کارآفرینی کانادا

کارآفرینان افرادی هستند که تجربه موفقی در راه اندازی کسب و کار خود دارند. دولت کانادا افراد دارای این مهارت های تجاری را تشویق به مهاجرت به کانادا می کند. مهاجرت از طریق کارآفرینی به کانادا روشی برای اخذ اقامت دائم کانادا به همراه خانواده و فرزندان زیر 22 سال است.

مهاجرت به کانادا از طریق کار آفرینی | سوگیموتو ویزا

ویزای کارآفرینی کانادا

برنامه کارآفرینی در کانادا به دنبال جذب افرادی با تجربه تجاری است که قصد و توانایی مدیریت فعال یک تجارت کانادایی را دارند. شرط اصلی این برنامه تاثیر مثبت بر اقتصاد کانادا و ایجاد فرصت های شغلی برای ساکنان کانادا است. 

افرادی که قصد دریافت ویزای کارآفرینی کانادا و سرمایه گذاری در کانادا را دارند، اقامت موقت دوساله دریافت خواهند کرد و در طی دو سال فرصت دارند تا بیزنس خود را راه اندازی و مدیریت کنند. 

افرادی که تمامی مراحل کارآفرینی در کانادا را با موفقیت سپری کنند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده درخواست دهند.

ویزای کارآفرینی در کانادا چیست؟

کانادا از طریق برنامه های مختلف مهاجرت تجاری خود، قصد دارد افرادی را جذب کند که توانایی قابل توجهی برای کمک به اقتصاد این کشور دارند. این برنامه‌ها با هدف ارتقای توسعه اقتصادی از طریق جذب سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و افراد خوداشتغال با هوش تجاری قابل توجه و مهارت‌های کارآفرینی ارائه می‌شوند.کسب و کار شما باید حداقل یک شغل جدید برای یک شهروند کانادایی یا فرد مقیم دائم کانادا ایجاد کند.

افرادی که تمامی مراحل کارآفرینی در کانادا را با موفقیت سپری کنند می‌توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده درخواست دهند.

برنامه های مهاجرت تجاری به کانادا تحت سه دسته زیر انجام می‌شوند:

 • ویزای استارت آپ فدرال
 • برنامه کارآفرینی کبک
 • برنامه های نامزد استانی برای کارآفرینان

نکته: مهاجرت از طریق برنامه کارآفرین فدرال بسته شده و در حال حاضر هیچ برنامه ای برای از سرگیری این روش  وجود ندارد.

مزایای کار آفرینی در کانادا

مانند سایر برنامه‌‌های مهاجرتی، اخذ اقامت کارآفرینی در کانادا نکات مثبت وقابل توجهی دارد:

 1. سیستم اقتصادی قوی کانادا، فضای رشد و پیشرفت برای بیزنس‌ها را فراهم کرده و باعث افزایش رضایت کارآفرینان مهاجر می‌شود.
 2. نرخ مالیات پایین و هزینه‌های تجاری مقرون به صرفه یکی از نکات بسیار مهمی است که کار آفرینان را به کانادا جذب می‌کند.
 3. در روش کارآفرینی کانادا حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز دیپلم می‌باشد. پس نیازی به تحصیلات عالی و داشتن مدرک دانشگاهی نخواهید داشت.
 4. با ویزای کارآفرینی کانادا فرد متقاضی می‌تواند بهمراه اعضای خانواده و فرزندان زیر 22 سال به کانادا مهاجرت کند. فرزندان می‌توانند رایگان به تحصیلات خود ادامه دهند. 
 5. به دلیل جذب سرمایه گذاران خارجی و استقبال از کارآفرینان، نرخ بیکاری در کانادا به پایین ترین سطح رسیده است.

روش‌های کارآفرینی در کانادا

برای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی از دو روش کلی می‌توان اقدام کرد:

1- خرید یک بیزنس فعال در کانادا 

2- راه اندازی یک بیزنس جدید در کانادا

برای خرید یک بیزنس فعال در کانادا: 

 • متقاضی باید حداقل بیش از ۱۰ درصد (از حق تصمیم گیری یا حق رای) تمام سهام موجود در شرکت یا بیزنس را خریداری کند. (حداکثر ۵ نفر می توانند درخواست مالکیت دهند)
 • همه‌ی متقاضیان باید روی هم رفته حداقل بیش از ۵۰ درصد (از حق تصمیم گیری یا حق رای) تمام سهام موجود در شرکت یا بیزنس را خریداری کنند.

اگر قصد دارید بیزنس و کسب وکار جدید خودتان را در کانادا راه اندازی کنید باید مراحل زیر را طی کنید:

 1. برنامه ریزی 
 2. انتخاب نام برای بیزنس
 3. ثبت رسمی بیزنس
 4. اخذ مجوزهای کاری
 5. تامین مالی و دریافت بودجه از گروه های حمایتی
شروع بیزنس در کانادا | سوگیموتو ویزا

اگر شرایط کارآفرینی یا خرید بیزنس را دارید، ما به شما کمک می‌کنیم از طریق برنامه ویزای کار آفرینی به اقامت دائم کانادا برسید!

شروع کن

شرایط ویزای کارآفرینی کانادا

مهاجرت کارآفرینی کانادا از طریق برنامه های استانی انجام می‌شود. استان های کانادا طیفی از دسته های کارآفرین را در برنامه‌های نامزدی استانی خود ارائه می دهند. از طریق یکی از این دسته ها، کارآفرینان مهاجر می‌توانند در یک استان خاص ساکن شوند.

شرایط لازم برای راه اندازی یا خرید یک بیزنس در هر استان کانادا متفاوت است. اما شرایط استاندارد بطور کلی به شرح زیر می‌باشد:

 • داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم
 • تسلط به زبان انگلیسی در سطح CLB5
 • حداقل 3 سال سابقه مدیریت در 5 سال گذشته
 • تمکن مالی برای تامین هزینه‌های اقامت خود و خانواده
 • توانایی راه‌اندازی یک کسب‌وکار مورد نیاز کشور کانادا
 • ایجاد حداقل یک موقعیت شغلی برای یکی از شهروندان دائمی کانادا
 • داشتن حداقل ( 500 هزار تا 900 هزار دلار کانادا) سرمایه لازم که از راه قانونی به‌دست ‌آمده باشد. میزان سرمایه  مورد نیاز برای کارآفرینی در استان‌های کانادا متفاوت است و بستگی به این دارد که قصد دریافت ویزای کدام استان را داشته باشید.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اقامت کارآفرینی کانادا

مانند  سایر برنامه ‌های مهاجرتی تجاری، فرد متقاضی باید مدارکی مبنی بر اثبات تمکن مالی و توانایی تامین هزینه‌های خود و خانواده از زمان ورود  به کانادا تا راه اندازی کسب و کار،ارائه دهد. 

حداقل سرمایه مورد نیاز بر اساس تعداد اعضای خانواده تعیین شده و بر اساس ملاحظات اداره مهاجرت کانادا هر سال این میزان تغییر می‌کند.

در جدول زیر آخرین آمار به دست آمده از سایت اداره مهاجرت کانادا را ملاحظه می کنید:

جدول: حداقل سرمایه کار آفرینی بر اساس تعداد اعضای خانواده

* برای خانواده‌های بیش از ۷ نفر برای هر یک از اعضا مبلغ ۳۴۹۲ دلار کانادا اضافه شود.

مراحل اقدام برای ویزای استارتاپ

جلسه مشاوره

در یک یا چند جلسه مشاوره با مشاور رسمی مهاجرت کانادا و مشاورین کسب و کار ما، با تمامی زوایای پروژه‌های استارتاپی در کانادا و ویزای استارتاپ آشنا می‌شوید

ایده استارتاپی

یک ایده استارتاپی واقعی با توجه به پیشینه حرفه‌ای، تحصیلی و تحقیقاتی شما انتخاب و امکان‌سنجی می‌گردد. این ایده باید در فضای کسب و کار آمریکای شمالی تعریف شود و تحقیقات اولیه بازار روی طرح انجام می‌شود.

تشکیل تیم

یک تیم استارتاپی از 2 تا 5 نفر افرادی که پیشینه‌ی آنها با موضوع ایده استارتاپی همخوانی داشته باشد و قصد همکاری واقعی در پروژه را داشته باشند تشکیل می‌گردد.

بیزنس پلن

بیزنس پلن یابرنامه کسب و کار پروژه استارتاپی توسط تیم تحقیق و توسعه‌ی ما نوشته می‌شود. تیم تحقیق و توسعه‌ی ما با سالها تجربه در زمینه استارتاپ‌های کانادایی و آمریکایی ازپیشتازان عرصه استارتاپ در آمریکای شمالی هستند که بیزنس پلن و پیچ دِک استارتاپ شما را با همکاری شما و با در نظر گرفتن جزئیات طرح آماده می‌کنند.

نامه حمایتی

تیم تحقیق و توسعه با ارسال بیزنس پلن و پیچ دِک تأییده شده به سازمان‌های مورد تأیید، و دفاع ازپروژه، نامه حمایتی (Supporting Letter) استارتاپ شما را در سریع‌ترین حالت ممکن دریافت میکنند.

تهیه مدارک ویزا

با دریافت نامه حمایتی، حال نوبت به اقدام برای ویزای استارتاپ می‌رسد. در این مرحله شما بایدتمامی مدارک مورد نیاز برای اقدام ویزا برای خود و خانواده را آماده کنید. از جمله مهم‌ترین این مدارک نمره زبان حداقل CLB5 برای اعضای تیم استارتاپی می‎‌باشد.

اقدام ویزای استارتاپ

در مرحله اقدام برای ویزای استارتاپ، می‌توان برای ویزای کار نفرات اصلی (Essential Members) تیم استارتاپی اقدام کرد. اقدام برای ویزای کار باید با توجه به سیاست‌های از قبل تعیین‌شده تیم باشد، چرا که اقدام برای ویزای کار مزایا و معایب خاص خودش را دارد.

ورود به کانادا

بعد از تأیید ویزای استارتاپ، شما به همراه خانواده خود می‌توانید با ویزای اقامت دائم (PR) وارد کاناداشوید و طرح استارتاپی خود را شروع کنید.

سایر روش‌های مهاجرتی

بیشتر