Search
Close this search box.

سیم کارت در کانادا – هزینه خرید سیم کارت و اینترنت

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افراد تازه وارد در کانادا در تماس بودن با افراد خانواده‌ خود، پیدا کردن فرصت‌های شغلی مختلف و مواردی از این قبیل است که به سیم کارت کانادا، اینترنت و دیگر خدمات آن نیاز پیدا می‌کند.

شما به محض ورود به کانادا می‌توانید به سراغ خرید سیم کارت کانادایی بروید؛‌ اما هزینه‌های نهایی اینترنت شما با توجه به نوع سیم‌کارت خریداری شده و اپراتور ارائه‌دهنده‌ی خدمات متفاوت خواهد بود. برای کسب همه‌ی اطلاعات لازم در زمینه‌ی خدمات تلفن همراه و اینترنت در کانادا و هزینه‌های مرتبط با آن تا انتها با سوگیموتو ویزا همراه باشید.

خدمات تلفن همراه و نت در کانادا | سوگیموتو ویزا

تفاوت طرح‌های اعتباری (prepaid) و دائمی (postpaid)‌ سیم کارت کانادا

همان‌طور که مشخص است در سیم کارت کانادایی اعتباری باید هزینه‌ی خدمات را پیش از استفاده از آن پرداخت کنید؛‌ بنابراین صرفاً می‌توانید از خدماتی که هزینه‌ی آن‌ها را پرداخت کرده‌اید، استفاده کنید.

در مقابل در طرح‌های دائمی بعد از استفاده از خدمات هزینه‌ی مرتبط با آن را پرداخت خواهید کرد. معمولاً برای استفاده از سیم‌ کارت کانادایی دائمی باید قرارداد مشخصی را با شرکت ارائه‌دهنده خدمات تلفن امضا کنید.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که استفاده از تعدادی از طرح‌های دائمی مستلزم بررسی اعتبار یا سابقه مالی هستند؛ به این معنی که توانایی شما برای پرداخت صورتحساب در هر دوره باید اثبات شود. البته تعدادی از شرکت‌ها با در نظر گرفتن وضعیت افراد تازه وارد آن‌ها را از این قانون مستثنی می‌کنند.

در صورت نداشتن سابقه مالی (credit history) می‌توان به سراغ طرح‌های دائمی رفت؟

اشخاصی که به تازگی به کانادا مهاجرت یا سفر کرده‌اند حتی بدون سابقه‌ی اعتباری و مالی هم می‌توانند به سراغ طرح‌های دائمی خدمات تلفن همراه بروند.

همان‌طور که در قسمت قبل اشاره کردیم تعدادی از شرکت‌های مخابراتی بدون بررسی اعتبار سیم کارت کانادایی دائمی را در اختیار شما قرار می‌دهند البته به شرط اینکه تمامی مدارک لازم را به صورت حضوری همراه داشته و به آن‌ها تحویل دهید.

جالب است بدانید که خرید یک تلفن جدید به بررسی سابقه و اعتبار مالی نیاز دارد، هرچند تعدادی از اپراتورها سابقه مالی اشخاص را به صورت بین‌المللی بررسی می‌کنند (در صورتی که پاسپورت به عنوان شناسه ثبت نام توسط اپراتور استفاده شده باشد).

البته باز هم باید اشاره کنیم که این شرایط بسته به اپراتور متفاوت است؛‌ در نتیجه همواره باید پیش از استفاده از یک طرح جدید با اپراتور خود در مورد شرایط خاصی که دارید، مشورت کنید. علاوه بر این با توجه به هزینه زندگی در کانادا باید سیم کارت و طرح مناسب خود را انتخاب کنید.

خرید سیم‌ کارت با گوشی جدید یا استفاده از تلفن قبلی (BYOD)؟

در کنار طرح‌های اعتباری و دائمی ذکر شده در قسمت قبل افراد تازه وارد به کشور کانادا می‌توانند بین خرید سیم کارت با گوشی جدید از اپراتور یا آوردن تلفن قبلی خود (Bring Your Own Device یا BYOD) و انتخاب یک طرح خدماتی جدید یک گزینه را انتخاب کنند. 

در صورت انتخاب گزینه‌ی اول هزینه‌ی خرید تلفن هر ماه به قبض تلفن شما اضافه شده که می‌توانید آن را به صورت اقساطی پرداخت کنید. با توجه به این مطلب و این موضوع که خرید تلفن از اپراتور به سابقه اعتباری نیاز دارد، بیشتر تازه واردان ترجیح می‌دهند که به سراغ طرح‌های مختلف BYOD بروند.

 بهترین اپراتور سیم کارت در کانادا

در مجموع سه شرکت مخابراتی بزرگ در کشور کانادا وجود دارند که حدود ۹۰ درصد صنعت مخابراتی آن را به خود اختصاص داده و با عنوان Big Three شناخته می‌شوند:

 1. Fido Mobile
 2. Chatr Mobile
 3. Cityfone
 4. Primus Wireless
 5. Zoomer Wireless
 6. SimplyConnect
 7. Shaw Mobile 
 1. Virgin Plus
 2. Lucky Mobile
 3. Bell MTS
 4. Bell Aliant
 5. Northwestel
 1. Koodo Mobile
 2. Public Mobile
 3. DCI Wireless

سایر کمپانی‌های معروف مخابراتی کانادا به شرح زیر هستند:

 • Airtel Wireless
 • Eastlink Wireless
 • Fleetcom
 • Iristel و شرکت تابعه آن Ice Wireless
 • Keewaytinook Mobile
 • SaskTel Mobility و شرکت تابعه آن Lum Mobile
 • Sogetel Mobilité
 • Qiniq
 • EEyou Mobility
 • TbayTel Mobility
 • TNW Wireless
 • Québecor و شرکت‌های تابعه:
 1. Fizz Mobile
 2. Vidéotron Mobility
 3. Freedom Mobile

این مجموعه‌ها در کنار شرکت‌های تابعه خود خدمات تلفن ثابت و همراه، اشتراک تلویزیون کابلی و طرح‌های اینرتتی مختلف را در اختیار مشتریان قرار می‌دهند؛ اما چطور می‌توان از پوشش‌دهی مناسب آن‌ها در منطقه سکونت و کار خود مطمئن شد؟

در بیشتر موارد این مجموعه‌ها با یکدیگر هم‌تراز هستند، با این حال همواره توصیه‌ می‌شود که پیش از خرید به وب‌سایت شرکت مراجعه کرده و ضمن بررسی نقشه پوششی‌دهی از قدرت شبکه آن‌ها نیز مطلع شوید.

در کنار این مسئله همیشه می‌توانید با جستجو در وب‌سایت‌ها و مطالعه‌ی نظرات کاربران از خدمات و پوشش‌دهی این مجموعه‌ها اطلاعات کافی کسب کنید.

خرید سیم کارت در کانادا | سوگیموتو ویزا
کانادا سیم‌کارت‌هایی با طرح‌های اعتباری یا دائمی ارائه می‌دهد.

فاکتورهای مهم در زمان انتخاب طرح خدمات تلفن همراه در کانادا

عوامل مهمی وجود دارند که همه‌ی افراد تازه‌وارد در کانادا در زمان انتخاب طرح خدمات دلخواه خود باید به آن‌ها توجه کنند:

طرح‌های اعتباری و دائمی سیم کارت کانادا

همان‌طور که در قسمت‌های قبل به آن اشاره کردیم افرادی که به تازگی وارد کشور کانادا شده‌اند می‌توانند یکی از طرح‌های اعتباری یا دائمی سیم‌کارت‌های این کشور را انتخاب کنند. انواع طرح‌های اعتباری در کنار دسترسی آسان‌تری که دارند اغلب مقرون‌به‌صرفه‌تر از طرح‌های دائمی هستند؛ چرا که استفاده از آن‌ها به میزان مبلغ پرداخت شده توسط شما محدود می‌شود.

میزان پوشش اپراتورها در محل سکونت

افرادی که تجربه‌ زندگی در تورنتو، مونترال، ونکوور و به طور کل مناطق پرجمعیت کانادا را دارند، می‌دانند که اپراتورهای گوناگون در این بخش‌ها از جنبه‌های مختلفی با یکدیگر برابر هستند. با این حال همواره توصیه می‌کنیم که پوشش‌دهی ارائه‌دهنده خدمات را در محل سکونت و کار خود بررسی کرده و در نهایت طرح و اپراتور مناسب را بر مبنای آن انتخاب کنید.

خرید سیم کارت کانادایی با گوشی یا استفاده از طرح BYOD

افرادی که دارای اعتبار مالی هستند می‌توانند طرح خرید سیم کارت کانادایی با گوشی را انتخاب کنند که هزینه‌ی آن به صورت ماهانه به حساب آن‌ها اضافه می‌شود. این طرح برای افرادی که به دنبال خرید یک گوشی جدید با پرداخت ۲۰ تا ۵۰ دلار کانادا در ماه هستند و می‌خواهند یک قرارداد خدماتی در مدت زمان معین (بین یک تا دو سال)‌ داشته باشند، بهترین گزینه است.

دیتا و اینترنت سیم کارت کانادایی

استفاده از طرح‌های دیتا می‌تواند برای همه‌ی افراد تازه‌وارد در کانادا ضروری باشد. از جمله مزایای استفاده از این طرح‌ها می‌توان به دسترسی به اینترنت در مناطق تحت پوشش خطوط تلفن همراه، امکان استفاده از اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌های پرکاربرد مثل گوگل مپ و ارتباط با اعضای خانواده و دوستان از طریق شبکه‌های اجتماعی گوناگون اشاره کرد.

البته همان‌طور که مشخص است استفاده از دیتا می‌تواند ماهانه مبلغ مشخصی را به قبض تلفن شما اضافه کند.

طرح‌های خانوادگی

همان‌طور که از نام این طرح مشخص است می‌توانید از آن به‌صورت همزمان با ۴ تا ۶ نفر دیگر از اعضای خانواده خود استفاده کنید. این طرح‌ها معمولاً بسته‌های ترکیبی دیتا، مکالمه و پیامک را با قیمت پایین‌تری برای اعضای یک خانواده ارائه می‌دهند تا آن‌ها را به استفاده از خدمات خود ترغیب کنند.

تماس بین‌المللی

عمده‌ی افرادی که به کانادا مهاجرت کرده‌اند تمایل دارند که با افراد خانواده خود تماس‌های بین‌المللی برقرار کنند. خبر خوب این است که بیشتر اپراتورهای تلفن همراه در کانادا این قابلیت را به شکل اختیاری در برنامه‌ها و طرح‌های گوناگون خود ارائه می‌دهند که استفاده از آن به پرداخت نرخ مشخصی نیاز دارد.

لازم به ذکر است که مبلغ پرداختی با توجه به اپراتور و کشوری که با آن تماس می‌گیرید، متفاوت است.

نحوه‌ی تنظیم طرح تلفن همراه در کانادا

در بیشتر موارد طرح‌های جدید تلفن همراه در محل فروش آن‌ها تنظیم می‌شود که ممکن است یک کیوسک در مرکز خرید، فروشگاه و حتی در زمان ورود به فرودگاه باشد. تنها کاری که شما باید انجام دهید رفتن به محل ذکر شده و انتخاب طرح دلخواه است.

در صورتی که تمامی مدارک مورد نیاز را همراه خود داشته باشید می‌توانید فرآیند تنظیم طرح را در همان‌جا تکمیل کرده و حتی تلفن جدید خود را هم دریافت کنید.

افراد تازه‌واردی که سابقه اعتباری قابل ارزیابی دارند می‌توانند طرح جدید دلخواه خود را به صورت آنلاین از ارائه‌دهنده خدمات دریافت کنند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست خدمات تلفن همراه یا اینترنت در کانادا

در زمان درخواست خدمات جدید تلفن همراه در کانادا به همه‌ی مدارک زیر یا قسمتی از آن‌ها نیاز دارید:

 • مدرک شناسایی دولتی (مدرک شناسایی استانی، پاسپورت و…)
 • شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number یا SIN) البته این مورد به شرکت ارائه دهنده خدمات بستگی دارد.
 • ویزا یا اجازه اقامت (استادی پرمیت، ورک پرمیت یا کارت اقامت دائم PR Card)
 • امتیاز مالی یا بررسی اعتبار با توجه به طرح انتخابی

در آخر باید اشاره کنیم که به منظور اطلاع دقیق از مدارک مورد نیاز باید با اپراتور مورد نظر تماس گرفته و در مورد خدمات مورد نیاز و وضعیت خود مشورت کنید.

هزینه‌ی اینترنت در کشور کانادا

صنعت مخابرات و اینترنت در کشور کانادا انحصاری است؛ در نتیجه عمده‌ی شرکت‌های مخابراتی توسط مجموعه‌های مشخصی اداره شده و طرح‌های پیشنهادی آن‌ها از قیمت بالایی برخوردار هستند.

بر مبنای گزارش منتشر شده توسط یک شرکت خصوصی، هزینه‌ی خدمات تلفن همراه در کشور کانادا در بین گران‌قیمت‌ترین خدمات در دنیا قرار دارد؛ البته باز هم قیمت نهایی خدمات تلفن همراه با توجه به طرح و شرکت انتخابی شما متفاوت خواهد بود.

جالب است بدانید که طرح‌ها از قیمت۱۰ دلار کانادا شروع شده و امکان ارسال پیام و دیتا را هم در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. در صورت تمایل به استفاده از خدمات بیشتر مانند تماس‌های بین‌المللی هزینه‌ی قبض شما به صورت ماهانه افزایش خواهد یافت و این موردی است که باید به حداقل هزینه زندگی در کانادا اضافه کنید.

خدمات طرح‌های مختلف سیم کارت در کانادا

یکی از مهم‌ترین پرسش‌های افرادی که زندگی در کانادا را انتخاب و به تازگی به این کشور مهاجرت کرده‌اند این است که با استفاده از طرح‌های مختلف تلفن همراه می‌توان با چه مناطقی تماس گرفت و اینکه برقراری تماس بین‌المللی و ارسال پیام مجاز است یا خیر؟

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که اجازه برقراری تماس‌های بین‌المللی به طرح انتخاب شده توسط شما بستگی دارد. هزینه‌ی طرح‌های تماس بین‌المللی و پیامک می‌تواند از ۷ تا ۳۹ دلار متغیر باشد (در صورتی که بخواهید کل طرح شما بر روی تماس‌های بین‌المللی و پیامک متمرکز شود).

اگر تماس بین‌المللی در طرح شما وجود ندارد و با خط خود با خارج از کانادا تماس برقرار می‌کنید، هزینه‌ی آن با توجه به شرکت ارائه‌دهنده خدمات و مقصد تماس متفاوت خواهد بود.

قابلیت نمایش شماره تلفن تماس‌گیرنده (Caller ID) و پیغام‌گیر (Voicemail) 

در صورتی که تمایل به استفاده از پیغام‌گیر یا فعال‌سازی Caller ID دارید می‌توانید آن را به عنوان قسمتی از طرح تلفن همراه خود با هر اپراتور مخابراتی در کانادا تنظیم کنید. البته نمایش شماره تلفن تماس گیرنده یک مشخصه‌ی استاندارد است که در عمده‌ی طرح‌ها وجود دارد؛ اما فعالسازی پیغام‌گیر با توجه به طرح و اپراتور انتخابی شما هزینه‌ی جزئی را به دنبال خواهد داشت.

هزینه‌های مختلف استفاده از سیم‌کارت کانادایی

در شرایط مختلف استفاده از سیم‌کارت کانادایی هزینه‌های متفاوتی را برای شما در پی خواهد داشت که در این بخش به بررسی آن‌ها پرداخته‌ایم:

هزینه‌ی استفاده از رومینگ با سیم‌کارت کانادایی

در زمان اقامت در کانادا استفاده از تلفن و سیم‌کارت کانادایی در خارج از منطقه تحت پوشش (کانادا) رومینگ نامیده می‌شود که می‌تواند هزینه‌های زیادی را به دنبال داشته باشد. هزینه‌های ذکرشده می‌توانند با توجه به اپراتور و مقصد شما متفاوت باشند؛ بنابراین پیش از فعالسازی این حالت بهتر است از آن مطلع شوید.

عبور از محدودیت‌های طرح تلفن همراه و هزینه‌های ناشی از آن

در صورتی که از میزان محدودیت‌های مشخص شده در طرح تلفن همراه خود عبور کنید باید بر مبنای نرخ تعیین شده هزینه‌های اضافی ناشی از آن را پرداخت کنید.

اگر در حال حاضر دارای طرح مشخصی هستید می‌توانید هزینه‌های عبور از محدودیت طرح خود را در بخش مرتبط با اطلاعات طرح مشاهده کنید.

هزینه‌ی لغو قرارداد طرح تلفن همراه در کانادا

بعد از عقد قرارداد شما موظف به پرداخت مدت زمان باقی‌مانده از طرح خود هستید. برای مثال در شرایطی که ۴ ماه از طرح باقی مانده و شما تصمیم به لغو قرارداد دارید باید مبلغ ۴ ماه باقی مانده را بپردازید تا فرآیند لغو کامل شود. اگر از طرح خرید سیم‌کارت با گوشی جدید استفاده کرده‌اید باید اقساط باقی‌مانده از تلفن و هزینه‌های احتمالی اضافه را نیز پرداخت کنید.

هزینه‌های ناشی از خرابی تلفن

در صورت آسیب تلفن همراه می‌توانید از برنامه‌های مختلف تعمیر تلفن اپراتورها استفاده کنید. البته در بیشتر موارد برای استفاده از این طرح‌ها باید مبلغ مشخصی را پرداخت کنید که هزینه‌های تعمیر تلفن، بکاپ حافظه و مواردی از این دست را در برمی‌گیرند.

در تعدادی از طرح‌های ارائه‌شده توسط اپراتورها مشتریان با پرداخت هزینه‌های اضافی می‌توانند دستگاه خود را تعمیر یا جایگزین کنند. البته مراجعه به شرکت ارائه‌دهنده خدمات الزامی نیست و می‌توان این کار را در سایر تعمیرگاه‌های تلفن همراه نیز انجام دارد؛ اما این شرایط می‌تواند منجر به باطل‌شدن گارانتی دستگاه خریداری شده شود.

قبض تلفن در کانادا | سوگیموتو ویزا
استفاده از سیم‌کارت کانادایی هزینه‌های متفاوتی را برای شما در پی خواهد داشت که باید به دقت از آنها آگاه باشید.

انواع مختلف اتصالات اینترنتی در کانادا

کشور کانادا یکی از بهترین خدمات اینترنت را در اختیار شهروندان خود قرار می‌دهد. انواع اتصالات اینترنتی در این کشور به شرح زیر هستند:

 • عمده‌ی اتصالات اینترنتی خصوصی در تورنتو، ونکوور، مونترال و مناطق اطراف آن‌ها از طریق کابل‌های فیبر نوری انجام می‌شوند. این روش از سرعت بسیار بالایی برخوردار بوده و اطلاعات را با سرعت بالایی از طریق پالس‌های نوری عبوری از قطعات شیشه‌ای یا پلاستیکی ارسال می‌کند. استفاده از فیبر نوری یکی از مناسب‌ترین روش‌های اتصال به اینترنت در کانادا برای گیمرها، افراد دورکار و در مجموع اشخاصی است که به سرعت و پهنای بالای اینترنت نیاز دارند.
 • در مناطقی که به دور از مراکز جمعیتی قرار دارند می‌توان همچنان از اینترنت کابلی با سرعت دانلود و آپلود ۱۰۰ تا ۱۵۰ مگابیت بر ثانیه استفاده کرد که برای ارسال فایل‌هایی با اندازه متوسط و استفاده از اپلیکیشن‌های پیام‌رسانی کاملاً مناسب است.
 • سایر روش‌های اتصال به اینترنت در این کشور شامل اینترنت ماهواره‌ای، اینترنت 5G و اینترنت موبایل است که در آن با استفاده از نقطه اتصال (hotspot)‌ موبایل یا دانگل اینترنت خارجی می‌توان دستگاه دلخواه را به اینترنت متصل کرد.
 • رایج‌ترین روش اتصال به اینترنت در کشور کانادا استفاده از Wi-Fi است. در بیشتر موارد اپراتورها در زمان فعالسازی اینترنت خانگی یک مودم بی‌سیم را هم در اختیار مشتریان قرار می‌دهند. البته بیشتر این مودم‌ها مجهز به پورت اترنت هستند؛ در نتیجه با استفاده از کابل می‌توان آن‌ها را به دستگاه‌های مشخصی متصل کرد.

هزینه‌ی درخواست و فعالسازی اینترنت خانگی در کانادا

همانند هزینه‌های طرح تلفن همراه فعالسازی اینترنت خانگی در این کشور هم می‌تواند هزینه‌های نسبتاً بالایی را برای شما به دنبال داشته باشد. در بیشتر موارد هزینه‌ی طرح‌های ماهانه عمده‌ی اپراتورها از 35 دلار بدون در نظر گرفتن مالیات شروع شده و سرعت آن‌ها هم بین ۱۰ تا ۲۰ مگابیت بر ثانیه متغیر است.

در بالاترین طرح موجود می‌توانید با پرداخت ماهانه ۱۱۰ تا ۱۲۵ دلار کانادا از سرعت حداکثر ۳ گیگابیت در ثانیه بهره‌مند شوید. جالب است بدانید که در بیشتر طرح‌های اینترنت خانگی در این کشور می‌توان از شرکت ارائه‌دهنده خدمات مودم کرایه کرد.

انتخاب سرعت مناسب اینترنت در زمان اقامت در کانادا

در زمان انتخاب سرعت مناسب برای اینترنت خانگی باید به تعداد افرادی که از اینترنت شما استفاده می‌کنند و نحوه‌ی استفاده‌ی آن‌ها از اینترنت بستگی توجه کنید. در نظر گرفتن اطلاعات موجود در جدول زیر می‌تواند دید روشنی در اختیار شما قرار دهد:

سرعت اینترنتتعداد افرادمشخصات و قابلیت‌ها
۱۰ تا ۱۵ مگابیت بر ثانیهبین ۱ تا ۴ نفرانجام کارهای سبک از خانه
گشت‌وگذار در اینترنت
ارسال ایمیل
استفاده از رسانه‌های اجتماعی
بازی آنلاین
تماشای ویدیو با کیفیت HD
پخش ویدیو با کیفیت استاندارد
گوش دادن به موسیقی
۵۰ تا ۱۰۰ مگابیت بر ثانیهبین ۴ تا ۶ نفرخش ویدیوهای HD و 4K
دورکاری
بازی آنلاین
استفاده از دستگاه‌های امنیتی خانگی
۱۰۰ تا ۵۰۰ مگابیت بر ثانیهبین ۶ تا ۱۰ نفرپخش ویدیوهای 4K و HD
بازی‌های آنلاین سنگین چند نفره
اداره دفتر خانگی (home office)
استفاده از دستگاه‌های امنیتی و خانه هوشمند
۵۰۰ مگابیت تا ۳ گیگابیت بر ثانیهبیشتر از ۱۰ نفراداره دفتر خانگی یا کسب و کار آنلاین که به آپلود و دانلود فایل‌های بزرگ نیاز دارد
پخش ویدیوهای 4K
بازی آنلاین
پخش زنده
استفاده از دستگاه‌های امنیتی و خانه هوشمند

در زمان انتخاب طرح اینترنت به چه فاکتورهایی توجه کنیم؟

در زمان انتخاب طرح اینترنت خود باید به دو فاکتور سرعت و پهنای باند را در نظر بگیرید. حداکثر سرعت دانلود و آپلود از طریق وای فای دریافت شده و در نهایت در سراسر خانه و در بین دستگاه‌های گوناگون شما توزیع خواهد شد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کنید این است که سرعت واقعی اینترنت دریافتی توسط دستگاه شما با توجه به میزان توانایی دستگاه تعیین می‌شود. از آنجایی که بیشتر دستگاه‌ها محدودیتی بین ۱۵۰ تا ۳۵۰ مگابیت بر ثانیه دارند سرعتی بیشتر از این محدوده را در اختیار شما قرار نمی‌دهد.

به‌علاوه تعداد دستگاه‌های متصل نیز بر سرعت اینترنت تاثیر خواهد داشت؛ در نتیجه باید به سراغ پهنای باند بیشتر بروید تا از اتصال همزمان چندین دستگاه بدون افت سرعت و کیفیت اینترنت اطمینان حاصل کنید.

نحوه‌ی تنظیم سرویس جدید اینترنت در کشور کانادا

بعد از انتخاب اپراتور و طرح دلخواه خود می‌توانید مراحل فعالسازی را از طریق تلفن یا به صورت آنلاین پیگیری کنید. معمولاً در زمان انجام فرآیند از شما خواسته می‌شود تا زمانی را برای تحویل و نصب مودم جدید خود در نظر بگیرید.

در نهایت بعد از اتمام مراحل خرید، تکنسینی از سمت اپراتور به خانه‌ی شما مراجعه کرده و با نصب مودم مراحل فعالسازی را تکمیل می‌کند. از این زمان به بعد در تاریخ ويژه‌ای که مشخص کرده‌اید، صورتحساب استفاده از اینترنت برای شما ارسال می‌شود.

جمع بندی

قسمتی از مخارج زندگی در کانادا، انتخاب سرویس اینترنت و طرح خدمات تلفن همراه است که از الزامات کار و زندگی در عصر حاضر محسوب می‌شود. اپراتورهای مختلفی در این کشور وجود دارند که برنامه‌های متنوعی را با توجه به نیاز مشتریان ارائه می‌دهند.

شما باید پیش از هر چیز به نیاز و کاربرد دلخواه خود توجه کرده و در نهایت بهترین طرح را بر مبنای آن انتخاب کنید.

هزینه استفاده از اینترنت در کانادا چقدر است؟

هزینه استفاده از اینترنت در کانادا با توجه به سرویس مورد نظر و اپراتور انتخابی شما متفاوت بوده اما در مجموع بین ۵۰ تا ۱۲۵ دلار متغیر است.

آیا امکان برقراری تماس بین‌المللی با سیم کارت کانادایی وجود دارد؟

بله؛ برای استفاده از این قابلیت باید هزینه‌ی مشخصی را به اپراتور ارائه‌دهنده خدمات تلفن همراه خود پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز برای درخواست خدمات تلفن همراه یا اینترنت در کانادا چیست؟

مدرک شناسایی دولتی 
شماره بیمه اجتماعی (Social Insurance Number یا SIN) 
ویزا یا اجازه اقامت موقت 
امتیاز مالی یا بررسی اعتبار با توجه به طرح انتخابی

آیا امکان استفاده از اینترنت رایگان در کشور کانادا وجود دارد؟

در بعضی از مکان‌های مشخص مانند کتابخانه‌های عمومی می‌توان با استفاده از لپ‌تاپ از اینترنت رایگان استفاده کرد؛‌ به‌علاوه در سطح شهرهای این کشور مکان‌های مشخصی به نام Hotspot وجود دارند که شهروندان می‌توانند در آنجا به صورت رایگان از اینترنت استفاده کنند.

هزینه‌ی استفاده از خدمات تلفن همراه در کانادا چقدر است؟

این هزینه با توجه به طرح و اپراتور شما متفاوت بوده اما قیمت بیشتر طرح‌ها از ۵۵ تا ۶۵ دلار کانادا آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *