Search
Close this search box.

تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی

کانادا یکی از مهاجرت پذیرترین کشورهای جهان است و می‌توان به آن به عنوان یکی از مقاصد محبوب تحصیل، کار و زندگی ایرانیان نگاه کرد. اکنون شرایطی فراهم شده است تا امکان اقدام برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا فراهم شود.

در سال‌های اخیر با تسهیلاتی که برای صدور ویزای توریستی کانادا (ویزای ویزیتوری) فراهم شده است. ایرانیان نیز مانند بقیه‌ی ملیت‌ها می‌توانند در مدت زمان کوتاه با استفاده از ویزای توریستی به کشور کانادا وارد شوند.

اما چطور می توان ویزای توریستی را به ویزای تحصیلی در کانادا تبدیل کرد؟ ویزای اینساید کانادا چه نوع ویزایی است؟

برنامه اینساید کانادا برنامه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد تا از ویزای توریستی به ویزای تحصیلی و سپس به ویزای کاری و دریافت امتیاز تجربه کار کانادایی و در نهایت اقامت دائم در کانادا برسید.

اگر شما از داخل کانادا و از طریق برنامه‌ی اینساید کانادا برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی اقدام کنید، شانس موفقیت قبولی ویزا را بسیار بالا خواهید برد.

برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا، باید ابتدا پذیرش از دوره کوتاه مدت کالج آموزشی در کانادا را اخذ کنید. سپس باید مدارک لازم، اوراق هویتی و سوابق تحصیلی و کاری خود را ارسال کنید.

همچنین برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی کانادا، باید تمکن مالی خود را ثابت کنید. گردش حساب بانکی 6 ماه آخر و مدارک شغلی و ملکی معمولاً به عنوان مدارک اثبات تمکن مالی از شما درخواست می‌شود.

برای تغییر ویزای توریستی خود به ویزای تحصیلی، باید مراحلی که در ادامه اشاره شده است را به ترتیب پیش‌ ببرید.

ویزای تحصیلی اینساید کانادا | سوگیموتو ویزا

مراحل تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

جلسه مشاوره

در یک جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا با تمامی زوایای اقدام برای ویزای تحصیلی از داخل خاک کانادا آشنا می‌شوید و برنامه‌ریزی اولیه انجام می‌گردد.

شروع قرارداد

با شروع قرارداد، مشاورین ما با شما به صورت 24 ساعته و دائمی در تماس هستند و شما را گام به گام در تهیه مدارک و انتخاب برنامه تحصیلی صحیح یاری می‌کنند.

برنامه‌ریزی سفر

بعد از ورود به کانادا ما فقط 6 ماه فرصت داریم تا برای ویزای تحصیلی اینساید شما اقدام کنیم، به همین دلیل برنامه سفر و سابر کارها باید با برنامه‌ریزی دقیق و زمان‌بندی صحیح پیش برود.

ورود به کانادا

قبل از سفر به کانادا، ما مقدمات حضور شما در کورس‌های مربوطه را فراهم میکنیم و شما طبق زمان‌بندی از پیش تعیین شده وارد کانادا میشوید.

شرکت در کلاس زبان

با ورود به کانادا شما بلافاصله دوره زبان پیش نیاز را شروع میکنید، این دوره بسته به سطح زبانتان بین دو تا شش ماه به طول می انجامد.

پذیرش برنامه اصلی

همزمان با گذراندن کلاس زبان، ما برای گرفتن پذیرش شما از دانشگاه یا کالج اصلی تلاش می‌کنیم تا بعد از اتمام کلاس زبان، پذیرش دوره اصلی نهایی شده باشد.

اقدام برای ویزای اینساید

بعد از اتمام دوره زبان و با داشتن پذیرش از برنامه تحصیلی اصلی، با جمع‌بندی تمامی مدارک مورد نیاز، برای اجازه تحصیل اینساید کانادا اقدام میکنیم.

گرفتن اجازه تحصیل

میانگین زمان انتظار برای تایید اجازه تحصیل از داخل کانادا بین 3 تا 4 هفته می‌باشد. بعد از گرفتن تاییدیه، استادی پرمیت برای شما و به آدرس منزل شما پست خواهد شد.

ویزای ویزیتوری کانادا چیست؟

ویزای توریستی یا ویزیتوری کانادا را به نام Temporary Resident Visa یا TRV می‌شناسند.

ویزای ویزیتوری یک ویزای اقامت موقت در کانادا است که به متقاضی اجازه اقامت موقت تا حداکثر مدت شش ماه در کانادا را می‌دهد. دارنده ویزای ویزیتوری کانادا اجازه دارد تا آخرین روز اعتبار ویزا در پاسپورت خود وارد کانادا شود و تا شش ماه یا تاریخی که افسر مرزی کانادا مشخص می‌کند داخل کانادا حضور داشته باشد.

ویزای تحصیلی اینساید کانادا | سوگیموتو ویزا
ویزای ویزیتوری کانادا

الزامات برای تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا

باید بدانید که دانشجویانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند باید برای اجازه تحصیل (Study Permit) از یکی از مدارس، دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا پذیرش تحصیلی (Admission) بگیرند. این مراکز تحصیلی باید مورد تأیید اداره مهاجرت کانادا باشند. با مراجعه به وب سایت رسمی دولت کانادا می‌توانید لیست مراکز تحصیلی تایید شده Designated Learning Institutions را ببینید.

به صورت کلی دانشجویان بین‌المللی متقاضی تحصیل در کانادا برای این ویزا باید در خارج از کانادا باشند.

برای اینکه شما با ویزای توریستی کانادا از داخل خاک کانادا برای ویزای تحصیلی اقدام کنید باید یکی از شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن اجازه کار (Work Permit) یا اجازه تحصیل (Study Permit)
 • اگر همسر شما اجازه کار (Work Permit) یا اجازه تحصیل (Study Permit)
 • در صورتی که سن شما کمتر از ۲۲ سال است، اگر والدین شما اجازه کار (Work Permit) یا اجازه تحصیل (Study Permit)
 • اگر شما کمتر از ۱۸ سال سن داشته باشید و بخواهید برای مدرسه ابتدایی یا دبیرستان اقدام کنید،
 • اگر دانشجوی انتقالی یا دیداری هستید  (Exchange or Visiting Student)
 • گذراندن یک دروه آموزشی کوتاه مدت که پیش‌نیاز برنامه تحصیلی اصلی در دانشگاه یا کالج مورد تایید اداره مهاجرت کانادا DLI هست.
 • اگر شما یا همسر یا فرزندتان اجازه TRP داشته باشند.
 • اگر قبلاً برای ویزای اسپانسرشیپی و برای اقامت دائم کانادا اقدام کرده باشید.
 • اگر شما یا خانواده‌تان مشمول unenforceable removal order باشند.
 • اگر شما یا همسر یا فرزندتان ورزشکاری در تیم کشور کانادا و یا عضوی از رسانه کانادایی باشد. سرباز وظیفه کانادایی و یا نماینده معتبر خارجی نیز شامل این قانون می‌شود.

اگر شما یکی از شرایط بالا را داشته باشید میتوانید برای ویزای تحصیلی کانادا از داخل خاک این کشور اقدام کنید. 

به صورت معمول متقاضیان اقدام ویزای تحصیلی اینساید باید یک دوره کوتاه چند ماهه پیش نیاز را داخل خاک کانادا بگذرانند تا واجد شرایط اقدام از طریق این برنامه باشند!

مزایای تبدیل ویزای توریستی کانادا به تحصیلی

 • با تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی می‌توانید پروسه مهاجرت به کانادا را سریع‌تر انجام داده تا بتوانید وارد کانادا شده و به‌صورت قانونی مشغول به تحصیل شوید. در واقع برنامه اینساید کانادا یک روش میانبر برای دریافت ویزای تحصیلی و پس از آن دریافت اجازه کار در کانادا می‌باشد.
 • در مقایسه با سایر روش‌های مهاجرت به کانادا، تقریباً مدارک کمتری برای اثبات تمکن مالی لازم است. به جرات می توان گفت که تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی در کانادا و استفاده از روش اینساید کانادا بالاترین میزان موفقیت را دارد.
 • با ویزای اینساید کانادا همسر یا شریک زندگی  قانونی و فرزندان تحت تکفل شما نیز  قادر به دریافت ویزای باویزیتوری یا اجازه کار یا اجازه تحصیل  می‌باشند. با تغییر ویزای توریستی به ویزای تحصیلی، شما مجاز به تحصیل در یک موسسه آموزشی تعیین شده پس از دوره متوسطه خواهید شد.
 • شما می‌توانید برای تامین هزینه خانواده، شغل پاره وقت داشته باشید. دارندگان ویزای دانشجویی مجاز به کار پاره وقت حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در حین تحصیل برای دیپلم یا بالاتر هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *