Search
Close this search box.

یادداشت های GCMS

یادداشت‌های GCMS، روشی دقیق برای بررسی اطلاعات پرونده مهاجرت به کانادا محسوب می شود. مکاتبات بین اداره مهاجرت کانادا و افراد متقاضی، اسناد ارسالی متقاضیان، یادداشت‌های افسر پرونده از جمله این اطلاعات هستند؛ که متقاضیان می‌توانند در زمان‌های مختلف در هر مرحله از پروسه مهاجرتی خود آن را مشاهده کنند. البته باید توجه داشت که به محض اینکه درخواست متقاضیان از بررسی R10 فراتر رود، می‌توانند یادداشت GCMS را درخواست دهند؛ تا متوجه شوند آیا تمام مدارک لازم برای برنامه مورد نظر وجود دارد یا خیر. با توجه به این سیستم متقاضیان مهاجرت کانادا می‌توانند وضعیت درخواست ویزا، دلیل رد درخواست خود را برای اقامت موقت یا اقامت دائم کانادا مشاهده کنند.

یادداشت‌های GCMS، سیستمی الکترونیکی برای مدیریت پرونده متقاضیان و بررسی درخواست ویزای کانادا است که توسط اداره مهاجرت کانادا (IRCC) برای افراد متقاضی ارسال می‌شود. از یادداشت‌های GCMS برای دریافت اطلاعات دقیقی از وضعیت درخواست یا پیشرفت پروسه درخواست استفاده می‌شود. افراد می‌توانند از طریق برنامه های مهاجرتی کانادا (اجازه تحصیل، اجازه کار، اکسپرس اینتری، برنامه نامزدی استانی، ویزای توریستی و…) برای دریافت اطلاعات دقیق وضعیت درخواست خود از این سیستم استفاده کنند.

یادداشت‌های GCMS | سوگیموتو ویزا

اطلاعات درون یادداشت‌های GCMS

 • مکاتبات افراد متقاضی مهاجرت به کشور کانادا به اداره مهاجرت کانادا
 • مکاتبات از اداره مهاجرت کانادا به افراد متقاضی
 • اطلاعات مربوط به درخواست (آیا افسر مهاجرتی درخواست را بررسی کرده یا خیر، درخواست دریافت شده، وضعیت درخواست به چه صورت است)
 • کلیه مدارک از نماینده و پشتیبان متقاضی

دلایل درخواست برای یادداشت‌های GCMS

بسته به برنامه های مهاجرتی کانادا و موقعیت افراد، وجود دلایل زیر برای درخواست و دریافت یادداشت‌های GCMS ضروری هستند:

 • متقاضیان می‌خواهند از وضعیت درخواست خبردار شوند.
 • دلیل رد شدن پرونده قبلی افراد چه بوده است.
 • افراد می‌توانند از درستی اطلاعات و مدارک ارائه داده شده اطمینان حاصل کنند.
 • درخواست ویزا برای مهاجرت به کشور کانادا به تاخیر افتاده است.
 • افراد می‌توانند برای مصاحبه احتمالی، آمادگی پیدا کنند.

در صورتی که اداره مهاجرت کانادا مدارک اضافی را از متقاضیان درخواست کنند، افراد از طریق یادداشت‌های GCMS می‌توانند متوجه دلایل آن شوند. همچینی متقاضیان می‌توانند متوجه شوند که مدارک و اسناد را به درستی و به صورت کامل ارائه داده‌اند.

درخواست برای یادداشت‌های GCMS 

افرادی که درخواست ویزا از اداره مهاجرت کانادا (IRCC) یا  آژانس خدمات مرزی کانادا (CBSA)  دارند و درخواست آن‌ها مرحله R10 را پشت سرگذاشته، می‌توانند برای یادداشت GCMS درخواست دهند. 

افراد متقاضی برای درخواست یادداشت‌های GCMS، باید اپلیکیشن، درخواست،  و شماره منحصر به فرد متقاضیان (UCI) را داشته و درخواست دسترسی به اطلاعات و حریم خصوصی (ATIP) را تحت ATI ارائه دهند. 

افرادی که اقامت دائم کانادا را داشته و مقیم کانادا هستند یا شهروندی کانادا را دارند می‌توانند برای ارسال ATIP اقدام کنند. 

افرادی که در این کشور ساکن نیستند، می‌توانند فردی که مقیم یا شهروند کانادا است یا حتی شرکتی در کانادا را به عنوان نماینده خود انتخاب کنند و از طریق آن‌ها برای یادداشت‌های GCMS درخواست دهند. نماینده می‌تواند از طرف متقاضی مهاجرت کانادا برای ATIP درخواست کند.

انواع درخواست GCMS 

 • نوت افسر پرونده
 • کپی مدارک و اطلاعات ارسال شده

دریافت یادداشت GCMS 

اولین قدم برای دریافت یادداشت‌های GCMS، ثبت ATIP در اداره مهاجرت کانادا است. متقاضیان می‌توانند از طریق پست یا به صورت آنلاین ATIP را ثبت کنند. 

متقاضیان برای یادداشت‌های GCMS به شماره درخواست خود نیاز داشته و بهتر است جهت سریع‌تر شدن زمان پردازش درخواست، UCI را ارائه دهند. هزینه پردازش ۵ دلار کانادا است که متقاضیان می‌توانند آن را به صورت آنلاین پرداخت کنند. 

مدت زمان دریافت یادداشت‌های GCMS 

اداره مهاجرت کانادا درخواست یادداشت‌های GCMS را بطور معمول طی 30 روز پردازش کرده و پاسخ می‌دهد. اما در شرایط و به دلایل خاص و بسته به نوع برنامه‌‌های مهاجرتی کانادا ممکن است زمان پردازش بیشتر شود.  

یادداشت‌های GCMS به متقاضیان مهاجرت به کانادا کمک کرده تا با توجه به درخواست از طریق انواع برنامه‌های مهاجرتی کانادا از روند دقیق پرونده خود اطلاع یابند. در پردازش درخواست ویزا، افراد می‌توانند اطلاعات دقیق درباره پیشرفت پروسه مهاجرت به کشور کانادا دریافت کرده، تحلیل افسر مهاجرتی درباره پرونده و از دلیل رد شدن درخواست اطلاع یابند.

همچنین افراد را برای مصاحبه احتمالی و پیش رو آماده می‌سازد. یادداشت‌های GCMS به افراد برای بررسی مدارک و صحت اسناد ارسالی کمک می‌کند. افرادی که اقامت دائم کانادا یا شهروندی کانادا را دارند، می‌توانند برای درخواست GCMS اقدام کنند و به مدت ۳۰ روز برای پردازش درخواست خود توسط اداره مهاجرت کانادا صبوری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *