید به دو زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط شوند.

ارسال رزومه

جهت رفتن به کانادا برای کار و اخذ ویزا کاری کانادا، متقاضیان بهتر است رزومه خود را برای چندین کارفرمای مختلف ارسال کنند.

افرادی که برای کار به کانادا می‌روند، بدون توجه به حقوق و نوع کاری که انجام می‌دهند، باید به این نکته توجه کنند که سریع‌تر وارد بازار کار کانادا شده و با برقراری ارتباط به کاهش بار مالی و هزینه‌های خود کمک کنند.

یافتن کار و مهاجرت کانادا از طریق کار مراحل و نکات اساسی دارد که متقاضیان جهت رفتن به کانادا برای کار باید به آن‌ها توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *